Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

iOS17 – Co nowego?

2023-06-07

Personalizacja, prosta obsługa, bezpieczeństwo

iOS17-nowosci_w_systemie

To główne obszary, na których skupiło się Apple w nowej odsłonie systemu: iOS 17. Użytkownicy najmocniej odczują zmiany w 3 głównych aplikacjach: FaceTime, Wiadomości i Telefon. Sprawdźmy jakie to zmiany.

FaceTime

Aplikacja będzie mogła przechowywać nasze wiadomości audio i wideo jeśli osoba, do której dzwonimy nie może w danej chwili odebrać telefonu. Podczas połączenia w aplikacji można także łatwiej dodawać reakcje (serce, sztuczne ognie, deszcz itd.) za pomocą gestów. FaceTime umożliwi także odbieranie rozmów na Apple TV.

Dzięki kamerze Continuity rozmowę można zacząć bezpośrednio na telewizorze. Pojawi się także opcja centrum uwagi, znana choćby dla uczestniczących w konferencjach i spotkaniach online: kamera kadrować będzie osoby, które np. przemieszczają się po pokoju. Użyteczne, choć w Polsce mniej popularne niż np. w Stanach Zjednoczonych.

Telefony kompatybilne z iOS17 w AMSO

Nowe Wiadomości

Tutaj także spore zmiany, szczególnie dla osób zirytowanych otrzymywaniem wiadomości głosowych wtedy, kiedy akurat nie mogą ich odsłuchać. W iOS17 takie wiadomości głosowe są automatycznie transkrybowane, dzięki czemu można dowiedzieć się, o co chodziło nadawcy, a samo nagranie odsłuchać w dogodnej chwili. Ponadto umożliwiono także:

 • Dodawanie naklejek pobranych z własnych zdjęć. Dzięki automatycznemu wycinaniu obiektów ze zdjęć mamy możliwość tworzenia własnych Live Stickerów. Naklejki mogą później trafić do tzw. szuflady, by mieć do nich wygodny dostęp w całym systemie.


 • Usprawnione filtrowanie sprawi, że łatwiej znajdziemy interesującą wiadomość nawet sprzed wielu dni.


 • Łatwiejsze udostępnianie lokalizacji w formie wiadomości, które może np. poinformować wskazane osoby o tym, że bezpiecznie dotarliśmy do celu lub przekazać naszą aktualną lokalizację.


 • Wprowadzanie tekstu zostało usprawnione dzięki zastosowaniu technologii uczenia maszynowego. Przewiduje ona i podpowiada słowa, co zwiększa komfort wprowadzania tekstu, pisania wiadomości. Nowy model zastosowany w funkcji Dyktowanie gwarantuje działanie z jeszcze większą precyzją.


Telefon

Nowe_plakaty_kontaku_WiOS17

Nowo wprowadzona opcja Plakaty kontaktów sprawia, że możemy stworzyć naszą własną grafikę, która będzie wyświetlana na telefonie, na który dzwonimy. To kolejny poziom personalizacji i możliwości wyrażania siebie w codziennej komunikacji.

Nagrywanie się na pocztę głosową nie jest może w Polsce szczególnie popularne, niemniej nowa funkcjonalność aplikacji Live Voicemail pozwoli podejrzeć generowany w czasie rzeczywistym tekst wiadomości, którą nagrywa dzwoniąca do nas osoba. To pomoże zdecydować czy chcemy odebrać połączenie.

NameDrop

To dodatek do usługi AirDrop, który pozwoli na szybkie przesyłanie danych kontaktowych między telefonami, które są blisko siebie. Jeśli telefony się oddalą, przesył nie zostanie przerwany i będzie kontynuowany dzięki łączności z Internetem.

Stan gotowości

Zablokowany telefon ustawiony poziomo, będzie mógł pełnić funkcję informacyjną: na ekranie widoczne będą wybrane przez nas informacje, na przykład czas lub aktualna pogoda. Informacje w postaci widżetów sprawią, że nie trzeba będzie każdorazowo odblokowywać telefonu, by sprawdzić interesujące nas informacje.

Telefony kompatybilne z iOS17 w AMSO

Pamiętnik

iPhone_xr_detail

Choć bardziej Dziennik. To nowa aplikacja, która analizując nasze działania na iPhonie będzie tworzyć podsumowanie dnia. Takie wspomnienia będą zapisywane w aplikacji i będzie można łatwo do nich powrócić. Wygląda to na obiecującą funkcję, która pozwoli min. przypomnieć sobie gdzie byliśmy i co robiliśmy w określonym dniu.

Zdrowie

W kontekście narastających problemów ze zdrowiem psychicznym, warto wspomnieć o nowej funkcji aplikacji Zdrowie, która będzie wspierać także tę sferę, m.in. poprzez rejestrowanie nastrojów i emocji.

Kompatybilne telefony

iPhone_xr_w_amso

System iOS17 nie będzie współpracował z telefonami z 2017 roku oraz starszymi. Lista telefonów, które będą mogły pracować w nowym środowisku:

 • iPhone SE obie generacje
 • iPhone XR
 • iPhone XS i XS Max
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro i Pro Max
 • iPhone 12 i 12 mini
 • iPhone 12 Pro i Pro Max
 • iPhone 13 i 13 mini
 • iPhone 13 Pro i Pro Max
 • iPhone 14 Pro i Pro Max

System iOS 17. Kiedy?

Stabilna wersja systemu ma mieć swoją premierę we wrześniu tego roku. Wydarzenie to nastąpi wraz z prezentacją nowego modelu telefonów.

Listę telefonów gotowych na iOS17 w AMSO znajdziesz tutaj. W mocno obniżonych cenach :)

Spis Treści:
  Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
  pixel