Odkryj wyjątkowe okazje podczas Black Week - Oszałamiające promocje czekają na Ciebie!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karty Wideo

( ilość produktów: 9 )KARTY WIDEO

Karty wideo to elementy komputerów, które odpowiadają za generowanie i wyświetlanie obrazów. Zazwyczaj są one wyposażone we własny procesor, dzięki czemu zwiększają wydajność komputera. Rozróżniamy dwa zasadnicze typy kart wideo: zintegrowane, stanowiące część płyty głównej i dedykowane, które instaluje się na płycie głównej komputera lub jako osobne płytki, przy pomocy złącza PCI-E. W ofercie naszego sklepu znajdują się doskonałej jakości karty dedykowane firmy Thomson Canopus i AverMedia.

KORZYŚCI, JAKIE DAJĄ KARTY WIDEO DEDYKOWANE

Karty wideo dedykowane posiadają znacznie wyższą wydajność niż układy zintegrowane. Jest to możliwe dzięki ich większej mocy obliczeniowej, z tego powodu doskonale sprawdzą się w pracy grafików i projektantów. Preferowane są również przez fanów zaawansowanych technologicznie gier. Ze stosowania kart dedykowanych wypływają trzy najważniejsze korzyści:

  • dedykowana karta wideo zapewnia lepszej jakości grafikę w grach i programach graficznych
  • umożliwia prawidłową pracę na profesjonalnych programach do obróbki zdjęć i filmów
  • daje możliwość oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości (Full HD, 4K)

CO DECYDUJE O WYDAJNOŚCI KARTY WIDEO?

Na wydajność karty graficznej dedykowanej w dużym stopniu wpływa:

  • pamięć wideo, czyli VRAM, która przechowuje dane na temat obrabianego obrazu i umożliwia szybki do nich dostęp. Jej pojemność ma znaczenie głównie dla graczy oraz profesjonalnych grafików, którzy pracują w wysokich rozdzielczościach
  • taktowanie rdzenia karty wideo, czyli częstotliwość, z jaką pracuje. Im jest ona wyższa, tym sprzęt działa wydajniej, a dzięki temu odtwarzane filmy nie zacinają się. Nowsze modele wyposażone są w tzw. tryb Turbo Boost, który uruchamia się automatycznie wtedy, gdy potrzebna jest większa moc obliczeniowa

ZASILANIE KARTY WIDEO

Wybierając dedykowaną kartę wideo, warto zwrócić uwagę na moc zasilacza. Im wydajniejsza jest karta, tym większa powinna być jego moc. Aby się dowiedzieć, który zasilacz będzie najlepszy, należy sprawdzić dane w specyfikacji karty wideo, gdzie powinny znajdować się wszystkie informacje na ten temat.

KARTY WIDEO Z AMSO

Oferowane przez nas karty wideo to sprzęt poleasingowy charakteryzujący się niezawodnością i wydajnością. Pochodzi z dużych przedsiębiorstw i korporacji, w których cyklicznie następuje wymiana komputerów na nowsze modele. Dzięki temu sprzęt nie jest wyeksploatowany i może być użytkowany jeszcze przez długi czas. W AMSO poddajemy go dodatkowo serii testów i selekcji, co daje pewność, że otrzymujesz od nas dobre produkty, doskonale sprawdzające w czasie ich eksploatacji.

Poleasingowe karty wideo to wysokiej klasy sprzęt w najniższej cenie, na który udzielamy 6-miesięcznej gwarancji.

pixel