Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Windows 10 za darmo!

2015-09-18

Dla wszystkich komputerów z systemem w wersji Refurbished

Użytkownicy jednostek z oprogramowaniem MS Windows 7 / MS Windows 8.1 w wersji Refurbished otrzymają możliwość bezpłatnego upgrade'u do systemu MS Windows 10! Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości - dokonując zakupu jednostki z oprogramowaniem MS Windows Refurbished otrzymujesz bowiem możliwość aktualizacji systemu do Windows 10! *Upgrade realizowany jest w systemie aktualizacji systemu operacyjnego Microsoft Windows Update - jedna z pobieranych aktualizacji odpowiedzialna jest własnie za upgrade do Windows 10.

Jak to działa?

Każdy użytkownik dostanie dokładnie rok od daty premiery systemu Windows 10 (tj. do dnia 28.07.2016), aby dokonać aktualizacji i nie ponosić w związku z tym żadnych kosztów. Po tym okresie, aktualizowanie będzie odbywać się za dodatkową opłatą.
Zachęcamy tym samym do zakupu komputerów z systemami i nabycia prawa do najnowszej wersji najpopularniejszego systemu na świecie. Bez opłat mogą także aktualizować Windows użytkowcy, którzy już wcześniej nabyli oryginalny system Windows w wersji 7, 8 lub 8.1.

Jak tego dokonać?

Procedura jest banalnie prosta. Wystarczy kliknąć ikonę "okienka" w prawym dolnym rogu paska adresu i zarezerwować własną aktualizację.


Po określonym czasie, kiedy nasza aktualizacja będzie gotowa, dostaniemy od Microsoftu taką informację. Wystarczy zaakceptować postanowienia licencyjne i poczekać na pobieranie aktualizacji (ok. 3GB). Trzeba jednak pamiętać, że w pewnym momencie będziemy zmuszeni zapisać swoją pracę i pozostawić komputer, aby ten zainstalował wszystkie komponenty nowego systemu. Cała operacja trwa ok. 1 godziny i wymaga kilku restartów komputera. Dobra informacja jest taka, że cały proces jest praktycznie bezobsługowy, kreator robi wszystko za użytkownika.


Kiedy uaktualnienie dojdzie do 100%, otworzy się nam okienko konfiguracji. Łączymy się z domyślną siecią oraz dostajemy podstawowe informacje na temat tego, co zmieniło się w Windows 10. Kiedy przejdziemy cały konfigurator, możemy się cieszyć z posiadania Windowsa 10! To system oferujący wiele możliwości, trzeba je tylko poznać. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi nowymi funkcjami systemu Windows. Link poniżej:

Win10_1 (125 kB)


Kilka ważnych informacji

 • Upewnij się, że kiedy akceptujesz proces aktualizacji, zapisałeś swoją całą pracę - komputer zostanie wyłączony, więc niezapisane zadania przepadną.
 • Nie stracisz żadnych plików - system nie formatuje tysku twardego, instaluje tylko dodatkowe komponenty.
 • Niektóre aplikacje mogą wymagać przeinstalowania - mimo, iż Microsoft zapewnia, że Windows 10 zapewnia pełną kompatybilność aplikacji, które działały wcześniej pod Windows 7 lub Windows 8/8.1, to mogą się zdarzyć sytuacje, w których będziemy zmuszeni przeinstalować aplikacje po upgrade.
 • Przed instalacją Windows 10 polecamy utworzyć dysk odzyskiwania systemu Windows na wersji, którą posiadacie. Jeżeli okaże się, że nowy system nie spełnia waszych oczekiwań, będziecie mieli możliwość powrotu do starego systemu. Trzeba jednak pamiętać, że taki downgoade wiąże się z utratą wszystkich danych na dysku, warto więc zrobić backup.
 • Co jeśli nie ma ikonki aktualizacji na pasku?

  Może się zdarzyć sytuacja, że nie dostaniemy informacji o gotowej aktualizacji gotowej dla naszego komputera. Jednak nie zamyka nam to drogi, do instalacji systemu na komputerze. Pomocne może okazać się wtedy narzędzie Media Creation Tool z oficjalnej Witryny Microsoftu.

  Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
  pixel