Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H

2020-02-15

Nim zacznę pisać dalej zaznaczę od razu, że produkt jest nowy. AMSO często kojarzone jest ze sprzętem poleasingowym, ale mamy również w swojej ofercie rzeczy nowe i takowy jest nasz dzisiejszy bohater.
 
Skoro już wyjaśniliśmy sobie kwestię w sumie bądź co bądź najważniejszą to przejdźmy dalej. Dzisiaj na ruszt wziąłem Xiaomi Mi Air Purifier 3H. Piszące te słowa mamy luty, a więc okres gdzie stężenie pyłów PM 2,5 jest największe – okres grzewczy itp. Dlatego warto pomyśleć o oczyszczaczu powietrza. Nie będę tutaj wygłaszał tyrady na temat tego ile takiego pyły jest wokół nas, że normy są przekraczane kilkukrotnie, gdyż to na pewno słyszycie często zarówno w sieci, radio i telewizji.  
 

Mi Air Purifier 3H

 
Te wszystkie złe komunikaty potrafi przekształcić w dobre, a to za sprawą filtru HEPA, który wyeliminowuje do 99,97% zanieczyszczeń i to nie tylko te największe, ale również najmniejsze cząstki w postaci dymu, amoniaku, benzenu, formaldehydu,  pyłu PM 2,5, sierści, roztoczy, pyłków czy też pleśni. Spektrum jego więc ogromne, gdyż filtr jest naprawdę zaawansowany i starcza na około 6 do 12 miesięcy. W moim przypadku urządzenie pokazuje 6 miesięcy i taką wartość w sumie zakładam. Nowy filtr to koszt obecnie na poziomie 120 zł brutto, a więc tragedii nie ma. Dodatkowo jeśli mamy połączony salon z kuchnią to warto pomyśleć, aby go tam ustawić, gdyż 3H niweluje zapachy kuchenne.  

 


 
Czemu akurat skupiłem się na tym urządzeniu? Powody były dwa. Pierwszy wspomniany filtr, a drugi moc. 3H potrafi bowiem dostarczyć 380m3/h czystego powietrza, co przekłada się na możliwość oczyszczenia powierzchni mieszkalnej lub sklepowej na poziomie 50 m², a że sklep mamy właśnie o takim metrażu sprawdzian był bardzo łatwy i miarodajny. Dodatkowo warto wspomnieć, że urządzenie testowano przy ruchliwej ulicy i wiadomo, że w sklepie drzwi się często otwierają, a więc i wentylacja jest na dobrym poziomie. W godzinę jednak 3H poradził sobie ze wszystkim i trzymał jakość powietrza na doskonałym poziomie.


 
Po odpaleniu urządzenia pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ekran OLED, który przedstawia w sumie  podstawowe informacje jak jakość powietrza mierzony za pomocą laserowego czujnika wewnętrznego. Dodatkowo bez aplikacji możemy ustawić poziom działania wiatraków i w sumie tyle. Więcej funkcji jest już w aplikacji na smartfony, ale do niej jeszcze dotrzemy.
 
Aplikacja niby nie jest niezbędna, gdyż podstawowe sprawy określmy na ekranie OLED jednakże warto ją mieć jeśli chcemy wyciągnąć z oczyszczacza jeszcze więcej. Dodam również, że można ją zintegrować z Asystentem Google lub Amazon Alexa. Ja jednak korzystam tylko z Xiaomi Home.

 


 
Parowanie z Mi Air Purifier 3H jest banalne, łączymy go z siecią Wifi w domu i mamy cały czas kontrolę nad urządzeniem. To właśnie w niej dowiemy się jaki stan powietrza jest w naszym pomieszczeniu, czy też jaka jest temperatura otoczenia i wilgotność. Tutaj też możemy przełączyć w prosty i wygodny sposób tryby np. nocny, automatyczny, czy też 1-3.
 
Najważniejsze jest jednak to, że to właśnie w aplikacji możemy ustalić godziny włączania urządzenia, jego wyłączania, a nawet własne zasady mocy dmuchawy. Przykładowo poziom zielony, a więc tak zwanego doskonałego powietrza jest do 75 ug/m³, a po jego przekroczeniu pojawia się pomarańczowa dioda. Aby jednak do tego nie doszło doszła możemy ustawić sprzęt, że przy 45 ug/m³ pyłów 2,5 ma się włączyć mocniejszy tryb i po sprawie.

 


 
Skoro już mowa o kolorach kręgów diodowych to od 0 do 75 ug/m³ mamy zieloną, a więc doskonała jakość powietrza, powyżej 75 ug/m³ dioda jest pomarańczowa i taka będzie to stężenia pyłów w wysokości 150 ug/m³. Po tej ostatniej liczbie pojawi się czerwona dioda ostrzegająca nas o dużej wysokości pyłów szkodliwych dla zdrowia.
 

Oczyszczacz praca i wygląd

 
3H wygląda bardzo estetycznie, obudowa jest biała smukła i doskonale wpasowuje się praktycznie w każde otoczenie. Świetnie prezentują ją zdjęcia załączone do tego materiału. Wymiary to 54 x 24 x 24 cm
 
Ten wspaniały wygląd okupiony jest jednak tym, że w przypadku, kiedy stężenie pyłu jest najwyżej i włącza się maksymalna moc to po prostu słychać wirujący wiatrak. Wtedy udało nam się osiągnąć poziom 60 dB. Przy najszybszej pracy urządzenie pobiera ledwie 38 W Jednakże przyznam się, że było to wymuszone przez nas samych na potrzeby testu, aby sprawdzić maksymalną wartość. Niestety lub stety w przypadku szczelnych okien mimo bliskości drogi i otwierających się drzwi tylko na chwilę włączył się tryb drugi i po oczyszczeniu powietrza natychmiast wyłączył. Trwało to może 10 minut, a potem utrzymywany był poziom stanu powietrza na poziomie 010 ug/m³ co powoduje, że wirinik jest praktycznie bezgłośny i tak już mu zostało przez cały czas. Oznacza to nie mniej ni więcej, że po prostu 3H szybko oczyścić to co jest wokół niego tak, aby jak najszybciej oddychało nam się komfortowo, a on zarazem był cichym urządzeniem. Dodatkowo, aby w nocy nie włączył się przypadkiem najszybszy tryb możemy ustawić po prostu tryb nocny. Urządzenie jest więc bardzo energooszczędne.

 

Na zakończenie nie będzie żadnej puenty, nie będzie silnego podsumowania, gdyż jeśli przeczytaliście powyższe zdania to wiecie co robić. W tej cenie nie ma nic lepszego na rynku i tak dobrego. Zamiast tego pomyślałem, że dam kilka porad na temat jak i gdzie ustawiać oczyszczacz powietrza.


 
-> Warto pamiętać, że urządzenie oczyszcza powietrze w miejscu gdzie się znajduje. Oznacza to, że jeśli ustawimy go w pokoju to oczyści pokój i raczej nie zahaczy o korytarz czy też salon. W przypadku salonu oczyści salon, ale już nie dojdzie do pokoju.

->  Warto więc ustawić go tam gdzie obecnie przebywamy. Jeśli jest to salon z kuchnią to tam. W nocy zaś warto przenieść urządzanie do sypialni, aby oddychać podczas snu najlepszą jakością powietrza. Urządzenie jest lekkie, więc problemu z tym nie ma.

-> Oczyszczacz stawiamy w lekkiej odległości od okna. To najlepsza loklizacja dla oczyszczacza, gdyż właśnie przez okno wchodzi najwięcej niedobrych pyłów. Oczywiście możemy go postawić gdzie indziej, grunt aby oczyszczać nie był gdzieś w koncie, gdyż w takim przypadku dobre powietrze będzie słabiej się rozprowadzało.

->  Warto również pamiętać, że oczyszczacz z czterech stron pobiera powietrze (odpowiednie dziurki) więc nie warto ich czym zasłaniać.

-> Warto zamknąć drzwi do pozostałych pomieszczeń, aby stworzyć tzw. Obieg zamknięty.

Laptopy poleasingowe Warszawa

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel