Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Drukarka Brother HL-5350DN

2018-01-28
Chociaż drukarki pojawiają się na łamach naszych prezentacji wyjątkowo rzadko, to obok popularności modelu HL-5350DN  nie mogłem przejść obojętnie i postanowiłem, co nieco o niej opowiedzieć, a zarazem odpowiedź na kilka pytań.Brother HL-5350DN  to drukarka, która w naszym sklepie cieszy się ogromną popularnością i kilka razy w ciągu każdego dnia otrzymujemy pytania telefoniczne oraz e-maile dotyczące tego urządzenia. Niestety w opisach aukcji czy też w tabelkach z parametrami nie da się wszystkiego umieścić. Dlatego powstał pomysł, aby naszego bohatera opisać dokładnie.

Prezentowany dzisiaj model w dniu premiery kosztował ponad 1100 zł i nawet wtedy sama firma Brother nie spodziewała się, że stanie się on tak bardzo popularny. W materiałach branżowych przedstawiciele tego producenta wyjawiali, że dzięki drukarkom laserowym prześcignęli sprzedażą wielu innych producentów plasują się na 2 miejscu w ogólnoświatowym rankingu. Pierwsze miejsce zajął wtedy oczywiście HP. Nie dziwi więc, że mimo upływu kilku lat sprzęt nadal cieszy się popularnością.Brother HL-5350DN nie cechuje się niczym szczególnym w wyglądzie.  Jasno szare i ciemno szare panele oraz falista góra połączona w pewnym momencie z połyskującą częścią sprawiają, że drukarka wpasuje się praktycznie do każdego miejsca – czy to biuro, czy to dom. Brother HL-5350DN ma po prostu konwencjonalny wygląd „kostki drukującej” i pod tym względem nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych tego typu maszyn. Jego wymiary to: 371 x 246 x 384 mm.

Podajnik papieru mieści 250 kartek i znajduje się pod spodem. W ofercie firmy Brother była dostępna jeszcze druga tacka (jako opcja) jednakże my jej jeszcze nie mamy w sprzedaży (dodatkowe 250 kartek). Strony podawane są do górnej części, gdzie znajduje się składany ogranicznik.Panel kontrolny nie posiada wyświetlacza. O wszystkim informuje nas pięć diodek LED, które mają trzy kolory: zielony, pomarańczowy i czerwony. Najgorszy kolor to oczywiście ten ostatni jednakże rzadko się on pojawia. Mnie przez kilka miesięcy eksploatacji tej drukarki pojawił się kilka razy jako informacja, że nie zamknąłem klapy od papieru lub tonera.  Oprócz diod LED w drukarce znajdziemy dwa przyciski, jeden jest odpowiedzialny za anulowanie drukowania, a drugi za ponowne ruszenie do pracy (Go).

Brother HL-5350DN wpasuje się do większości środowisk biurowych ,gdyż ma w sobie takie gniazda do podłączenia jak USB, Ethernet i nawet starsze połączenie równoległe (LPT). Oznacza to, że praktycznie na każdym sprzęcie drukarka będzie bez problemu działała. Również nie ma znaczenia jaki system operacyjny mamy, gdyż Brother HL-5350DN bez problemu instaluje się i działa pod Windows 10. Nasz dzisiejszych bohater nie posiada jedynie łączności Wi-Fi, ale na rynku był ogólnie dostępny model z tą funkcją i nazywał się HL5370DW. Oczywiście był on droższy i około 200 zł, ale pozostałymi parametrami nie różnił się od 5350DN.Kiedy pociągniemy w dół całą przednią pokrywę to zobaczymy w niej bęben oraz kastę z tonerem. Bęben został tak zaprojektowany, że starcza na wydrukowanie 25 000 storn. Obecnie cena tej części to koszt wynoszący około 50 zł. Wkład a dokładnie toner wystarcza na 3 000 do 8 000 stron w zależności od wybranej pojemności. Koszt w zależności od wielkości oscyluje między 30 zł a 60 zł, co w przeliczeniu daje nam, że wydruk jednej kartki to koszt około 0,01 grosza (nie została wliczona w to ryza papieru). Wynik jest więc moim zdaniem imponujący. Dodać należy również, że  jak w każdej drukarce laserowej toner nie zasycha i nawet po dłuższej przerwie można ponownie drukować.

Brother na swojej stronie wspomina, że szybkość drukowania to 30 kartek na minutę. W naszym teście wyszło jednak, że przy dłuższych dokumentach (200 stron) drukarka jest w stanie wypuścić 27 kartki. W przypadku, gdy materiały są krótsze - 5-6 stronicowych na minutę wydrukujemy ich około 17. Niezły czas drukarka łapie również w przypadku drukowania dwustronnego (duplex), gdyż na minutę jest wtedy w stanie wypuścić 12 stron. Wyniki są więc zadowalające, tym bardziej, że nie ma żadnej pauzy pomiędzy drukowaniem.Jakość druku jest bardzo dobra. Czarny tekst jest wyraźny, dobrze ukształtowany i nie posiada śladów poszarpanych krawędzi, mimo że domyślna rozdzielczość to 600dpi. Tekst odwrócony jest również czysty.

Warto zaznaczyć, że skale szarości w tej monochromatycznej drukarce są odwzorowane bardzo dobrze i posiadają dużo tonów, aby dokładnie przenieść na kartkę szeroką gamę kolorów, jako ich odpowiednik w odcieniach szarości. Przekłada się to na to, że reprodukcje zdjęcie są lepsze niż normalnie zwłaszcza jeśli podwyższymy rozdzielczość do 1200 dpi. Tekstury są wtedy ostre, a szczegóły na dobrym poziomie.   

Brother HL-5350DN  to naprawdę tanie w użytkowaniu urządzenie oferujące szybki i bardzo dobry wydruk. Kupując ten sprzęt powinniście być z niego zadowoleni przez długi czas.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel