Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: NEC 244WMI

2018-09-23
NEC 244 z matrycą IPS to panoramiczny panel, którego zastosowanie w codziennym użytkowaniu jest bardzo szerokie. Dzisiaj właśnie na nim postanowiłem się skupić.

Pierwsze wrażenie. Kiedy otrzymałem sprzęt do opisu już wiedziałem, że jest w nim podświetlanie typu LED. Przyznam się, że zdecydowanie bardziej lubię tego typu  wyświetlacze, gdyż są znacznie, znacznie cieńsze od paneli świetlówkowych. Dodatkowo tego typu podświetlanie ma dłuższe życie.  Niemniej jednak, dzięki zastosowaniu wspomnianej technologii NEC EA 244wmi wygląda ultranowocześnie. Mimo odchudzenia ramki znalazło się w panelu wszystko co potrzebne do pracy biurowej. Nie brakuje więc w nim czujników natężenia oświetlenia oraz obecność człowieka. NEC 244 wyposażono również w regulowaną nogę w zakresie 130mm. Podstawkę oczywiście można odłączyć i powiesić panel na mocowaniu VESA. Regulacja jest również   możliwa o pochylenie ekranu w pionie / Obrót ekranu w poziomie  - -5 do +30; -170 do +170. Monitorowi nie brakuje również dużej ilości złącz, gdyż posiada takie złącza, jak  DisplayPort, HDMI, DVID i D-Sub, a na bocznej ściance umieszczono jeszcze porty USB. Panel waży 7,5 kg, a wymiary to 556.2 x 408.9 x 230


Zewnętrzne rzeczy to oczywiście nic w porównaniu z tym, co panel oferuje pod względem obrazu. Po pierwsze matryca IPS, a więc  In-plane Switching to matryce stworzone w 1996 roku przez firmę Hitachi. Producent chciał nimi poprawić dwa najważniejsze błędy paneli typu TN, a więc słabe kąty widzenia i odwzorowywania kolorów. Kryształy w tym panelu zostały ułożone równolegle, co zmniejszyło rozproszenie światła. Po drugie symulacja DICOM, a więc technologia wykorzystywana w medycynie. Monitory z tego segmentu wykorzystywane są w diagnostyce medycznej, głównie z  w przetwarzaniu obrazów tomografii komputerowej (TK), obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (RM), pozytonowej tomografii emisyjnej (PET), cyfrowej angiografii subtrakcyjnej (DSA), cyfrowej radiografii konwencjonalnej (CR), radiografii cyfrowej (DR) oraz wszystkich wykorzystujących technologie cyfrowe badań o wysokiej rozdzielczości obrazu i właśnie NEC 244 to ma!Pozostałe funkcje nie są może już tak monumentalne, jak wspomnianej powyżej, ale na pewno każdego dnia w biurze, domu czy też laboratorium znajdą zastosowanie. W kolejności warto wspomnieć o wbudowanych głośnikach, które oczywiście nie są może super jakości, ale do obejrzenia materiału filmowego lub rozmowy przez skype na pewno wystarczą. Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia – z funkcją automatycznego ustawiania jasności zawsze ustawia optymalny poziom jasności odpowiadający oświetleniu otoczenia oraz parametrom wyświetlanej treśc. Oprogramowanie NaViSet Administrator 2 umożliwiające zażądanie wszystkimi monitorami tego typu  i z centralnej lokalizacji. Dla osób, które lubią dbać o środowisko nie zabrakło również funkcji EKO oraz miernika emisji dwutlenku węgla / Licznik carbon savings.Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o liczbach, jakie przemawiają za NEC 244 wmi. Czas reakcji na poziomie 6 ms, do tego: kąty widzenia 178 poziomo / 178 pionowo, ilość kolorów 16.77  Mln, kontrast 1000:1 (25000:1 kontrast dynamiczny)m rozdzielczość 1920 x 1200 na 60 Hz. Dodatkowo monitor można obrócić dzięki funkcji PIVOT.

NEC 244 wmi to panel o szerokim zastosowaniu dzięki swoim funkcją, parametrom i możliwością znajdzie zastosowanie praktycznie wszędzie. W naszej ofercie jest on od dłuższego czasu, a jego cena jest bardzo atrakcyjna.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel