Oryginalne akcesoria do iPhone, iPad i Apple Watch teraz -50%! ️Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skanery

( ilość produktów: 7 )

Z naszego Bloga

Zobacz więcej postówSKANERY

Skaner to urządzenie, które służy do stworzenia obrazu cyfrowego zdjęcia czy drukowanego dokumentu w celu zarchiwizowania, przesłania lub dokonania obróbki graficznej. W biurach, w których digitalizuje się niewielką ilość dokumentów, całkowicie wystarczy korzystanie z urządzenia wielofunkcyjnego. Inaczej przedstawia się sprawa w przypadku intensywnego skanowania - wówczas niezbędny będzie oddzielny skaner. W sklepie AMSO oferujemy takie poleasingowe urządzenia firmy Canon i HP.

SKANERY - RODZAJE W ZALEŻNOŚCI OD FUNKCJI I KONSTRUKCJI

Biorąc pod uwagę rodzaje dokumentów i sposób ich skanowania, można rozróżnić:

  • skaner ręczny - który sprawdza np. w czasie wizyty u klienta. To urządzenie lekkie i bardzo poręczne. Doskonałe do sporadycznego używania poza biurem. Skaner ręczny zasilany jest bateriami lub akumulatorem.
  • skaner do negatywów - służy do wykonania cyfrowej wersji obrazu z kliszy fotograficznej.
  • skaner płaski - najpopularniejszy typ skanera. Po umieszczeniu dokumentu na jego szklanej powierzchni dokonywane jest skanowanie.
  • skaner do zdjęć - przeznaczony do digitalizowania materiału fotograficznego. Cechuje się wysoką rozdzielczością i idealnym systemem rozpoznawania barw.
  • skaner laserowy - pozwala przy pomocy światła lasera digitalizować płaskie obiekty.
  • skaner szczelinowy - popularny w latach 90. poprzedniego wieku. Dzisiaj, dzięki jego specjalnej budowie, pozwala na skanowanie dziesiątek, a nawet setek dokumentów na minutę.

SKANERY - NAJWAŻNIEJSZE PARAMETRY

Decydując się na zakup skanera, należy szczególną uwagę zwróci na następujące parametry:

  • Prędkość skanowania - Skanowanie przy pomocy urządzenia płaskiego trwa dość długo. W biurze, gdzie operacji tych dokonywać się będzie bardzo dużo, warto zastosować skaner szczelinowy.
  • Układ optyczny - Układ CIS sprawdzi się przy dokumentach papierowych. Źródłem światła w tym systemie są diody LED. Układ CCD będzie natomiast odpowiedni przy skanowaniu przede wszystkim zdjęć.
  • Format skanowanych dokumentów - Zdecydowana większość oferowanych na rynku skanerów to modele obsługujące rozmiar A4. Jeżeli mamy na co dzień do czynienia z drukowaniem fotografii czy też projektów reklamowych, warto stosować skaner o formacie A3.
  • Rozdzielczość skanowania - Do skanowania dokumentacji biurowej całkowicie wystarcza rozdzielczość 600x600 px. Jeżeli zajmować się będziemy np. kolorowymi fotografiami czy schematami planów, skaner powinien dysponować znacznie wyższą rozdzielczością.

POLEASINGOWE SKANERY Z AMSO

Oferowane przez nas poleasingowe skanery charakteryzują się wysoką niezawodnością i wydajnością. Pochodzą z dużych przedsiębiorstw i korporacji, w których cyklicznie następuje wymiana sprzętu na nowocześniejszy. Dzięki temu urządzenia nie są wyeksploatowane i mogą być użytkowane jeszcze przez długi czas. W AMSO poddawane są dodatkowo serii testów i selekcji, co daje pewność, że otrzymujesz od nas dobre produkty, doskonale sprawdzające się na wszelkich polach eksploatacji. Poleasingowe skanery z AMSO to wysokiej klasy sprzęt w najniższej cenie.

pixel