Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Microsoft Surface Pro 4

2021-09-05

Microsoft Surface Pro to najpopularniejsza na rynku hybryda łącząca w sobie zalety laptopów i tabletów. Czwarta generacja tej serii produktów to kontynuacja wyzwania polegającego na stworzeniu tableta na tyle wydajnego, by mógł zastąpić laptopy. Czy Surface Pro 4 się to udaje?

Funkcjonalność Surface Pro

Sam projekt Surface Pro 4 może być dla Ciebie błogosławieństwem lub przekleństwem - w zależności od tego, jak chcesz korzystać ze swojego komputera. Czwarta generacja Surface Pro, podobnie jak wszystkie poprzednie to odłączany tablet, który łączy się z klawiaturą przy pomocy magnetycznego zatrzasku. Dzięki temu w kilka sekund możesz zamienić tablet w podręczny laptop.

 

Sprawdź dostępne modele Microsoft Surface Pro w AMSO

 

Tablet opiera się na rozkładanej podpórce, którą można ustawić pod niemal dowolnym kątem. Dodatkowo dołączony rysik Surface Pen można przyczepić do paska magnetycznego, który znajduje się po lewej stronie tabletu.

 

Zmiana funkcji Surface Pro 4 z tableta na laptopa (i odwrotnie) zajmuje kilka sekund. To ogromna zaleta, którą pokochają wszyscy Ci, którzy szukają rozwiązania wszechstronnego. Samodzielny tablet doskonale nadaje się do tworzenia notatek lub rysunków za pomocą pióra. Dołączając do niego klawiaturę można łatwo stworzyć narzędzie do bardziej tradycyjnej pracy.

Wyjątkowy wyświetlacz Surface Pro 4

Sercem Surface Pro 4 jest 12,3-calowy wyświetlacz. Na pozór może się wydać nieco mały, zwłaszcza jeśli jesteś fanem multitaskingu, ale małe braki nadrabia wysoką rozdzielczością obrazu. Co ciekawe, Microsoftowi udało się zwiększyć rozmiar wyświetlacza w porównaniu z tym, który był montowany w Surface Pro 3 bez powiększenia samego tabletu. Zmniejszono rozmiar ramki. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z większego ekranu, a sam tablet wygląda jeszcze nowocześniej.

 

Microsoft Surface Pro 4 proponuje swoim użytkownikom doskonałą rozdzielczośc, która wynosi 2736 x 1824 pikseli. Wyświetlane na ekranie teksty są czytelne a obrazy wyraźne. W tej konkurencji Surface Pro zdecydowanie przyćmiewa konkurencyjne produkty - takie jak HP Spectre x360 i Toshiba Satellite Radius 12.

 

Wydajność

Misją Microsoftu było stworzenie tableta na tyle wydajnego, aby mógł zastąpić komputery i laptopy. Czwarta generacja Surface Pro zapewnia możliwość wykonywania wielu zadań jednocześnie.

 

Duża w tym zasługa szybkiego procesora. Standardowa wersja Microsoft Surface pro 4 wyposażona jest w procesor Intel Core i5-6300 2,4 GHz z 8 GB pamięci RAM. Taki system działać będzie bez zarzutu, nawet jeśli będzie musiał wykonywać kilka zadań jednocześnie.

Klawiatura Microsoft Surface Pro

Klawiatura Type Cover do Surface Pro 4 jest nadal sprzedawana osobno - w AMSO kosztuje od 250 złotych. Jeśli jednak chcesz na Surface Pro wykonywać obowiązki związane z pracę, to jej zakup jest niemal obowiązkowy.

 

Co ważne, do Surface Pro czwartej generacji przygotowana została nowa klawiatura, wzbogacona o kilka ulepszeń. Przede wszystkim, klawisze są lepiej rozmieszczone, a same przyciski są głębsze, co znacząco ułatwia pisanie. Dodatkowo zamontowano większy i bardziej czuły gładzik. Dzięki temu obsługa tabletu jest o wiele wygodniejsza niż wcześniej.

 

Co więcej, nowsza wersja klawiatury Microsoft wyposażona została w skaner linii papilarnych. Zapewnia to większe bezpieczeństwo przechowywanym danym. Powinni to docenić właściciele biznesów, którzy myślą o zakupie Microsoft Surface Pro 4 dla swoich pracowników.

 

Sprawdź produkt: Klawiatura Type Cover do Surface Pro

Bezpieczeństwo Surface Pro 4

Microsoft Surface Pro 4 w dużej mierze był projektowany z myślą o klientach biznesowych. Ci ogromną uwagę zwracają na kwestie bezpieczeństwa, dlatego inżynierowie Microsoftu zadbali o dodanie odpowiednich funkcji.

 

Jedną z nich jest wbudowana kamera 3D. Jest to niezawodne narzędzie do identyfikacji użytkowników. Dzięki niemu, można zalogować się do systemu, po prostu patrząc na urządzenie. Zabezpiecza to laptop, a przede wszystkim przechowywane na nim dane, przed ingerencją nieuprawnionych osób.

 

Microsoft nazwało ten system Windows Hello. Według wielu ekspertów ds. bezpieczeństwa cyfrowego jest on dużo bezpieczniejszy niż odcisk palca czy standardowe hasło.

 

Żywotność baterii

Surface Pro 4 to idealne narzędzie do pracy w podróży. Jest lekki, poręczny i ma stosunkowo wytrzymałą baterię. Według różnych testów, laptop jest w stanie działać około 6-7 godzin na jednym ładowaniu - przy normalnym użytkowaniu. Z jednej strony to znacznie mniej niż proponuje na przykład Macbook Air (nawet 15 godzin), a z drugiej to znacznie więcej niż podobne rozwiązania z oferty konkurencji.

Wejścia i złącza

Musisz pamiętać, że Surface Pro 4 ma pewne ograniczenia. Jednym z nich jest niewielka liczba portów. Samo urządzenie ma pojedynczy port USB 3.0 i adapter mini DisplayPort do podłączenia zewnętrznego monitora i projektora. Z tyłu tabletu znajduje się jeszcze czytnik kart microSD.

 

Jeśli potrzebujesz więcej portów w tym: port łączności Ethernet, dodatkowe wejścia USB lub możliwość połączenia Surface Pro 4 z kilkoma monitorami jednocześnie, to potrzebna Ci będzie stacja dokującą Microsoft.

Elastyczny jak Microsoft Surface Pro 4

Microsoft Surface Pro 4 to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią elastyczność. Jednym prostym ruchem zmieniasz wygodny tablet w podręczny laptop. Bez trudu zabierzesz go w podróż lub użyjesz w czasie dojazdu do pracy. Ze względu na niewielki rozmiar i małą wagę (około 0.8 kg) z powodzeniem zmieści się w plecaku.

 

Wydajny procesor, wysoka rozdzielczość ekranu i nowe zabezpieczenia sprawiają, że doskonale sprawdzi się on również w pracy.

Zobacz, jakie modele Microsoft Surface Pro są dostępne w naszym sklepie.

pixel