Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tablet czy laptop na studia - co lepsze?

2023-08-23

Szukasz dobrej jakości sprzętu, który pozwoli Ci na komfortową naukę na studiach? Wiele osób decyduje się w tym przypadku na korzystanie z laptopa, ale rozwój technologii mobilnej sprawił, że tablety również zaczęły zyskiwać na popularności. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak sprawdzają się oba rozwiązania i co warto wybrać, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem! 

laptop do nauki

Tablet czy laptop na studia - zalety używania tabletu 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który ze sprzętów będzie lepszym wyborem dla studenta. Wiele w tym przypadku zależy od specyfiki samych studiów i obranego kierunku edukacji, a także indywidualnych upodobań osoby, która ma zamiar korzystać z urządzeń.

Tablet oferuje zazwyczaj znacznie większą mobilność. Dzięki mniejszym rozmiarom można łatwiej transportować go na zajęcia, a także wykorzystywać w trakcie podróży. W ten sposób można uczyć się praktycznie w każdych warunkach.

W pytaniu o tablet czy laptop na studia, kolejną zaletą przemawiającą na korzyść pierwszego urządzenia jest jego ekran dotykowy. Wielu młodych ludzi jest przyzwyczajona do takiej obsługi urządzeń, co wpływa pozytywnie na intuicyjność i łatwość obsługi tabletu. 

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że tablety z reguły mogą działać bez zasilania znacznie dłużej niż laptopy. Dzięki temu zabierając je na wykłady, nie trzeba troszczyć się o dodatkowe akcesoria, takie jak ładowarki. 

Ostatnią ważną zaletą tabletów jest to, że doskonale sprawdzają się w przypadku tworzenia notatek opartych na rysunkach, a także różnego rodzaju plików graficznych. Z tego powodu to częsty wybór na studiach artystycznych czy projektowych. 

Laptop czy tablet na studia - korzyści użytkowania laptopa

Liczne zalety tabletu wymienione powyżej wcale nie oznaczają, że laptop jest gorszym wyborem. Jest to urządzenie stworzone do wielozadaniowości i można wykorzystywać je w wielu sytuacjach, w których tablet nie dałby sobie rady. Wszystko za sprawą większej mocy obliczeniowej, która pozwala na sprawniejsze wykonywanie wielu procesów równocześnie. 

Zastanawiając się nad wyborem laptop czy tablet na studia, nie można pominąć także kwestii związanych ze sporządzaniem notatek. Dedykowana klawiatura oraz touchpad, a także możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń peryferyjnych takich jak myszka, sprawiają, że komfort pisania i edytowania tekstów na laptopie jest o wiele większy. 

Lepsza wydajność, dedykowane karty graficzne czy większe ekrany sprawiają, że laptopy sprawdzają się też lepiej przy bardziej skomplikowanych zadaniach, na przykład obsłudze wymagających aplikacji takich jak edytory grafiki czy wideo. 

Co równie istotne, nie każdy wykorzystywany na studiach software jest też dostępny w wersji na tablety. Laptopy oferują wykorzystanie pełnoprawnych systemów operacyjnych takich jak Windows czy macOS. Charakteryzują się one nie tylko większymi możliwościami, ale także dostępem do szerszej gamy oprogramowania. 

iPad czy laptop na studia? Czy produkty Apple są lepsze?

Wiele osób rozróżnia standardowe tablety od iPadów produkowanych przez Apple. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy są one lepsze od konkurencyjnych produktów, ale z pewnością mają wiele zalet.

iPady słyną z jakościowego wykonania, które przekłada się na dużą trwałość i świetną estetykę. Są też bardzo wydajne, co pozwala na całkiem sprawne obsługiwanie wielu procesów naraz. 

Co więc wybrać, iPad czy laptop na studia? Odpowiedź na to pytanie wciąż zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań. Warto mieć przy tym na uwadze, że wszystkie wady i zalety standardowych tabletów, które wymieniliśmy powyżej, dotyczą także urządzeń Apple. 

Co lepsze na studia - laptop czy tablet? 

Chociaż nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co wybrać, tablet czy laptop na studia, liczymy, że nasza szczegółowa analiza wad i zalet obu rozwiązań pozwoli Ci na łatwiejsze podjęcie decyzji. 

Niezależnie od wybranego urządzenia, pamiętaj o tym, by sprawdzić jego parametry, stan techniczny i możliwość pracy na oprogramowaniu wykorzystywanym na danym kierunku studiów. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez AMSO. Przygotowaliśmy rozbudowany asortyment jakościowych tabletów i laptopów, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym studentom. Przekonaj się i sprawdź wszystkie możliwości.

Spis Treści:
    Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
    pixel