EIZO FlexScan EV2450 - cienkoramkowy monitor w świetnej cenie! Przejdź do produktu
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Komputery Tower

( ilość produktów: 495 )

KOMPUTERY TOWER

Komputery Tower to największe gabarytowo maszyny stacjonarne oparte na wprowadzonym w latach dziewięćdziesiątych standardzie płyt głównych ATX. Obszerna konstrukcja pozwala na zarządzanie okablowaniem, a także zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, która utrzymuje optymalną temperaturę pracy podzespołów. W naszym sklepie posiadamy komputery Tower wyprodukowane przez liczące się marki: Schneider, Apple, Dell, Ever, Fujitsu, HP, Lenovo i Quer z systemami operacyjnymi: Mac OS X, Windows 10 Home PL, Windows 10 Professional PL, Windows 8.1 PL.

KOMPUTERY TOWER - PODGRUPY

Komputery Tower posiadają obudowy pionowe – stąd ich nazwa (wieża). W chwili obecnej są najczęściej wykorzystywane, głównie ze względu na ich funkcjonalność. W obrębie tego typu obudowy można wyróżnić trzy podgrupy:

  • Big Tower.
  • Midi Tower.
  • Mini Tower.

BIG TOWER - OBUDOWY DO SERWERÓW

Big Tower dysponuje największymi rozmiarami spośród obudów typu Tower (wysokość nawet do 60 cm). Często spotykane są w zastosowaniach serwerowych. Tak duże rozmiary dają możliwość wykorzystania bardzo bogatego wyposażenia, np. dwóch płyt głównych, wielu kart graficznych, kilku dysków lub napędów optycznych.

MIDI TOWER - NAJPOPULARNIEJSZE W DOMACH I BIURACH

Midi Tower to najczęściej nabywany typ obudowy. Pomieści większość standardowych podzespołów, jakie są obecnie oferowane, w tym najpopularniejszy format płyt – ATX. Wysokość obudowy Midi Tower wynosi zwykle około 50 cm.

MINI TOWER - OSZCZĘDNE GOSPODAROWANIE MIEJSCEM

Najmniejsza obudowa typu Tower. Jej rozmiary są mniejsze niż 40 cm. W Mini Tower montuje się zwykle płytę główną w formacie micro-ATX. Polecana przede wszystkim tym, którzy nie potrzebują wydajnych jednostek. Sprawdza się w przypadku zastosowania sprzętu dedykowanego dla typowo domowych, bądź biurowych zastosowań.

KOMPUTERY TOWER Z AMSO

Oferowane przez nas komputery Tower to sprzęt poleasingowy charakteryzujący się wysoką niezawodnością i wydajnością. Pochodzi z dużych przedsiębiorstw i korporacji, w których cyklicznie następuje wymiana komputerów na nowocześniejsze. Dzięki temu nie są one wyeksploatowane i mogą być użytkowane jeszcze przez długi czas. W AMSO poddajemy je dodatkowo serii testów i selekcji, co daje pewność, że otrzymujesz od nas dobre produkty, doskonale sprawdzające się na wszelkich polach eksploatacji.

Poleasingowe komputery Tower z AMSO to wysokiej klasy sprzęt w najniższej cenie, na który udzielamy 12 miesięcy gwarancji.

Wybór komputerów Tower dla każdego

AMSO oferuje wszystkim obszerną gamę komputerów tower, spełniającą różnorodne potrzeby użytkowników, zarówno domowych, jak i biznesowych. Wiedząc, jak istotna jest dzisiaj efektywność pracy i wygoda, stworzyliśmy szeroką paletę modeli, które umożliwiają optymalne zarządzanie okablowaniem i zapewniają wydajne chłodzenie. Oferowane przez nas komputery typu tower to maszyny stacjonarne, które charakteryzują się dużymi obudowami typu wieżowego - dla każdego znajdzie się idealna.

Mamy zarówno modele Big Tower - do zastosowań serwerowych, Midi Tower - najpopularniejsze obudowy typu wieżowego, dopasowane do najczęściej wykorzystywanych podzespołów komputerowych, jak i Mini Tower - rozwiązanie, które oszczędza miejsce. Jakość każdego z nich jest dla nas priorytetem, dlatego też nasze komputery tower są poleasingowe, pochodzące z dużych korporacji i przedsiębiorstw. Dodatkowo, każdy z nich jest testowany i selekcjonowany przez AMSO, gwarantując tym samym niezawodność tej wyjątkowej oferty. Każdy nasz komputer tower jest objęty 12-miesięczną gwarancją, zapewniając bezpieczne użytkowanie. W AMSO zadbaliśmy o różnorodność dostępnych modeli, aby każdy mógł znaleźć produkt spełniający jego oczekiwania.

Moc i możliwości w obudowach Tower

Komputery Big Tower i Mini Tower to dwa warianty z naszej bogatej oferty. Choć różnią się rozmiarami, oba te modele łączy niezwykła wydajność i przemyślane rozwiązania technologiczne. Komputery Big Tower zaprojektowane są z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach. Dzięki swej przestronnej obudowie, te wielopokładowe jednostki idealnie sprawdzą się w roli serwerów.

Z kolei komputery Mini Tower dedykowane są przede wszystkim do zastosowań domowych i biurowych. Mimo niewielkich rozmiarów, te kompaktowe maszyny obfitują w moc potrzebną do codziennych zadań. Co więcej, ich mniejsza obudowa nie wpływa na efektywność chłodzenia, dzięki czemu są one nie tylko wydajne, ale także niezawodne. Bez względu na to, czy potrzebujesz mocy serwera Big Tower, czy kompaktowego Mini Tower do codziennego użytku, zawsze stawiamy na najwyższy standard i jakość.

Przy wyborze obudowy Tower pod kątem kompatybilności z podzespołami, istotne są pewne aspekty. Kluczowym jest rozmiar płyty głównej - powinien być on zgodny z formatem ATX. Inny ważny element to ilość slotów na karty rozszerzeń - obudowa musi posiadać ich wystarczającą liczbę, aby zapewnić miejsce dla wszystkich planowanych komponentów. Dodatkowo, obudowa powinna mieć odpowiednie miejsce na zamontowanie dysków twardych i napędów optycznych. Wybierając obudowę, warto również sprawdzić jej wymiary i przewidziane opcje chłodzenia, aby upewnić się, że spełnia wszystkie nasze potrzeby.

Obudowy Tower są doskonałym wyborem zarówno dla komputerów gamingowych, jak i stacji roboczych. Ich przestronne wnętrze umożliwia montaż wydajnych kart graficznych oraz różnego rodzaju dodatkowych urządzeń, które mogą być potrzebne w celach zarówno pracy, jak i rozrywki. Dodatkowym atutem obudów Tower jest lepsza cyrkulacja powietrza, co jest niezwykle istotne przy intensywnym użytkowaniu sprzętu. Dzięki temu komponenty komputera są skuteczniej chłodzone, co z kolei przekłada się na ich dłuższą żywotność i stabilniejszą pracę. Właściwości te sprawiają, że obudowy Tower cieszą się dużą popularnością wśród graczy i profesjonalistów.

Zalety dużych obudów Tower to przede wszystkim większa ilość miejsca do rozmieszczenia podzespołów oraz łatwiejszy dostęp do nich przy ewentualnej konserwacji lub modernizacji. Pozwala to na większą swobodę w kwestii wyboru komponentów i ich układu, a także ułatwia utrzymanie sprzętu w dobrym stanie. Jednak takie obudowy mają swoje minusy - zajmują więcej miejsca na biurku lub podłodze, co może być problemem zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Z drugiej strony, mniejsze formy, takie jak Mini Tower, pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce. Należy jednak pamiętać, że mogą one narzucać pewne ograniczenia w zakresie rozbudowy sprzętu.

pixel