Używane komputery dla uczniów i studentów: Kiedy warto zainwestować?
Używane komputery dla uczniów i studentów - co warto wiedzieć?
W dzisiejszych czasach z komputera korzysta każdy i to nie tylko w celach rozrywkowych. Są one powszechnie obecne w miejscach pracy, a także stanowią coraz popularniejszą platformę do skutecznej nauki. W tym ostatnim przypadku warto zainwestować w osobne urządzenie, które będzie służyło wyłącznie celom edukacyjnym.
Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Wykorzystywanie jednego komputera zarówno do nauki, jak i rozrywki może działać rozpraszająco. Dedykowany sprzęt edukacyjny pozwala też na lepszą organizację i dostęp do zgromadzonych na nim materiałów. Można też zainstalować na nim specjalistyczne oprogramowanie potrzebne na przykład do przedmiotów technicznych i innych wymagających zagadnień.
Co najważniejsze, zakup takiego sprzętu dla studenta lub ucznia wcale nie musi być dużym wydatkiem. Wystarczy, że zainwestujesz w komputer używany, który będzie charakteryzował się znakomitą wydajnością i dostosowaniem do potrzeb edukacyjnych, ale równocześnie będzie znacznie tańszy niż nowy odpowiednik.
Korzyści wynikające z zakupu używanego komputera dla uczniów i studentów
Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na używany komputer do nauki. Pierwszym jest naturalnie jego atrakcyjna cena. Jeżeli chcesz zakupić nowe urządzenie o porównywalnych podzespołach, będziesz musiał zapłacić o wiele więcej, a otrzymasz podobne rezultaty. Dlatego to doskonała opcja dla osób oszczędnych oraz tych z ograniczonym budżetem, którzy nie chcą rezygnować z jakości.
Nie musisz martwić się też o stan techniczny używanego komputera. Jeżeli robisz zakupy w renomowanym sklepie takim jak AMSO, masz pewność, że otrzymasz w pełni sprawny sprzęt, który bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami. Każde urządzenie z drugiej ręki jest dokładnie sprawdzane, serwisowane i testowane pod kątem awaryjności i wydajności, więc nie narazisz się na żadne przykre niespodzianki.
Używane komputery pochodzą przede wszystkim ze zwrotów poleasingowych. Oznacza to, że były wykorzystywane na warunkach określonych w umowie i tylko w celach profesjonalnych. Daje to pewność, że używano ich zgodnie z przeznaczeniem i nie poddawano nadmiernej eksploatacji. Nie możesz mieć podobnych gwarancji w przypadku ofert dostępnych na rynku prywatnym.
Wszystko to sprawia, że zakup używanych komputerów dla uczniów i studentów jest nie tylko opłacalny, ale także bezpieczny.
Przegląd różnych potrzeb i zastosowań wśród uczniów i studentów
Czym powinien charakteryzować się komputer używany przeznaczony dla uczniów lub studentów? W wielu przypadkach jego zastosowanie pokrywa się z urządzeniami wykorzystywanymi w celach biznesowych, więc oferta na sprzęt poleasingowy sprawdza się znakomicie.
Używane komputery do nauki muszą mieć podzespoły umożliwiające płynną i wygodną pracę na podstawowych aplikacjach takich jak arkusze kalkulacyjne i edytory tekstu. Ważne jest także to, by przy ich pomocy można było komfortowo surfować po internecie w celu znajdowania informacji oraz swobodnie korzystać z platform e-learningowych i komunikatorów.
Chociaż do powyższych zadań wystarczy przeciętnej jakości komputer używany, niektóre zagadnienia wymagają zdecydowanie większych zasobów pamięci RAM, procesora czy lepszej karty graficznej. Zdecydowanie się na mocniejszy sprzęt jest szczególnie ważne przy studiach technicznych lub kreatywnych, które obejmują tworzenie zaawansowanych projektów w specjalistycznych aplikacjach lub pracę na edytorach grafiki.
Używany komputer dla studenta lub ucznia musi posiadać też odpowiedni system operacyjny, który będzie kompatybilny z używanymi do nauki aplikacjami. Najpopularniejsze rozwiązania to Windows albo Linux.
Wymagania systemowe dla oprogramowania edukacyjnego i studenckiego
W większości przypadków oprogramowanie służące do nauki nie ma wielkich wymagań. Do jego obsługi wystarczy standardowy sprzęt z najpopularniejszymi obecnie podzespołami. Mowa tutaj o procesorach Intel Core i5, 8-16 GB pamięci RAM i standardowym dyskiem HDD.
Niektóre gałęzie nauki wymagają jednak stosowania bardziej wymagających programów edukacyjnych. Przykładem mogą być edytory umożliwiające pracę na plikach graficznych lub wideo, które pochłaniają wiele zasobów systemowych.
W takim przypadku warto zainwestować w lepsze komponenty, które pomogą osiągnąć zadowalającą płynność i wysoki komfort nauki. Polecamy procesor Intel Core z 7 generacji, 16 lub więcej GB RAM, a także superszybki dysk SSD, który przyśpieszy działanie całego systemu. W takim przypadku warto też zdecydować się na dedykowaną kartę graficzną, która będzie mogła wykorzystać własne zasoby i tym samym odciążyć procesor podczas najbardziej wymagających zadań.
Na szczęście w przypadku zdecydowania się na używany komputer, kwestie jego konfiguracji są bardzo duże. Rynek oferuje bardzo wiele modeli urządzeń, więc bez problemu uda Ci się znaleźć sprzęt, który spełnia wszystkie Twoje wymagania.
Często spotykane modele i marki komputerów polecane dla uczniów i studentów
Sama marka nie jest aż tak bardzo istotna podczas wyboru odpowiedniego komputera dla studentów. Zdecydowanie więcej uwagi należy poświęcić doborowi odpowiednich podzespołów, które umożliwią bezproblemowe i komfortowe korzystanie ze wszystkich potrzebnych platform edukacyjnych.
W przypadku komputerów przenośnych istnieje jednak parę serii, które są szczególnie polecane dla uczniów i studentów. Przez wzgląd na swoje parametry sprawdzają się także w doskonale zastosowaniach biznesowych.
Jakie to modele? Ze stajni Dell warto zwrócić uwagę na serię XPS. Są one cenione za swoje doskonałe ekrany i solidną konstrukcję. Poradzą sobie nie tylko z podstawowymi zadaniami, ale także z obsługą nieco bardziej wymagających multimediów.
W przypadku Lenovo niezmiennie polecane są modele ThinkPad. To połączenie świetnych osiągów i wytrzymałości, a także legendarnej klawiatury o ergonomicznych właściwościach. Korzystanie z tych urządzeń to sama przyjemność.
W przypadku Asusa, to model ZenBook jest często polecany dla studentów i uczniów. Jest kompaktowy i lekki, ale wciąż bardzo wydajny. Łatwo zabierać je ze sobą na zajęcia i można korzystać z nich w każdych warunkach.
To tylko niektóre z propozycji cieszących się dobrą opinią. Zachęcamy do samodzielnego sprawdzania ofert na komputery używane i dopasowania wyboru do własnych preferencji i potrzeb.
Znaczenie stanu technicznego i jakości używanego sprzętu
Decydując się na zakup używanego sprzętu dla ucznia lub studenta, należy zadbać o to, by znajdować się w nienagannym stanie technicznym. Właśnie dlatego dobrze skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów ze sprzętem poleasingowym takich jak AMSO. Produkty dostępne w asortymencie są odpowiednio skatalogowane i mają oznaczenia dotyczące ich stanu. Przykładowo komputer używany klasy “A” oznacza w pełni sprawny sprzęt, który może nosić na sobie drobne ślady używania.
AMSO zapewnia także dodatkowe gwarancje i wsparcie posprzedażowe dla używanych komputerów. Dzięki temu w razie wystąpienia jakichkolwiek nieprzewidzianych problemów, użytkownik korzystający z wadliwego urządzenia nie jest narażony na dodatkowy stres i koszty.
Należy pamiętać również o tym, że o używany komputer należy dbać w równym stopniu co o nowy. Oznacza to dokonywanie regularnych aktualizacji systemu i sterowników, używanie programów antywirusowych i pozbywanie się kurzu, który mógłby wpłynąć negatywnie na jego pracę. Jeżeli będziesz trzymał się tych porad, Twój sprzęt będzie pracował wydajnie przez lata!
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę sklepu AMSO i zapoznaj się zamieszczonymi tam informacjami. Znajdziesz tam często zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące używanych komputerów dla uczniów i studentów. Z ich pomocą na pewno uda Ci się dokonać odpowiedniego zakupu.