Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Monitory

( ilość produktów: 874 )

Z naszego Bloga

Zobacz więcej postówMONITORY - WIELKOŚĆ W CALACH

Przekątna ekranu to podstawowy parametr monitora, który mówi o tym, ile miejsca zajmować będzie urządzenie na biurku. Decydując się na zakup monitora, należy mieć świadomość, że jego wielkość to tylko jedna zmienna decydująca o naszym komforcie pracy. Istnieje szereg innych cech wyświetlacza, które powinniśmy wziąć pod uwagę. W sklepie AMSO oferujemy monitory poleasingowe takich uznanych producentów, jak: AOC, Apple, Asus, Benq, Dell, Eizo, Fujitsu, HP, Uyama i Lenovo o przekątnych w zakresie od 12" do nawet 86".

PRZEKĄTNA EKRANU - PODSTAWOWY PARAMETR MONITORA

Przyjęło się, że przekątną ekranu wyrażamy w calach (jeden cal to 2.54 cm) i jest ona liczona z pominięciem ramek monitora, a więc dotyczy wyłącznie obszaru roboczego. Od wielkości ekranu uzależniona jest odległość, z jakiej będziemy z niego korzystać. Decydując się na zakup sprzętu, powinniśmy zaplanować, ile miejsca na biurku zajmie nam przestrzeń robocza.

JAKI MONITOR DLA GRACZA?

Standardowym wyświetlaczem do gier jest monitor z ekranem o przekątnej 24 cali i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Większy monitor wymusza zainwestowanie w wyższą rozdzielczość i odpowiednią kartę graficzną. Jeżeli posiadasz komputer odpowiedniej mocy, możesz zastanowić sie nad wyborem np. monitora o przekątnej 27" i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli.

MONITOR DO DOMU I BIURA

Obecnie standardem w biurze i w domu jest monitor z ekranem o przekątnej 21" - 24". Zalety użytkowania takiego monitora panoramicznego (16:9) nie tylko ujawniają się w trakcie przeglądania stron internetowych, ale również w pracy i podczas oglądania filmów.

MONITORY DLA GRAFIKÓW

Panele stosowane podczas edycji zdjęć i filmów powinny spełniać kilka wymogów. Największą rolę odgrywa tutaj jakość zastosowanej matrycy. Drugą ważną rzeczą jest rozdzielczość monitora. Im większa, tym lepiej dla jakości pracy. Monitory do edycji zdjęć powinny mieć też odpowiednią wielkość. Monitor o rozdzielczości WQHD, czyli 2560 x 1440 pikseli i przekątnej ekranu 27 cali, sprosta wymaganiom większości profesjonalistów.

POLEASINGOWE MONITORY Z AMSO

Oferowane przez nas poleasingowe monitory charakteryzują się wysoką niezawodnością i wydajnością. Pochodzą z dużych przedsiębiorstw i korporacji, w których cyklicznie następuje wymiana sprzętu na nowocześniejszy. Dzięki temu nie są one wyeksploatowane i mogą być użytkowane jeszcze przez długi czas. W AMSO monitory poddawane są dodatkowo serii testów i selekcji, co daje pewność, że otrzymujesz od nas dobre produkty, doskonale sprawdzające się na wszelkich polach eksploatacji. Poleasingowe monitory z AMSO to wysokiej klasy sprzęt w najniższej cenie, na który udzielamy 12 miesięcy gwarancji.

pixel