Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ThinkPad ma 25 lat. Niezawodność ponad wszystko!

2017-10-23
ThinkPad to rodzina notebooków, która historią sięga aż do 1992 roku. Mimo drobnych zmian w wyglądzie pod swoją twardą i silną skorupą mają coraz silniejsze wnętrzności.

ThinkPad to seria sprzętu, którą stworzono pod szyldem IBM (International Business Machines ) obecnie firmę kupiło Lenovo, ale nie odeszło od głównych założeń, którymi cechowały się urządzenia z tej rodziny. Seria T to nadal korporacyjna linia notebooków o obudowie tytanowo magnezowe. Seria X to po prostu bardzo cienkie i lekkie notebooki, których rama jest magnezowa, a pokrywka wykonana z włókna węglowego.Na przestrzeni lat serii było bardzo wiele. Niektóre przetrwały inne zostały wygaszone. Jednakże te najlepsze nadal cieszą się życiem a są nimi:

Seria „L”, która w sumie zastąpiła modele z oznaczeniem „R”, a więc ciężkie laptopy, które oferują bogate wyposażenie. Są czym w rodzaju zamienników dla komputerów stacjonarnych stąd sugerowane są dla osób rzadko przemieszczających się.
Seria „SL” seria ekonomiczna dla mniejszych firm, zredukowano tutaj koszty wykonania laptopa przez usunięcie magnezowej ramy Roll Cage, , lampki Think Light, kieszeni Ultra Bay, TPM i gniazda na stacje dokującą.
Seria „T” znana i w sumie najczęściej u nas opisywana T430, T420, T520 i wiele innych to laptopy korporacyjne, najwyższa klasa, najlepsze wykonanie.

Seria „W” to mobilne stacje graficzne, których fundamenty oparte są na serii T. Wykonanie jest podobne do serii T jednakże seria W najczęściej ma mocniejsze procesory i jest wyposażona w dodatkowy układ graficzny.

Seria „X” to druga najczęściej opisywana przez nas seria. X220, X230, X1 to tylko przykłady, ale są to w skrócie lekkie notebooki, które mimo odchudzenia maja magnezową ramę i są pokryte włóknem węglowym.

Seria „Edge” to po prostu seria dla użytkowników domowych. Wymontowano z niej niektóre złącza i odchudzono konstrukcje jednakże są one nadal bardziej wytrzymałe niż laptopy przeznaczone na rynek „konsumencki”.

Chociaż ThinkPady mogą wydawać się surowe z zewnątrz to jednak wytrzymują nie jeden czynnik zewnętrzny. Wspomniana obudowa to tylko wierzchołek góry lodowej, gdyż klawiatura posiada specjalne kanały, które odprowadzają wodę, w przypadku zalania, w taki sposób, by ta pominęła płytę główną czy też inne newralgiczne elementy urządzenia.Prócz tego ThinkPady charakteryzują się min.Wewnętrzną ramą wykonaną z magnezu (Roll Cage), której zadaniem jest chronienie płyty głównej przed odkształcaniem się i mikropęknięciami.

TrackPoint czyli czerwony grzybek na środku klawiatury, który jest niczym innym jak urządzeniem wskazującym.

ThinkLight, światełko na górze. Zamiast podświetlanej klawiatury w pierwowzorach klawiatura była podświetlana lamką umieszczoną na górze ekranu.

Od początku też w ThinkPadach był stosowany Active Protection System, który za pomocą wbudowanego akcelerometru wykrywa spadanie lub wstrząs i z wyprzedzeniem hamuje głowicę dysku, aby zmniejszyć jego uszkodzenie.

25 lat i to takie małe podsumowanie z naszej strony. Abyście wiedzieli czym obecne ThinkPady się charakteryzują i co mają do zaoferowania swoim użytkownikom. Poniżej jeszcze lista urządzeń tego typu, która jest w naszej ofercie. Przebierać możecie do woli.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel