Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy iPhone SE

2019-09-15
W naszej ofercie produkty firmy Apple pojawiają się coraz częściej. Znajdziecie w niej również iPhone’y. Dzisiaj o modelu SE i to nie tylko prezentacja, ale również odpowiedź na pytanie czy warto go kupić. 

Produkty firmy Apple pojawiają się u nas coraz częściej. Ostatnio pisaliśmy o Apple MacBook Pro A1502 z sekcji laptopy poleasingowe, a zaś w kategorii komputery poleasingowe pojawił się iMac, ale o nim być może w kolejnej lekturze. Na razie jednak skupmy się na iPhone’ie. 

Nie ma się co oszukiwać kiedy i jak został wydany iPhone SE. Firma z Cupertino ukazała go światu w 2016 roku i ten o to sprzęt okazał się hitem sprzedażowym w tym okresie. Mimo upływu lat popularność tego modelu nie spada, a spowodowane jest to nie tylko bardzo, bardzo dobrą specyfikacją, ale również rozmiarem i wsparciem. Zacznijmy jednak od początku. SE nie ma konkurencji? Prawda czy mit? Prawda przynajmniej jeśli chodzi o rozmiar. Giganci rynku smartfonowego postanowili przerzucić się na większe gabaryty. Apple poszło inną drogą i wydało 4 calowego smartfona. Czemu to taka wspaniałość? Są to osobiste odczucia i każdy ma je inne. Jedni lubią większe gabaryty, gdyż wiadomo lepiej na nich ogląda się materiały wideo, przegląda sieć itp. Z drugiej strony mniejsze też jest piękne. Waga i to, że mieści się w każdej kieszeni sprawiają, że iPhone SE to bardzo kompaktowe i komfortowe urządzenie. Co wybrać? Jak wspomniałem są to Wasze preferencje. Musicie sobie odpowiedzieć czego oczekujecie od smartfona i wtedy będziecie wiedzieli co wybrać. 

Nie inaczej jest ze wzornictwem. Jedni powiedzą, że wygląda już staro inni, że jest to klasyczny wygląd. Osobiście mi on przypada do gustu. Aluminiowy tył, metalowe wykończenia, minimalistyczne przyciski, doskonale wyglądają, a przy dotknięciu są jakby to powiedzieć bardzo prestiżowe. Najważniejsze jest w tym wszystkim jednak to, że kompaktowość tego urządzenia sprawia, że można go po prostu obsługiwać jedną dłonią, a dokładnie palcem – kciukiem. W dużych smartfonach jest to po prostu niemożliwe do wykonania. Modelowi SE można zarzucić oczywiście brak wodoodporności i stary czytnik linii papilarnych znany z iPhone 5S, ale… na tym koniec. Czemu? Bo pozostałe rzeczy to naprawdę dość potężne małe urządzenie wyposażone w procesor A9, który nadal jest bardzo wydajny do tego wspomaga go aż 2 GB RAM (nadmienię, że nawet w najwyższych seriach dzisiaj otrzymujemy maksymalnie 3 GB RAM). Serce naszego małego bohatera to dwa rdzenie 1,85 GHz oraz 6 rdzeni graficznych PowerVR GT7600. Do tego dochodzi dobry ekran IPS o rozdzielczości 640x1136 pikseli, a całość zasilana jest przez baterię o pojemności 1624 mAh to przekłada się na bezproblemową pracę przez cały roboczy dzień. 

W specyfiakcji technicznej warto również wspomnieć o aparacie  12 megapiksel, a to pozwala   nagrywać filmy 4K UHD (30 kl./s) i FHD (60 kl./s, a nawet 120 w trybie spowolnienia). Gorzej wypada przedni aparat, gdyż ma tylko zaledwie 1,2 megapiskela, ale wiadomo coś za coś. 

Z rekompensatą przychodzi bardzo dobra jakość audio dzięki kodekowi Cirrus Logic 338S120. Naprawdę dzięki wykorzystaniu tej biblioteki każda piosenka, film brzmi bardzo wyraźnie i można zachwycać się dźwiękiem z tego urządzenia. 
Nie gorzej iPhone SE wypada pod względem łączności. Standardy oczywiście trochę się zmieniły, ale… W to co został wyposażony SE dzisiaj nadal nie jest wszędzie czymś wszechobecnym. Bo technologii NFC (dzięki niej możecie płacić telefonem w sklepie) nadal nie jest wszechobecna, a ten maluch ją ma. WIFI 802.11ac wszyscy mają? Nie, a SE ją obsługuje. Bluetooth 4.2, Łączność LTE, GPS, A-GPS, Glonass, Beidou wszystko tutaj otrzymujemy wraz z łączem ładującym jakim jest Lightning, a obok niego znajdziemy normalne wejście słuchawkowe. Przypomnę, że już w iPhone 7 zostało ono zlikwidowane. 

Dzięki ekosystemowi jakim jest iOS sprzęt nadal doskonale radzi sobie z grami, a poszczególne aplikacje otwierają się płynnie. Oczywiście do tego systemu trzeba się po prostu przyzwyczaić. Nie będę tutaj go opisywał dokładnie, gdyż jest to temat na oddzielną publikację, tak samo jak Android. Po prostu optymalizacja robiona przez firmę Apple pozwala działać iPhone’owi SE działać z najnowszym iOS bardzo płynnie i bez przeszkód cieszyć się z szybkiej i niezawodnej pracy. 

Mógłbym napisać tyle i zakończyć, gdyż jak czytacie jest to naprawdę przyjazny mały smartfon w super cenie. Znajdziecie go w naszej ofercie i mogę go z czystym sumieniem polecić, ale na tym nie koniec… Czemu? Bo każdy z Was chce mieć dostęp do najnowszego wersji iOS, która jak zawsze wprowadza nowe funkcje, lepiej zabezpiecza smartfona i jest po prostu NOWA. Kilka dni temu odbyła się konferencja Apple i już jest pewne, że iPhone SE otrzyma iOS 13. Śmiało więc możecie być pewnie, że najnowsze rozwiązania wymyślone przez ludzi od „nadgryzionego jabłka” trafią pod Wasze strzechy jeśli zakupicie dzisiejszego bohatera. Mały, szybki, poręczny i w super cenie taki jest obecnie iPhone SE.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixel