Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: iRobot Roomba 805

2020-06-07
Odkurzanie mieszkania czy też lokalu nie jest ulubioną czynnością naszego życia. Dlatego wymyślono specjalne roboty, a jeden z nich jest bohaterem naszej dzisiejszej „Lektury na niedzielę”.

Czym jest iRobot?

Jeśli jeszcze o nich nie słyszałeś, iRobot produkuje różne automatyczne roboty czyszczące od 2002 roku, zasadniczo rewolucjonizując sposób wykonywania prac domowych. Roombas to jeden z najbardziej cenionych odkurzaczy jakie można znaleźć.

Każdy model oferuje coś innego w różnych metkach cenowych. Jednak wszystkie modele Roombas zostały zaprojektowane w oparciu o podobną konstrukcję podstawową: małą obrotową tarczę, w której małe kółka służą do nawigacji i czyszczenia podłóg. Poniższe zdjęcie najlepiej to obrazuje.



Model 805 zawiera kilka opatentowanych systemów i komponentów, aby zapewnić jego sprawne działanie. W poprzednich modelach nie było ich dopiero model 8… wprowadziły je. Przede wszystkim zmianie uległa moc. Roomba 805 ma mocne uderzenie dzięki potężnej pompie ssącej, która jest 5 razy mocniejsza względem poprzedników. To sprawia, że ​​jest realną alternatywą dla dużych odkurzaczy, nawet jeśli tak nie wygląda. Dzięki temu ma się pewność, że będzie on w stanie zbierać wszelkiego rodzaju zabrudzenia i zanieczyszczenia z powierzchni podłogi. Możliwe jest to dzięki 3-stopniowemu systemowi czyszczenia AeroForce. Jak to działa? Po pierwsze, usuwa brud przyklejony do podłogi. Następnie podniesie szczątki. W końcu to zasysa. System działa skutecznie z mniejszymi cząstkami, w tym z cząstkami o wielkości do 10 mikronów, a także większymi odpadkami. Ta funkcja zapewnia 50% większą wydajność czyszczenia, dzięki czemu mały robot czyszczący jest bardziej skuteczny w swojej pracy. Funkcja ta pomaga poprawić jakość powietrza w domu dzięki specjalnemu filtrowi AeroForce, który zatrzymuje alergeny, takie jak pyłki, kurz i inne małe cząsteczki. Roomba 805 dzięki temu wyłapuje 99% alergenów.

Do tego wszystkiego iRobot dołożył również wydajny mikroukład, który sprawi, że próżnia będzie się poruszać w sposób zapewniający wydajność. Ma to na celu uniknięcie wielokrotnego przechodzenia przez te same obszary, aby zakończyć czyszczenie w jak najkrótszym czasie. To nazwany przez producenta czujniki Dirt Detect, które zostały wbudowane w ten model, aby umożliwić robotowi czyszczenie, a następnie sprawdzenie jego działania. Jeśli robot zobaczy, że nie wyczyścił dobrze danego odcinka wraca do niego.



Urządzenie ma kilka szczotek w zestawie narzędzi, aby dokładnie wyczyścić powierzchnie. Pracują one w tym samym czasie, aby usunąć, a następnie odsysać zanieczyszczenia i brud, a szczotka do zamiatania krawędzi jest specjalnie ustawiona pod kątem, aby dostać się do wszystkich zakamarków. Urządzenie zaprojektowano tak aby usuwało śmieci z krawędzi pomieszczeń i może sięgać także wokół listew przypodłogowych.

Urządzeniu można zaplanować odkurzanie do 7 razy w tygodniu, dzięki czemu Twój dom będzie nieskazitelny. Posiada również przydatny przycisk „Czyść”, który aktywuje natychmiastową operację na wypadek, gdyby trzeba było posprzątać dom/mieszkanie przed przyjściem gości.

Robot Roomba 805 wykorzystuje inteligentne czujniki iAdapt do poruszania się po domu. Dzięki technologii czujników urządzenie czyszczące automatycznie opuści stację dokującą w zaplanowanym czasie, aby skutecznie posprzątać dom.



Jedną z najbardziej innowacyjnych rzeczy to funkcja wirtualnej ściany Dual Mode. Można to łatwo ustawić, aby utworzyć niewidoczną granicę, której odkurzacz nie przekroczy. W ten sposób możesz ograniczyć go do określonych pomieszczeń lub obszarów i chronić delikatne obszary. Ta funkcja służy również do nawigacji i dostosowania się do otoczenia, aby przykładowo nasz robocik spadła ze schodów ani nie uległa uszkodzeniu po pozostawieniu na własnych urządzeniach. Wirtualne ściany są dołączone do zestawu i są ich dwie.  

Roombie 805 nie są straszne żadne powierzchnie. Bez względu na to, jaki jest materiał podłogowy, można liczyć na Roomba 805 go wyczyścić. Dzięki automatycznej regulacji głowicy czyszczącej i szczotkom wielopowierzchniowym działa efektywnie na każdej powierzchni. Jeśli dywan jest wysoki to nawet potrafi lekko podskoczyć, aby się do niego „dobrać”.

IRobot Roomba 805 jest wyposażony w baterię litowo-jonową. Zapewnia to dłuższą żywotność baterii, dzięki czemu może wyczyścić wiele pomieszczeń na jednym ładowaniu. Ponadto akumulator można również ładować i do tego ładowania wykorzystuje stację dokującą dołączoną do zestawu. Co więcej, za każdym razem, gdy urządzenie zakończy czyszczenie według zaplanowanego programu, automatycznie powróci do tej stacji dokującej, aby się naładować. Ładowanie trwa 3 godziny.



Jedyny mały minus tego urządzenia to tak naprawdę głośność. Roomba wydaje z siebie maksymalnie 60 dB. Nie jest to dużo, ale jednak jest słyszalna. Dlatego o tym wspominam, aby nie było niemiłej niespodzianki. Z drugiek strony odkrzacz o mocy 2000 wydaje podobny dźwięk.

Na zakończenie jeszcze dopiszę kilka zdań na temat praktyki. Roombe poddałem dwóm testom. Pierwszy polegał na tym, że swoje mieszkanie odkurzyłem za pomocą zmiotki. Następne puściłem robocika i okazało się, że w jego „żołądku” znalazłem bardzo dużo pyłu i brudków. Oznacza to, że Roomba pokonała mnie i szczotkę. Nie poddałem jednak się i za kilka dni wyciągnąłem nową broń. Drugim testem był odkurzacz. 2000W to już odpowiednia moc, aby móc pokonać tego małego „cwaniaka”. Niestety tutaj również przegrałem. Oczywiście paproszków było mniej, ale po prostu Roomba jest dokładniejsza powoli jeździ w jedną i drugą stronę, odcinek po odcinku. Niestety człowiek tak dokładny nie jest dlatego po raz drugi przegrałem z Roombą.



IRobot Roomba 805 jest więc bardzo fajnym modelem, tym bardziej, że kosztuje 749 zł brutto. Następny dobry model, który ma kilka dodatkowych funkcji to niestety już koszt powyżej 1000 zł. Dlatego do tej kwoty trudno szukać czegoś lepszego. Jeśli chcecie więc mieć dom lub mieszkanie czyste bez wysiłku, to polecam Wam Roombę 805.

Akcesoria - Produkty są wyposażone w stację bazową, 2 wirtualne barierki ścienne, 4 baterie AA i 1 dodatkowy filtr.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel