Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Dell u3219Q

2020-11-22

Panel do pracy, filmów i gier? Dell u3219Q jest wystarczający do takiej pracy. Miałem z nim styczność przez tydzień i mogę to potwierdzić.

Ten biznesowy 32-calowy monitor HDR 4K (3840 na 2160 pikseli) nadaj się zarówno do pracy spełniając swoją rolę w biurze ale i w domu. Świetnie nadaje się do wykonywania codziennych zadań w pracy, w których ważna jest dokładność kolorów oraz do grania w nocy, ten wszechstronny monitor udowadnia, że ​​jeden monitor naprawdę poradzi sobie z prawie każdy powierzonym mu zadaniem.

Ponieważ U3219Q jest monitorem profesjonalnym dla biznesu, nie jest zaskakujące, że ma szeroką liczbę opcji regulacji, które będą pasować do każdego biurka lub konkretnego przypadku. Monitor można ustawić w poziomie i pionie. Nie uświadczymy też w tym panelu żadnych zatrzasków do przekręcenia, żadnych śrub do odkręcenia, żadnych skomplikowanych mechanizmów blokujących. Wystarczy prosty obrót i gotowe.

 

Grubość monitora po zamocowaniu podstawy jest średnia w swojej kategorii wielkości. Jednak po zdjęciu podstawy monitor jest dość cienki i nie będzie zbytnio wystawał, jeśli jest zamontowany w standardzie VESA (100x100). Ogólnie panel cechuje się następującym wymiarami Grubość (ze stojakiem) 6,1 cala (15,5 cm) Grubość (bez podstawy) 1,8 cala (4,6 cm).  Stojak ma regulowaną wysokość, a także obraca się w zakresie od -30 stopni do +30 stopni. Zakres pochylenia jest również szeroki, od -5 stopni do +21 stopni, a jak już wspomniałem, ekran może obracać się o pełne 90 stopni od poziomu do pionu i z powrotem jednym ruchem ręki (PIVOT).

Biorąc pod uwagę, że jest to model biznesowy, nie znajdziemy w nim żadnych ekstremalnych akcentów projektowych, które wyróżniałyby go w biurze w krzykliwy sposób. Wyświetlacz jest częściowo matowy, natomiast podstawka i część tylnej części obudowy są ciemnoszare. Obie części są łatwe w montażu dzięki dwóm mechanizmom blokującym, których złożenie po wyjęciu z pudełka zajęło mniej niż minutę.

 

Wejścia obejmują jeden DisplayPort 1.4b, jedno HDMI 2.0 i jedno USB Type-C. To ostatnie jest rzadkie, ale mile widziane. USB-C do wejścia sygnału wideo umożliwia łatwe podłączenie do laptopów i innych systemów obsługujących DisplayPort przez USB-C. Również na pokładzie jest jeden port USB 3.0 do wysyłania danych, dwa porty USB 3.0 do odbioru danych i dwa porty USB z możliwością ładowania urządzeń.

Na szczęście cztery przyciski używane do obsługi menu urządzenia U3219Q doskonale spełniają swoje role. Każdy przycisk zmienia funkcję w zależności od tego, co próbujesz zrobić. To, co działa jako przyciski w górę / w dół w menu głównym, zamienia się na przyciski w lewo / w prawo podczas dostosowywania ustawień, takich jak jasność lub kontrast. Pozostaną również jako przyciski w górę / w dół, jeśli wybierzesz spośród różnych profili kolorów lub gatunków HDR. Całość jest bardzo intuicyjna w obsłudze.

W OSD znalazłem szereg ustawień, przy których mogłem się bawić, w tym opcję aktywacji funkcji obrazu w obrazie lub obrazu po obrazie.  Pozwalają one na jednoczesne uruchamianie dwóch źródeł z oddzielnych wejść na tym samym ekranie, co jest koniecznością dla entuzjastów produktywności, którzy chcą mieć wiele maszyn, między którymi przełączają się na tym samym ekranie.


Inną opcją jest całkowite zignorowanie menu OSD i użycie oprogramowania Dell Display Manager.  Nie wszystkie opcje znajdujące się w menu OSD. Menedżer wyświetlania ułatwia szybką zmianę ustawień, takich jak jasność i kontrast za pomocą klawiatury i myszy, a także dostosowywanie wyświetlanego obrazu lub tworzenie nakładek obramowań, które pomogą Ci lepiej zarządzać miejscem na ekranie.

Firma Dell wyposażyła monitor w cztery różne tryby wyświetlania HDR, z których każdy jest przeznaczony do określonych zastosowań. Dostępny jest HDR pracy biurowej, HDR w filmach, HDR w grach i Materiały referencyjne.


Spośród nich film HDR jest świetny podczas oglądania filmów HDR na YouTube i Netflix, ale wygląda bardzo źle podczas pracy biurowej, gdzie tekst rozmywa się na krawędziach z powodu intensywnego kontrastu. I odwrotnie „Desktop HDR” poprawia pracę biurową, ale nie nadaj się do gier. Co warto odnotować podpiąłem monitor do Xbox Series X i bez problemu konsola wykryła, że panel wykorzystuje wszystkie jej funkcje – oczywiście prócz 120 Hz, gdyż monitor ma 60Hz. Panele z 120 Hz to koszt jednak około 5 000 zł. Niemniej najnowsze produkcje wyglądają na nim obłędnie. Podczas testów w HDR monitor uzyskał 443 nity.


Redukcja świtał była również jest znakomita, dzięki powłoce przeciwodblaskowej firmy Dell. Nawet w najbardziej słoneczne dni mogłem wyraźnie odczytać tekst i obrazy na ekranie bez zwiększania jasności czy też mrużenia oczu.


Warto również odnotować, że monitor świetnie nadaje się do grafiki i obróbki zdjęć, gdyż ma on pokrycie 99% Adobe RGB, co jest wynikiem wręcz znakomitym.

Dell u3219Q to wspaniały monitor, który ma wszelakie zastosowanie, gramy w gry? Nie ma problemu, pracujemy jako grafik? Również, a może praca biurowa z wieloma arkuszami? Duża przestrzeń odpowiednio zarządzana również ułatwia pracę. A może wszystko naraz? Panel idealny i w super cenie w AMSO. Zapraszamy.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel