Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Roomba 870

2020-06-14
Powystawowe Roomby stały się u nas bardzo popularne. Tydzień temu opisałem dla Was mode 805, a dzisiaj już mam przyjemność zabawy z silniejszą jej wersją, a więc 870.

Tak jak poprzednik, model Roomba 870 Robot to nic innego jak odkurzacz zapewniający automatyczne odkurzanie, który może być ręcznie uruchomiony po naciśnięciu przycisku lub sam się załączy, jeśli zaplanujemy dzień i godzinę.

870 tak jak 805 był jednym z pierwszych robotów Roomba, które zawierają czyszczenie AeroForce iRobot , które  poprawiło czyszczenie o 50%.  Jak to działa? Po pierwsze, usuwa brud przyklejony do podłogi. Następnie podniesie szczątki. W końcu to zasysa. System działa skutecznie z mniejszymi cząstkami, w tym z cząstkami o wielkości do 10 mikronów, a także większymi odpadkami. Funkcja ta pomaga poprawić jakość powietrza w domu dzięki specjalnemu filtrowi AeroForce, który zatrzymuje alergeny, takie jak pyłki, kurz i inne małe cząsteczki. AeroForce w 870 jest jednak dodatkowo wzmocniony dlatego działa lepiej, ale o tym potem.

Pod względem estetycznym odkurzacz robota Roomba 870 ma typowy styl dla innych Roomb. Zewnętrzny jasnoszary pierścień ustępuje ciemniejszym i ciemniejszym odcieniom przechodzącym na czarny kolor w środkowy panel, który otacza główny srebrny przycisk sterujący.Podobnie jak większość modeli Roomba,  Roomba 870 działa, jeżdżąc po domu, delikatnie wpadając na meble, ściany i inne przeszkody . Z czasem uczy się, jak wygląda dom, co pomaga zmniejszyć liczbę jej potknięć. Ponadto 870 Roomba wraz z innymi bardziej zaawansowanymi modelami jest w stanie wykryć brud i inne podwyższone poziomy gleby bezpośrednio wokół niego. Dzięki temu robot Roomba może skoncentrować czyszczenie na obszarach, w których jest to najbardziej potrzebne. Dodatkowo „widzi” osoby stojące obok niej i wtedy zwalnia ze swoim ruchem.

Test czystości postanowiłem przeprowadzić na kilku rodzajach materiałów. Tak jest to zmiana względem tamtego tygodnia, ale wspominaliście, o tym w swoich wypowiedziach dlatego postanowiłem nieco przemodelować sprawdzian.


Płaska powierzchnia płytki/drewno. To jest królestwo Roomby i przyznam się, że ja też je lubię. W takich warunkach 870 radzi sobie doskonale rozsypane płatki, sól, żwirek dla kota i ryż połyka z 96% skutecznością.

Dywan z małym/niskim włosem. Roomba również nie ma problemu, chociaż płatki potrafią zostać, co daje jej z nimi tylko 70% skuteczności. Ryż, kuweta dla kota i sól zostały zabrane w ponownie w 95%.

Dywan z wysokim włosiem okazał się lepszy dla Roomby niż ten z małym, gdyż nasz dzisiejszy bohater posprzątał wszystko ze skutecznością 90%. Dziwić więc może, że na niskim dywanie 870 nie chciała pobrać do swojego wnętrza płatek, ale tak było. Może miała gorszy dzień, ale jednak trzeba to odnotować.Ogólnie jednak sprawę ujmując Roomba 870 jest zdecydowanie mocniejsza od 805. Łatwiej porusza się po mieszkaniu, szybciej i jest zwinniejsza oraz inteligentniejsza, co sprawia, że nasze mieszkanie/dom szybciej jest czyste.  Aby poprzeć swoje tezy informacjami dodam, że dodano do niej detekcje zabrudzeń Seria 2. Wykorzystuje ona czujniki optyczne i akustyczne, aby znaleźć brud w celu skoncentrowanego czyszczenia .  Do tego dochodzą jeszcze znane z 805 czynności jak metoda czyszczenia trwałego przejścia - Stosuje wzór czyszczenia tam i z powrotem w obszarach, w których wykryto nadmierny brud . Wirująca szczotka boczna - delikatnie czyści wzdłuż krawędzi ścian i narożników . Dodatkowo dwa odkurzacze rozkładają brud i zanieczyszczenia, aby zapobiec zatykaniu się włosów i zanieczyszczeń .

Roomba 870 po pełnym naładowaniu może odkurzać do 110 minut i co ważne jest cichsza od modelu 805 o prawie 10 dB, a więc wydaje odgłos na poziomie 54 dB.  Wynik pracy na baterii jest możliwy dzięki zastosowaniu znacznie lepszej baterii. Roomba 870 została bowiem wyposażona w akumulator o przedłużonej żywotności Xlife.W opakowaniu znajdziemy  iRobot Roomba 870, baterię, stację dokująca, 2 wirtualne ściany i filtr HEPA. Te ostatni jest potrzebny do tego, aby wyczyścić dokładnie pomieszczenie z alergenów.

Pewnie większość z Was zastanawia się teraz czy wybrać model 805 czy 870. Wszak z tekstu nie wynikają jakieś wielkie różnice między modelami. Wspomniałem o dłuższej pracy na baterii czy też cichszym działaniu. To prawda te dwie rzeczy są bardzo, bardzo ważne ale najważniejszą różnicą jest właśnie moc ssąca. Po prostu widać różnice między obydwoma produktami. Znacznie szybciej i dokładniej zbiera rozsypane produkty 870 nić 805. Nie ma się jednak co oszukiwać, że 805 to inny segment kwotowy, gdyż ten robot kosztuje u nas 749 zł brutto, zaś 870 lekko ponad 1000 zł (dodam, że w dniu premiery 870 kosztowała bagatela 2800 zł ). Kwestia więc Waszego budżetu, ogólnie uważam, że obydwa urządzenia są bardzo dobre możemy jedynie wybierać między czymś dobrym, a dobrym z +.  Decyzja należy do Was.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Polecane

iRobot Roomba 870 Odkurzacz Robot Sprzątający

iRobot Roomba 870 Odkurzacz Robot Sprzątający

829,00 zł brutto/1szt.14093 pkt.
pixel