Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Panasonic ToughPad FZ-A1

2019-10-19
Panasonic znany głównie z produkowania telewizorów od pewnego czasu również podbija nasze serca pancernymi laptopami i tabletami. Dzisiaj trochę o tym drugim.
 
Dokładnie o modelu ToughPad FZ-A1, który ostatnio pojawił się w naszej ofercie. Trzeba od razu przyznać, że Panasonic wybrał bardzo dobrą drogę, gdyż nie rywalizuje z Samsungiem czy Applem. A to dlatego, że tak samo jak laptopy tak i tablety są pancerne. Siła ToughPada nie tkwi w jego eleganckim, minimalistycznym designu i najnowocześniejszych specyfikacjach, ale w twardej, wytrzymałej obudowie. Nie jest to tablet, który będzie znikał z półek sprzedawców detalicznych, ale jak już się go kupi to będzie z nim naprawdę długo. Podstawowym bowiem celem było bowiem dotarcie do zawodów takich jak budowniczowie, górnicy, strażacy i personel szpitalny.


 
Wyjaśnijmy jedno: FZ-A1 nigdy nie wygra żadnych nagród za piękno. Nie ma się co oszukiwać. Z przodu tabletu znajduje się 10,1-calowy ekran dotykowy 1024 x 768 otoczony matową srebrną ramką.
 
Nad prawym górnym rogiem ekranu znajduje się kamera internetowa o rozdzielczości 2 MP, a pod ekranem pięć dedykowanych przycisków sprzętowych - standardowe przyciski takie jak wstecz / home / zasilania i jeden programowalny dla wybranej przez nas funkcji. Taki można powiedzieć standard.
 
Tył urządzenia kryje rysik, który znajduje się w dolnej części urządzenia w wyznaczonej szczelinie. Baterię zaś znajdziemy pod obudową – śrubki. W połowie wysokości znajduje się grill z pojedynczym głośnikiem mono.  Pod zamkniętą pokrywą znajdziemy zaś takie złącza jak HDMI, słuchawki, MicroSD i USB. Z drugiej strony znajduje się gniazdo na kartę SIM, które również jest odpowiednio zabezpieczone.  Aparat 5MP (przedni 2 MP) z lampą błyskową LED również ukrywa się z tyłu. Mamy również możliwość dołożenia karty SD i wtedy prócz standardowo 16 GB pamięci wewnętrznej możemy do niej dołożyć dodatkowe max 32 GB.  


 
Narożniki urządzenia są pokryte gumą, co oznacza, że ​​można upuścić tablet z odległości 1,2 metra i nie martwić się uszkodzeniem elementów wewnętrznych (lub zewnętrznych). Dodatkowo tablet jest zgodny ze standardami MIL-STD 810G i IP65 - co oznacza, że ​​jest odporny na zalanie, odporny na wodę i kurz. Tablet może pracować w temperaturach od –10 °C do +50 °C,
 
Te wszystkie super zabezpieczenia jednak powodują, że masa sprzętu znacznie wzrasta i dlatego do rąk otrzymujemy urządzenie o masie 993 gramy.
 
Ekran sam w sobie jest jasny i po prostu dobrze oddaje to widzimy na ekranie. Dodatkowo ma funkcję odbijania światła co sprawia, że nawet w jasnych pomieszczeniach wszystko widać. Nie łapie też szybko odcisków co jest bardzo pozytywne. Jednakże jako, że tablet przeznaczony jest do wprowadzania danych w trudniejszych środowiskach, to został on  wyposażony w dołączony rysik. Podobnie jak prawie wszystkie rysiki na współczesnych tabletach, istnieje pewne opóźnienie między pisaniem na urządzeniu a wyświetlaniem treści, ale kończy się to dokładną interpretacją pisma. Opóźnienie jest znikome i naprawdę trzeba się ostro przyłożyć, aby je zobaczyć. Na zakończenie akapitu dodam, że ekran jest typu XGA multi touchscreen.


 
Rozpoznawanie pisma ręcznego jest bardzo dokładne, a więc w tym aspekcie nie mam uwag. Tak samo jako nie mogę doczepić się do płynności działania. Przełączanie między ekranami głównymi i otwieranie aplikacji jest stosunkowo szybkie. Dwurdzeniowy procesor Marvell 1,2 GHz zapewnia porządną pracę, utrzymując wszystko w ruchu podczas przewijania stron i aplikacji. Otwieranie aplikacji odbywa się praktycznie natychmiast, a odtwarzanie wideo nie ma opóźnień.
 
Warto również wspomnieć o dedykowanym rdzeniu bezpieczeństwa z poziomu CPU. Służy on do zarządzania szyfrowaniem plików i bezpiecznego instalowania aplikacji korporacyjnych. Wszystko odbywa się ze zgodnością FIPS 140-2 (poziom 2).
 
Bateria w tablecie starcza na oglądanie filmu FHD przez blisko 5 godzin, w przypadku pracy na aplikacjach ta statystyka wychodzi lepiej, gdyż wtedy mamy około 8 godzin. Wynik jest więc rewelacyjny, zwłaszcza że urządzenie dedykowane jest głównie do pracy. Warto również wspomnieć, że naładowanie sprzętu do 90% to tylko 3 godzinki.


 
Nasz 10,1 calowy bohater może również pochwalić się szeroką gamą komunikacji bezprzewodowej. FZ-A1 ma wbudowane wszystkie standardy  łączności wifi - a / b / g / n, Bluetooth 2.1, GPS i HSPA za pośrednictwem wbudowanego gniazda karty SIM. Tablet może być też mobilnym HotSpotem dla 5 urządzeń.
 
Powyższe akapity dokładnie opisują naszą nowość, którą możecie kupić tutaj lub poniżej. Mam nadzieje, że opis pozwoli Wam dokonać decyzji.
 
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

pixel