Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najczęstsze pytania o sprzęt poleasingowy

2022-05-05

Planujesz zakup dobrego komputera lub wymianę swojego smartfona, ale masz ograniczony budżet? Słyszałeś o możliwości kupna sprzętu poleasingowego, ale nie wiesz czy to bezpieczne? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i pozwoli cieszyć się wymarzonym urządzeniem za rozsądną cenę.

 

Komputery poleasingowe - skąd tak na prawdę pochodzą? 

Z pewnością przychodzi taki moment, w którym nasz komputer lub smartfon nadają się do wymiany. Nie zostają wydawane aktualizacje oprogramowania, najnowsza gra komputerowa wymaga mocniejszych podzespołów, albo stłukliśmy szybę w ekranie smartfona. Zdarza się jednak, że zakup nowego urządzenia może solidnie uszczuplić nasz budżet. Szukamy wtedy tańszych alternatyw z tzw. ,,drugiej ręki’’. Najlepszą z możliwości kupna urządzenia na rynku wtórnym, jest zakup sprzętu poleasingowego.

Sprzęt poleasingowy pochodzi z legalnych i zweryfikowanych źródeł. Są nimi zazwyczaj firmy, które finansowały zakup sprzętu w formie leasingu. Jest to bardzo dobry sposób finansowania zakupów dla firm, zawierany w formie umowy na okres 24 lub 36 miesięcy. Jednym z głównych warunków, które stawiane są leasingobiorcy to dbałość o sprzęt i należyte jego użytkowanie. Nieprzestrzeganie tego zapisu często kończy się dotkliwą karą umowną. Leasingodawca, po zakończeniu umowy, decyduje się na odsprzedaż produktów w AMSO, abyśmy mogli przygotować laptopy, smartfony lub monitory do dalszej pracy dla naszych Klientów. Ten proces poprzedzony jest dokładną weryfikacją urządzeń przez leasingodawcę, aby odseparować wadliwy sprzęt. Współpraca z wiarygodnymi partnerami zawsze przekłada się na dostarczanie towaru w bardzo dobrej jakości, a w końcowej fazie na zadowolenie Klienta.

 

Czy poleasingowy sprzęt może być niesprawny?

Sprzęty poleasingowe, którymi dysponuje AMSO są w co najmniej dobrym stanie technicznym, o którym informuje przydzielona klasa. O klasyfikacji urządzeń poleasingowych więcej informacji zamieściliśmy w kolejnym akapicie. Produkt poleasingowy nie oznacza wyeksploatowany lub przestarzały. Jest to idealne rozwiązanie dla osób i firm, które szukają wydajnych urządzeń za rozsądną cenę. Pozwoli nam to zaoszczędzić środki finansowe, często przy utrzymaniu wysokiej jakości. Wszystko dzięki drobiazgowym procedurom, które poprzedzają ponowne udostępnienie produktów do sprzedaży. Nie musisz się także obawiać złośliwego oprogramowania. Dla uwiarygodnienia tej tezy warto zaznaczyć, że ze względu na regulacje prawne taka sytuacja nie może się zdarzyć. Przed udostępnieniem laptopów, komputerów i smartfonów do sprzedaży konieczne jest przeprowadzenie procedury niszczenia danych. Najczęstszą i najskuteczniejszą metodą jest programowe nadpisywanie danych, dzięki któremu niemożliwym staje się odczytanie pierwotnie zapisanych plików i informacji.

poleasingowy tablet Samsung

 W jaki sposób wybierać komputer lub telefon poleasingowy?

Po zakończeniu procesu odkupu sprzętu poleasingowego, każde urządzenie jest dokładnie weryfikowane przez wyspecjalizowaną kadrę serwisantów. Zanim produkt trafi do sprzedaży w sklepach stacjonarnych i internetowym, przeprowadzamy pełnozakresowy audyt urządzenia. Nasze oprogramowanie analizuje każdy element laptopa, smartfona oraz monitora pod kątem usterek. Każdy wychwycony błąd jest od razu usuwany. W przypadku takich podzespołów jak dysk twardy lub pamięć RAM, wymieniamy jest cały element. Niejednokrotnie, o ile pozwala na to płyta główna, wymienione podzespoły są bardziej pojemne. Smartfony także przechodzą bardzo szczegółowy proces weryfikacji. Analizujemy m.in.: kondycję baterii, głośniki, mikrofony oraz ekrany dotykowe i wyświetlacze. Przed wystawieniem towaru na sprzedaż wprowadzamy ostatnie poprawki wizualne oraz pozbywamy się zabrudzeń. Na tym etapie dokonujemy także klasyfikacji urządzeń. Przypisujemy im kilka klas jakościowych: od A do C. Istnieją także klasy pośrednie Jak A/B, A- czy A+. Poniżej opisaliśmy 3 najczęściej spotykane i wybierane w naszym sklepie klasy urządzeń:

  • Sprzęt poleasingowy Klasa A

    urządzenie jest w 100% sprawne technicznie, widoczne są, i to nie zawsze, minimalne ślady użytkowania. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą otrzymać sprzęt, który wygląda, jak nowy. Klasa A to najczęściej pojawiająca się w naszej ofercie klasa urządzeń. 
  • Sprzęt poleasingowy Klasa A-

    urządzenie jest w 100% sprawne technicznie, z widocznymi delikatnymi śladami użytkowania. Możliwe wady to np. drobne rysy, plamy, przebarwienia czy lekkie wgniecenia na obudowie. W przypadku monitorów możliwe plamki i ryski na matrycy. Co istotne: Wady nie naruszają technicznej części urządzenia przez co jest ono gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Rozwiązanie jest rekomendowane osobom, które chcą otrzymać sprzęt wciąż w bardzo dobrej kondycji wizualnej, jednak są w stanie zaakceptować drobne wady wizualne, oszczędzając dodatkowe pieniądze.  

  • Sprzęt poleasingowy Klasa B

    urządzenie jest w 100% sprawne technicznie, z widocznymi śladami użytkowania i wadami, które nie naruszają technicznej części urządzenia. W przypadku Klasy B możliwe są np. przetarcia czy rysy na obudowie oraz matrycy lub pęknięta miejscami obudowa. Sprzęt jednak podobnie, jak w przypadku klas A i A- jest w pełni sprawny technicznie. Po urządzenia klasy B sięgają najczęściej osoby, dla których wady wizualne produktu nie mają znaczenia, a liczy się sprawne działanie oraz bardzo niska cena produktu. 

 

 

 

 

 

Czy jest gwarancja na zakupiony sprzęt poleasingowy?

W sklepach AMSO do każdego zakupu sprzętu poleasingowego udzielana jest gwarancja. Kupując sprzęt w klasie A lub A- gwarancja prawie zawsze wynosi 12 miesięcy. W przypadku sprzętu w niższej klasie okres jej trwania ustala się na 3 do 12 miesięcy. Co istotne, w przypadku laptopów istnieje możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji sięgającej nawet 36 miesięcy. Wybierając zatem urządzenie w AMSO można mieć nawet 4 lata spokoju, bez obaw o nieprzewidziane awarie. 

W przypadku zakupu nowych urządzeń w AMSO standardowo oferujemy 24 miesiące.  Warto nadmienić, że gwarancja dotyczy także napraw urządzeń wykonywanych w naszym centrum serwisowym w ramach dodatkowej usługi. Dodatkowo wprowadzona została usługa AMSO24. Jest to program rozszerzenia gwarancji, gdzie sprzęt naprawiany jest w 24 godziny. W ramach tej usługi działa system ,,door-to-door’’, czyli odbieramy i dostarczamy urządzenie w to samo miejsce.

poleasingowy laptop lenovo

Czy warto zdecydować się na zakup komputera poleasingowego?

Jak najbardziej tak. Jest to świetny sposób, żeby nabyć urządzenia za dużo niższą cenę, bez większych śladów użytkowania i z gwarancją 100% sprawności technicznej. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, iż przyczyniamy się do zminimalizowania ilości elektroodpadów, poprzez przywracanie sprzętom drugiego życia. Dokonujemy w ten sposób bardzo świadomego i ekologicznego zakupu. 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

pixel