Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Monitor Samsung S32R750U

2022-04-03

Rano praca, wieczorem zabawa każdy lubi takie połączenie i Samsung o tym wie. Dlatego w modelu S32R750U próbuje łączyć jedno i drugie w jedną zgrabną całość, czy się udało?


Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście.

Przede wszystkim kiedy szukamy panelu do pracy i domu to rozglądamy się w obecnej chwili za panelem z rozdzielczością 4K. Niestety tego typu monitory są duże, a ich podstawa zajmuje dość sporą część biurka. Firma Samsung wychodzi naprzeciw i dzięki swojej sprytnej konstrukcji, która obejmuje zarządzanie kablami i umożliwia przypięcie go do krawędzi biurka pozwala na swobodne ustawienie panelu tak, że nie zajmuje on praktycznie żadnego miejsca. Dzięki nowatorskiemu projektowi można używać tego panelu, opierając go o blat. Przechylony ekran pod wybranym przez Ciebie kątem, zachowuje się jak gigantyczny ekran laptopa. Doskonale obrazują to zdjęcia dołączone do tego materiału.

 


Podstawka z regulacją wysokości” ze zintegrowanym zaciskiem jest tym, co czyni ten monitor wyjątkowym. Ponieważ pozwala z łatwością dostosować wysokość, nachylenie i odległość monitora. Dzięki takiemu rozwiązaniu można docenić wszystkie szczegóły zapewniane przez 4K pod każdym możliwym kontem. Samsung przetestował zawias, aby upewnić się, że wytrzyma tysiące regulacji. Mi wystarczyły4 pozycje, ale wierzę, że można go wykorzystywać na wile różnych sposób. Bardzo podoba mi się to, że można go postawić na płasko do ściany i kiedy go nie używam mieć całe biurko do innych zastosowań. Solidny zacisk zapewnia, że pozostanie on na swoim miejscu. Sam monitor waży 4,8 kg, ale z zamocowaną podstawką waga wzrasta do 7 kg.

 Miło również, że producent nie zapomniał o kablach i ulokował w „stopie” specjalne korytko. Dzięki temu kabel zasilania i kabel HDMI biegnie w tyle podstawy. Efekt końcowy to czysty wygląd, który uzupełnia wyjątkową funkcjonalność podstawy. Najfajniejszą rzeczą, jaką można zrobić z tym monitorem, jest pociągnięcie go do siebie, a następnie przechylenie go. W połączeniu z bezprzewodową klawiaturą, otrzymuje wtedy bez-kablowe biurko, co wygląda mega estetycznie.Monitor 4K dedykowany jest dla biura. W związku z tym nie jest skoncentrowany na graczach, więc częstotliwość odświeżania osiąga 60 Hz. Co nie zmienia faktu, że większość gier na Xbox Series X obsługuje taką właśnie technologię. Dlatego też w monitorze znalazł się też tryb gry, a czas reakcji jest szybki i wynosi 4 ms; natywny współczynnik kontrastu pionowo ustawionego panelu wynosi 2500:1 (natywny), a szczytowa jasność wynosi 250 nitów. Ekran mierzy 32 cale (przekątna) i jest pozbawiony ramki na górze i po bokach.Do sprzętu można podłączyć urządzenia zewnętrzne za pomocą portu HDMI 2.0 lub połączenia mini DisplayPort 1.2. Natywna rozdzielczość tego 32-calowego monitora LED-LCD to 3840 x 2160 pikseli. Ponadto monitor ten obsługuje funkcję obrazu po obrazie (PBP), umożliwiając jednoczesne wyświetlanie na ekranie dwóch różnych źródeł, obok siebie, w rozdzielczości natywnej. Ponadto monitor ten ma funkcję obrazu w obrazie (PIP) i wbudowaną funkcję skalowania.

Różne ustawienia i funkcje panelu są dostępne za pośrednictwem menu. Specjalnie stworzone tryby znajdujące się w podmenu „Obraz” , w którym można ustawić „Magic Bright” na: niestandardowy, standardowy, kinowy i dynamiczny kontrast. W tym menu można również dostosować balans ustawień kolorów, dostosować ton koloru (balans bieli) i zmienić gammę. Gdy monitor jest w trybie standardowym lub niestandardowym, można również wybrać jedne z dwóch różnych trybów skalowania. Tutaj również znajdują się ustawienia trybu gry, a także ustawienie czasu reakcji pikseli, które poprawiają efekty w grach wideo. Niektórzy mogą narzekać na brak obsługi HDR, ale i tak GTA V w 4K i 60 klatkach prezentuje się na tym panelu znakomicie.

 Jak widzicie panel ten bez problemu nada się do zastosowań biurowych, kina, gier, a co z fotografią. Tutaj jest dość ciekawie. Nieskalibrowany monitor pokrył 99,6% standardowej gamy sRGB. Bardziej imponujące jest to, że udało mi się pokryć 79,9% Adobe RGB i 88,8% gamutów DCI-P3 powszechnie używanych przez twórców działających w Adobe Photoshop. Parametry są więc naprawdę dobre. Oczywiście przez podświetlanie punktowe niektóre elementy są słabiej doświetlonego dlatego dla profesjonalistów ten panel na nic się nie zda. Jednakże podstawowa obróbka zdjęć na pewno odbędzie się tutaj bez problemu. S32R750U to monitor o jakości obrazu, której można zaufać, aby wiernie wyświetlać zawartość, bez potrzeby niestandardowej kalibracji. Szarości i biele są idealnie neutralne.

Samsung jest liderem w antyrefleksyjnych powłokach ekranu. Nie dziwi więc, że ten monitor jest praktycznie odporny na odbicia. Co więcej, osiąga to bez przesłaniania szczegółów — jak to czasami ma miejsce w przypadku matowych matryc. Efekt końcowy jest taki, że wszystko widać bardzo wyraźnie, nawet w pomieszczeniu, w którym światło dzienne wpada przez okna, ponieważ ten monitor też jest bardzo jasny.

 Osoby, które szukają elastycznego, solidnego monitora, który można łatwo schować po zakończeniu dnia pracy mogą już zaprzestać poszukiwań. Samsung Space Monitor S32R750U to solidny wybór. Jest wyposażony w cudownie sprytny zawias, który pozwala przechowywać go przy tylnej ścianie, zwalniając miejsce na biurku. Do tego dochodzi doskonała jakość wykonania, przyzwoity współczynnik kontrastu i pełne pokrycie gamy kolorów sprawiają, że panel jest doskonałym wszechstronnym urządzeniem dla zastosowań domowo biurowych lub domów studenckich, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel