Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

To już jest koniec...

2016-11-15
Windows 7 i Windows 8.1 dwa systemy operacyjne, z których pierwszy jest z nami od 2009 roku, a drugi od 2012 roku.  Chociaż rocznikowo nie są najgorsze to jednak musimy się z nimi pożegnać. Nadszedł czas, aby zastąpić je systemem Windows 10. Nim jednak to nastąpi powspominajmy trochę obydwa systemy ciekawostkami z ich życia.- Windows 7 pierwotna nazwa kodowa to: Windows NT 6.1

- Na terenie UE wydano Windows 7 N był to goły system, w którym po instalacji musieliśmy wybrać sobie przeglądarkę i nie było też w nim Media Playera. Taka wersja systemu została wydana, gdyż Microsoft musiał obejść przepisy antymonopolowe obowiązujące na terenie Unii.

- Czarna skrzynka ? nie każdy wie, że Windows 7 rejestruje zdarzenia, które zachodzą podczas pracy na tym systemie. Nie wierzycie? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce menu Start komendę ?psr.exe? i wcisnąć nagrywanie. W tym momencie wszystkie nasze ruchy będą nagrywane. Po zakończeniu plik w HTML można otworzyć na każdej przeglądarce.

- Odpalając Windows 7 beta na tapecie mogliśmy ujrzeć rybkę był to bojownik syjamski. Ryba ta nie pojawiła się bez powodu na pierwszym wydaniu. Okazuje się bowiem, że w języku łacińskim nazwa tego gatunku to: betta splendens (bojownik wspinały). Stąd po wykreśleniu jednego T mamy Beta wspaniała (beta wspaniałego systemu).

- Windows 7 został wydany tylko z SP1. Co oznacza, że po zainstalowaniu systemu czeka nas jeden/dwa dni zabawy z aktualizacjami.
- Windows 8 mimo zastrzeżeń dotyczących interfejsu został w ciągu pierwszego roku sprzedany w 60 milionach egzemplarzy.

- W październiku 2013 roku Windows 8 otrzymał aktualizację, która zmieniała interfejs w taki sposób, aby ten był bardziej intuicyjny dla użytkownika
- Windows 8/8.1 jest wydajniejszy o 30% względem Windows 7 przy pracy biurowej oraz w grach.

- Windows 8 był już w fazie projektowania jeszcze przed premierą Windowsa 7.

To takie małe anegdotki dotyczące tych dwóch odchodzących w przeszłość systemów. Nie oszukujmy się jednak, że każdy z nas ma wspomnienia te dobre i te złe związane z nimi. Teraz jednak czas je zmienić na Windowsa 10 łączącego w sobie najlepsze cechy obydwu systemów i przyśpieszając działanie sprzętu o kolejne procenty. Na dodatek DirectX 12 dodawany tylko i wyłącznie dla niego sprawia, że go gier jest to obecnie bezkonkurencyjny system.
 
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
pixel