Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Monitor Dell P2217

2018-08-02
Dzisiaj do testów otrzymałem monitor della P2217. Sprzęt naprawdę świeży, który jeszcze pachnie fabryką. Czas mu się dogłębniej przyjrzeć.

Pewnie już część z Was domyśliła się, że seria P to monitory głównie nastawione do prac biurowych. Poza małymi wyjątkami jak P2214 i P2414 regułą ta sprawdza się prawie w 100%.  Nie inaczej jest i tym razem. Zgodnie z przyjętą przez Della zasadą sprzęt ten ma cechy, które podczas codziennej pracy biurowej nie męczy wzroku i daje spory komfort swojemu użytkownikowi. Nic więc dziwnego, że P2217 można bez problemu dopasować do swoich potrzeb w zakresie kąta nachylenia panelu, wysokości i położenia. Dodatkowo sprzęt ma wąską ramkę i dzięki temu obok siebie możemy postawić kilka paneli takiego samego typu, a jedynym ograniczeniem jest nasze biurko.

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze monitora jest ilość złącz zewnętrznych. Tutaj mój dzisiejszych bohater również ma się czym pochwalić, gdyż oferuje swojemu nabywcy: VGA (D-sub) - 1 szt. , HDMI - 1 szt., DisplayPort - 1 szt., USB 2.0 - 2 szt., USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 2 szt., USB 3.1 Gen. 1 Type-B (USB 3.0) - 1 szt., AC-in (wejście zasilania) - 1 szt. Mamy więc dwa wyjścia cyfrowe, co pewnie ucieszy dużo osób, gdyż DisplyPort w Polsce nie jest tak rozpowszechniony jak na zachodzie( a szkoda), ale popularny u nas HDMI znalazł się w tym panelu.

Ważną cechą sprzętu jest również matryca, a ta oferuje rozdzielczość 1680 x 1050 (WSXGA+). Proporcja to oczywiście 16:10.  Dzięki temu panel nie jest za niski i dokumentów nie trzeba przewijać w dól. Dodatkowo nie zabrakło z nim również funkcji Pivot. Panel oferuje również rozwiązania dla osób, które dużo czasu spędzają przed monitorem. Po pierwsze szerokie kąty widzenia oraz jednolite odwzorowanie koloru na całej długości panelu. Po drugie czas odświeżania 5 ms i kontrast dynamiczny  4 000 000:1.  Po trzecie  ComfortView, a więc rozwiązanie ograniczające emisję szkodliwego niebieskiego światła, a zasilanie prądem stałym eliminuje migotanie obrazu. Po czwarte oszczędność dla firm dzięki funkcji  PowerNap ( ustawienia kolorów w aplikacjach można teraz dostosowywać i zapisywać. Dzięki funkcji PowerNap nie musisz martwić się o marnotrawstwo energii, gdy jesteś z dala od komputera.)

Na zakończenie warto jeszcze dodać, że sprzęt jest kompatybilny ze stacją dokującą z podstawą pod monitor Dell DS1000 i obsługuje listę dźwiękową Dell AC511
.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel