Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Monitor Dell P2214H - dobry wybór za rozsądną cenę

2022-06-08

Wybór odpowiedniego monitora to jedna z bardziej istotnych kwestii przy konfiguracji sprzętu.  Właściwy dobór matrycy, rozdzielczości i ilość dostępnych złącz to tylko urywek z wielu ważnych funkcjonalności. W poniższym tekście zaprezentujemy model, który w swojej klasie nie ma sobie równych. 

 

Monitor poleasingowy Dell P2214H. Produkt dostępny w ofercie sklepu AMSO.

Monitor Dell P2214H - wybór odpowiedniej technologii 

Monitor P2214H to profesjonalny ekran marki Dell, którego matryca została wyprodukowana w technologii LED IPS, który przez tydzień 06.06 do 11.06 jest na promocji w AMSO Warszawa (249 zł). Powierzchnia ekranu w prezentowanym modelu jest matowa i antyrefleksyjna. Ten typ powłoki zapewnia skuteczną redukcję odblasków, jednocześnie pomagając zachować większą wyrazistość obrazu. Rozmiar ekranu prezentowanego urządzenia to 22 cale, a jego rozdzielczość wynosi 1920 x 1080, czyli standard Full HD. Czas reakcji mierzony w 8 milisekundach, współczynnik kontrastu na poziomie 1000:1 to dodatkowe walory, które w połączeniu z ergonomiczną konstrukcją sprawiają, że monitor zyskuje bardzo dobre rekomendacje pośród użytkowników. Ramki mają grubość 18 mm (0,71 cala). Monitor Dell został wyposażony w podstawkę z funkcją podnoszenia. Jest solidna, pokryta matową, srebrną powłoką. Z założenia jest lekko odchylona do tyłu.

Poleasingowy monitor marki Dell P2214H z podstawką - idealne rozwiązanie do pracy biurowej

Monitor Dell P2214H - idealne narzędzie do pracy

Urządzenie zostało bogato wyposażone w porty wejściowe. Znajdziemy tutaj złącza VGA, DisplayPort, wejście DVI-D i kilka portów USB. Wszystko to sprawia, że użytkownik może podłączyć kilka urządzeń peryferyjnych do pracy. Niestety, monitor nie posiada w ofercie wejścia HDMI oraz głośników. 

Dostępne złącza w monitorze poleasingowym Dell dostępnego w sklepach AMSO

Menu ekranowe jest dobrze rozplanowane, łatwe w nawigacji i przyjazne użytkownikowi. Projektanci marki Dell spory nacisk kładą na kwestie przyjazne środowisku. Stąd pasek „Zużycie energii”, który pojawia się w prawym, górnym rogu wskazując wartość zużytej mocy i sugestię włączenia trybu ,,oszczędzania energii''. Istnieje również możliwość uruchomienia trybu „Inteligentnej energii”, czyli dynamicznego ustawienia kontrastu. Warto również skorzystać z funkcji ,,Kondycjonowanie LCD'', która pomaga złagodzić światło oddawane przez panel. Dzięki temu rozwiązaniu, wielogodzinna praca przestanie męczyć wzrok.

Monitor Dell P2214H - tryby pracy urządzenia

Ekran marki Dell posiada bogatą ilość predefiniowanych ustawień obrazu. Rozróżniamy tryby:

  • Standardowy
  • Multimedia
  • Film
  • Gra
  • Tekst
  • Ciepły
  • Chłodny
  • Kolor niestandardowy

W celu przybliżenia charakterystyki poszczególnych funkcji przygotowaliśmy tabelę, która przedstawia kluczowe odczyty współczynnika gamma i punktu bieli. Nasz program testowy wykorzystywał kartę graficzną Nvidia GTX 1050 podłączoną do monitora przez złącze DisplayPort. Odczyty i obserwacje zostały oparte na testach przy użyciu kolorymetru Spyder4Elite.

Tryb ustawień Gamma  Punkt bieli [Kelwin] Dodatkowe funkcje OSD Uwagi
STANDARD 2,4 6757K  Poprawa obrazu, ostrość Umiarkowanie jasny obraz z wyraźnym zielonym odcieniem (dobrze obserwowany na wielu szarościach), bogate kolory z przyzwoitą równowagą i głębią monitora
MULTIMEDIA 2,4 6761K Poprawa obrazu, ostrość

Obraz delikatnie ciemniejszy niż w trybie ,,STANDARD'', niektóre odcienie wyglądają na nieco głębsze

FILM 2,5 10661K Barwa, nasycenie, poprawa obrazu, ostrość, kontrast dynamiczny Obraz jasny, ze skrajnie niebieskim odcieniem i nadmierną ostrością
GRA 2,6 6783K Barwa, nasycenie, poprawa obrazu, ostrość, kontrast dynamiczny

Lepszy balans pomiędzy ostrością. a jasnością niż w przypadku trybu ,,FILM"

TEKST 2,4 6779K Ostrość Ciepła biel, bardzo przyjemna do czytania, porównywalny z trybem ,,STANDARD''
CIEPŁY 2,4 5584K Ostrość Zauważalnie ciepły, czerwony odcień
CHŁODNY 2,3 10678K Ostrość Chłodny, niebieski odcień
NIESTANDARDOWY KOLOR 2,4 6658K Ostrość Bardzo jasne światło, przyzwoita głębia

Przeprowadzone zostały testy poziomu czarnego koloru. Wyniki były bardzo zadowalające. Pierwsze dwa bloki nie różniły się zbytnio od tła. Zadowalająca była wydajność w teście nasycenia bieli. Ostateczny wzór szachownicy, który został wykorzystany do badania, wtopił się w tło i nie był widoczny pod teksturą powierzchni ekranu, a wszystkie inne wzory różniły się od tła. Warto wspomnieć o gradientach kontrastu, które w tym modelu także wypadły bardzo dobrze.

Akcesoria - kabel VGA podłączony do monitora Dell P2214H

Monitor Dell P2214H - kontrast w grach

Do testów użyliśmy gamingowego komputera poleasingowego z zainstalowaną grą Forza Horizon 5. Prezentowany model monitora, poza peryferyjną utratą szczegółów, którą można przypisać matrycy IPS, cechuje się bardzo dobrym odwzorowaniem szczegółów w ciemniejszych obszarach gry. Najdrobniejsze detale były wyraźne. Światła samochodowe i inne jasne obszary wykazywały łagodną ziarnistość ze względu na powierzchnię ekranu. Jasne elementy, takie jak ilustracje pożarów, eksplozji również były odzwierciedlone bardzo pozytywnie.

Monitor Dell P2214H - kontrast w filmach

Do przetestowania modelu P2214H wykorzystaliśmy światowy hit Batman. Początek. Utrzymano dobry poziom szczegółowości w ciemnych obszarach, z wyjątkiem rogów i krawędzi ekranu. Tutaj wspomniana matryca IPS cechuje się zmniejszonymi poziomami szczegółowości. Jasne elementy wyróżniały bez nadmiernie ziarnistego wyglądu, które można zauważyć w innych, konkurencyjnych urządzeniach z matowymi powierzchniami ekranu.

Monitor marki Dell P2214 jest świetnie zbilansowanym produktem, który ma szerokie zastosowanie. Idealnie nada się do pracy biurowej, a także rozrywki w domowym zaciszu. Dodając także wyjątkowo niskie opóźnienie wejścia, monitor jest także godnym do polecenia wyborem dla graczy, którzy docenią częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel