EIZO FlexScan EV2450 - cienkoramkowy monitor w świetnej cenie! Przejdź do produktu
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Telewizory LED

( ilość produktów: 2 )TELEWIZORY LED

Telewizory LED stanowią ulepszoną wersję standardowych LCD. Posiadają tą samą matrycę, która korzysta z ciekłych kryształów. Aby mogła ona wyświetlać obraz, musi być podświetlana. Dawniej stosowano w tym celu świetlówki, natomiast dzisiaj zastąpiły je diody LED. Mają one długą żywotność i umożliwiają osiągnięcie płaskiego kształtu telewizora. Modele z tą technologią mogą mieć zróżnicowaną przekątną ekranu – od mniej niż 32 do ponad 70 cali.  W sklepie AMSO znajdziecie poleasingowe telewizory LED marki Philips i Xiaomi o przekątnych ekranu od 32 do 80".

CO TO JEST LED?

Telewizory LED bazują na ekranie ciekłokrystalicznym. Ekran składa sie z szeregu komórek z zatopionym w nich kryształem i elektrodami, które na niego oddziałują. W ten sposób dochodzi do polaryzacji światła. Wyświetlanie obrazu jest jednak niemożliwe bez odpowiedniego podświetlenia ekranu. Do tego właśnie służą diody LED, od których wzięła się nazwa całej technologii. Obecnie stosuje się je na całej powierzchni ekranu, co zapewnia równomierne podświetlenie obrazu.

TELEWIZORY LED - STANDARDY EKRANÓW

Telewizory LED wykorzystują różne standardy HD, różnią się więc rozdzielczością. Można wybierać następujące standardy:

  • HD Ready – jego rozdzielczość to 1280x720 megapikseli. Jest świetnym wyborem do oglądania głównie programów nadawanych drogą kablową. Telewizory z HD Ready prezentują zadowalającą jakość i możliwość oglądania także tych programów, które są emitowane w jakości HD.
  • Full HD – w tym przypadku rozdzielczość wynosi 1920x1080 megapikseli. Dzięki temu jakość obrazu jest bardzo dobra. Kolory i szczegóły są w pełni oddawane. Full HD przy małej przekątnej ekranu zmienia niewiele, ale jest skuteczny w większych telewizorach. Umożliwia osiągnięcie świetnych efektów przy cenie proporcjonalnej do jakości produktu.
  • 4K Ultra HD – dla tego standardu rozdzielczość wynosi 4096 1080 megapikseli. Stawiając na tego typu technologię, można oczekiwać naprawdę doskonałej jakości obrazu. W porównaniu do tradycyjnych matryc, w 4K znacznie zwiększa się kontrast kolorystyczny, dzięki czemu barwy są bardziej nasycone.

POLEASINGOWE TELEWIZORY LED Z AMSO

Oferowane przez nas poleasingowe telewizory LED to urządzenia charakteryzujące się wysoką niezawodnością i wydajnością. Pochodzą z dużych przedsiębiorstw i korporacji, w których cyklicznie następuje wymiana sprzętu na nowocześniejszy. Dzięki temu telewizory LED nie są wyeksploatowane i mogą być użytkowane jeszcze przez długi czas. W AMSO poddawane są dodatkowo serii testów i selekcji, co daje pewność, że otrzymujesz od nas dobre produkty, doskonale sprawdzające się w codziennym użytkowaniu. Poleasingowe telewizory LED z AMSO to wysokiej klasy sprzęt w najniższej cenie, na który udzielamy gwarancji do 12 miesięcy.

pixel