Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drukarki Termiczne

( ilość produktów: 9 )

Z naszego Bloga

Zobacz więcej postówDRUKARKI TERMICZNE

Drukarki termiczne są niewielkimi urządzeniami drukującymi, dostępnymi praktycznie w każdym sklepie lub punkcie handlowo-usługowym. Przy ich pomocy drukuje się wszelkiego rodzaju paragony, faktury lub samoprzylepne etykiety na sklepowy towar, a nawet wyniki badań w laboratoriach, wydruki w bankomatach czy bilety. W sklepie AMSO znajdują się drukarki termiczne i termotransferowe marki Toschiba, Epson i Zebra.

DRUKARKI TERMICZNE - ZASADA DZIAŁANIA

Drukarki termiczne wykonują wydruki na specjalnym papierze termicznym. Zmienia on barwę przez działanie wysokiej temperatury. Drukarka termiczna wykorzystuje specjalną głowicę cieplną, która zawiera matrycę igieł. Zasada jest bardzo podobna do tej wykorzystywanej w drukarce igłowej, dlatego drukarka termiczna i igłowa zaliczają się do drukarek mozaikowych. Zadruk etykiety następuje poprzez nacisk sprężyny na gorącą głowicę, która dociskana jest do papieru termicznego, a ten z kolei zostaje zaczerniony w konkretnych punktach, tworząc napisy i obrazy. Drukarki termiczne nie mogą zadrukowywać innych etykiet niż termiczne. Problem może również stanowić zanikanie z czasem zadruku pod wpływem światła słonecznego lub wysokiej temperatury.

DRUKARKI TERMOTRANSFEROWE - ALTERNATYWA DLA TERMICZNYCH

Zasada działania drukarki termotransferowej opiera się na roztapianiu pokrycia taśmy barwiącej, przez co barwnik w niej zawarty zostaje przyklejony do materiału, który jest zadrukowywany. Przy pomocy drukarki termotransferowej wykonuje się zadruk etykiet na dowolnym materiale, w tym papierze oraz folii. Ponadto wydruki za pomocą drukarki termotransferowej odznaczają się bardzo dużą trwałością, dlatego często są wykorzystywane do wydruku kodów kreskowych wykorzystywanych w ciężkich warunkach.

DRUKARKI TERMICZNE CZY TERMOTRANSFEROWE?

Wybór zależy przede wszystkim od potrzeb. Jeśli wystarczy nam wydruk etykiet papierowych i nie jest przewidziane stosowanie innych etykiet, wówczas wystarczą drukarki termiczne. Jeśli jednak potrzebne są etykiety bardziej wytrzymałe o lepszej jakości zadruku, warto zwrócić uwagę na drukarki termotransferowe.

POLEASINGOWE DRUKARKI TERMICZNE Z AMSO

Oferowane przez nas poleasingowe drukarki termiczne to urządzenia charakteryzujące się wysoką niezawodnością i wydajnością. Pochodzą z dużych przedsiębiorstw i korporacji, w których cyklicznie następuje wymiana sprzętu na nowocześniejszy. Dzięki temu drukarki nie są wyeksploatowane i mogą być użytkowane jeszcze przez długi czas. W AMSO poddawane są dodatkowo serii testów i selekcji, co daje pewność, że otrzymujesz od nas dobre produkty, doskonale sprawdzające się na wszelkich polach eksploatacji. Poleasingowe drukarki termiczne z AMSO to wysokiej klasy sprzęt w najniższej cenie.

pixel