Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wzmacniacz Wi-Fi Tenda A9 N300

2020-05-29
Aaa Wi-Fi nie ma w domu? Nie ma problemu wzmacniasz A9 "leci" z pomocą.

Routery WiFI nie zawsze stabilnie dostarczają sieć i nie zawsze też sięgają do wszystkich pokoi w naszym domu, czy też mieszkaniu. Prowadzenie kabli po ścianach czy też przez ściany lub sufity nie jest zbyt estetyczne. Dlatego właśnie wymyślono Tenda Wirless N300 A9, a więc zestaw składający się z adapteru przypominający wtyczkę do prądu.


Zainstalowanie wszystkiego jest banalne. Wystarczy wtyczkę wpiąć do gniazdka elektrycznego. Nacisnąć przycisk parujący na routerze, a następnie na wzmacniaczu i tyle. Kiedy zobaczymy, że diody są zielone oznacza to ni mniej ni więcej, że połączenie jest gotowe do użycia. Wtedy sygnał szybko i łatwo zostanie przetransportowany po całym pomieszczeni.Test przeprowadziłem w kilku mieszkaniach i nigdzie nie było problemu z łącznością. Zarówno w starym, jak i nowym budownictwie siła połączenia była taka jaką gwarantowała nam umowa z operatorem. Maksymalnie bowiem prędkość jaką możemy przesłać za pomocą tego urządzenia to  300 Mbps . Niestety, tak silnych łącz nie posiadam, ale testy na 120 Mbit/s., 30 Mbit/s. i 10 Mbit/s pozwalają wnioskować, że nawet przy wykorzystaniu maksymalnego połączenia wszystko będzie działało poprawnie. W testach wykorzystaliśmy bowiem konsole Xbox One, PC i Laptopa. Na wszystkich platformach włączaliśmy filmy dostarczane za pomocą sieci w czasie rzeczywistym. Nigdzie nie było problemów ze spadkiem jakości. Jedyne problemy pojawiły się tylko wtedy kiedy po prostu operator nagle pogarszał transmisje. Nie będę pokazywał palcem kto, ale niestety nadal niektórzy dostawcy sieci mają problemy ze stałym i stabilnym transferem. W grach online (F1, FIFA, Gears of War) również nie było przerw w działaniu czy też zrywania. Stabilność jest możliwa dzięki dwóm antenom 3 dBi, które wzmacniają sygnał. To umożliwia pokrycie sieci WiFi do nawet 200m2. Takich metrów ja nie mam, ale kolega ma dom jedno piętrowy, gdzie sygnał nie dochodził do poddasza, a po zastosowaniu naszego dzisiejszego bohatera Wi-Fi było już wszędzie.

Warto również wspomnieć, że nasze dane są szyfrowane za pomocą Mix WPA-PSK/WPA2-PSK WPA Algorithm: TKIP , a samo urządzenie w trybie pracy bierze zaledwie niecałe 3W. Są to dwa niby mało ważne rzeczy, a jednak warto o nich pamiętać. Obydwa jednak parametry zaliczam na plus. Zabezpieczenie trzyma bowiem dzisiejsze standardy. Dodatkowo pobór prądu stoi na niskim poziomie.Dużym plusem jest również to, że urządzenie można sparować zarówno z routerem, jak i urządzeniem mobilnym udostępniającym sieć np. smartfon czy też modem GSM.

Ogromną zaś zaletą zasługującą na oddzielny akapit jest cena. Tenda A9 to koszt 49 zł brutto. Tak za 49 złociszy nie musimy już kuć ścian, aby mieć sieć w całym domu. Kupujemy jedno takie urządzenie i sprawa załątwiona. Dobra jeśli mamy pałac to dwa takie urządzenia. Cena jest więc kosmicznie niska względem tego, co można otrzymać. Bardzo polecam.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel