Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klasyfikacja sprzętu poleasingowego

Klasa A

W naszej kategorii to wisienka na torcie, można powiedzieć, że jest to liść herbaciany z samego czubka drzewa herbacianego, czy też najlepsze owoce z sadu. Starannie przebrane, przetestowane i sprawdzone pod kątem technicznym i fizycznym. Dzięki temu oddając ten segment produktu w Państwa dłonie wiemy, że towar jest najwyższej jakości. Oczywiście klasa A może nosić drobne ślady użytkowania, ale są one tak minimalne jak delikatne przebarwienie na czerwonym jabłku. Jak pozostałe nasze produkty, tak i ten przechodzi trzyetapowy test. Pierwszy etap to sprawdzenie przez dystrybutora, drugi to specjalna sekcja odpowiedzialna za testowanie w AMSO, a trzecia to już sami sprzedawcy, którzy również znają się na sprzęcie, doskonale go rozumieją i kiedy przygotowują produkt widzą, czy ten zachowuje się poprawnie czy też nie. Pomyłka więc jest prawie niemożliwa. Dla kogo jest klasa A? Myślę, że dla wszystkich osób, które po prostu chcą komuś zrobić piękny prezent, gdyż niewiele klasę A dzieli od nowych sprzętów. Dla osób, które po prostu przy pierwszym kontakcie z laptopem chcą czuć jego świeżość, jego zadbanie, niesamowite walory estetyczne i pierwiastki piękna dostrzegalne od razu przy pierwszym spojrzeniu. Klasa A to najwyższa kategoria w AMSO.

W skrócie:

 • Sprzęt w 100% sprawny technicznie
 • Wizualnie laptopy w najlepszym stanie
 • Widoczne jedynie normalne ślady użytkowania w postaci drobnych rysek
 • Możliwe bardzo drobne, praktycznie niezauważalne wady na matrycy w postaci rysek czy plamek

Klasa A-

Klasa A- to taka klasa A z lekkim minusem i w sumie to prawda. Laptopy w tej klasie nie różnią się zbyt wiele od tych w klasie A. Jedną i najbardziej powtarzalną ich wadą to po prostu oznaki pracy na klawiaturze i przez to wytarte klawisze. Czasami zdarza się, że miejsca na nadgarstki są wytarte, widoczne są otarcie na obudowie spowodowane tym, że laptop był w ciągłej eksploatacji. Może pojawić się również jakaś drobna plamka na matrycy lub ryska, ale są to kosmetyczne rzeczy, które dokładnie opisaliśmy w każdym przedmiocie. Sprzęt w klasie A- w sumie dedykowany jest każdemu, kto zdaje sobie sprawę, że za 6-12 miesięcy sprzęt w klasie A tak samo będzie wyglądał. Taka prawda - jeśli piszemy na klawiaturze to będzie ona się wycierała, a klawisze staną się świetliste. Nie inaczej jest z otarciami. Jeśli będziemy chodzili z laptopem, wkładali go do plecaka czy tez torby to nieuniknione jest to, że wytrze się on w danym fragmencie, pojawią się jakieś ryski od pyłku, który wpadnie itp. To po prostu normalne rzeczy, które z czasem pojawią się na każdym sprzęcie. Ważne jet jednak to, że w porównaniu do klasy B konstrukcja laptopa nie została naruszona, obudowa jest cała, plastik nie jest popękany. Oczywiście jak we wszystkich klasach, tak i A- została przetestowana przez naszego dostawę jak i przez nas. Dzięki temu wiemy, że sprzęt jest w pełni sprawny, nic się z nim nie dzieje i nie zawiedzie Państwa podczas zadań, jakie mu powierzycie.

W skrócie:

 • Sprzęt w 100% sprawny technicznie
 • Widoczne ślady użytkowania w postaci przetarć czy rys na obudowie
 • Możliwe plamki i ryski na matrycy, nie wpływające na komfort pracy
 • Wady nie naruszają technicznej części urządzenia przez co jest ono gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka

Klasa B

B - chociaż jest to druga literka alfabetu to w ocenie sprzętu często jest niedoceniana, dyskryminowana i zapominana, a wcale tak nie musi być. Klasa B w AMSO to oczywiście sprzęt posiadający przetarcie na obudowie lub pęknięcia. Niekiedy mogą zdarzyć się plamki na matrycy i ryski, ale to wszystko opisane jest w karcie danego produktu. Jednakże są to sprzęty w 100% sprawne techniczne, które przeszły testy zarówno u naszego dystrybutora, jak i te prowadzone przez nas samych. Mamy więc pewność, że w naprawdę, naprawdę niskiej cenie otrzymują Państwo sprzęt o niesamowitej wydajności i działający w ten sam sposób, jak oferowany w wyższych klasach. W tej kategorii właśnie najlepsze jest to, że po przełknięciu np. uszkodzonego boku za niską kwotę otrzymujemy sprawny sprzęt, który starcza nam na wiele lat. To niebywała zaleta takiego sprzętu. Można zadać pytanie, kto by chciał kupić klasę B? Myślę, że każdy mógłby zaoszczędzić pieniądze na sprzęcie wybierając właśnie klasę B. Gdzie taki sprzęt znajdzie zastosowanie? Tak naprawdę wszędzie. Klasę B można kupić na prezent dla dziecka, do firmy na wyspę w supermarkecie i kilka innych sytuacji. Dziecko zaraz rzuci laptopem, poniszczy go, więc nie ma większego sensu dopłacać do klasy A. Tak samo wyspa w supermarkecie. Ułamany róg to tylko drobnostka, a przecież laptop ma sprawną matrycę, wszystko w nim działa i do wystawiania paragonów czy też przeglądania asortymentu sprzęt taki starczy na wiele, wiele lat. To tylko dwa przykłady, ale na pewno jest ich więcej. Klasa B w naszym odczuciu nie jest zła i naprawdę może znaleźć zastosowanie w codziennym życiu.

W skrócie:

 • Sprzęt w 100% sprawny technicznie
 • Widoczne ślady użytkowania w postaci przetarć czy rys na obudowie
 • Możliwe plamki i ryski na matrycy
 • Widoczne pęknięcia na obudowie
 • Wady nie naruszają technicznej części urządzenia przez co jest ono gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka
 • Idealne rozwiązanie dla osób, dla których ważniejsza jest wydajność i niższa cena niż aspekt wizualny urządzenia
pixel