Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy Dell u2415

2019-03-20
Dell u2415 to jedna z nowości, która coraz częściej pojawia się w ofercie firmy AMSO. W skrócie jest to ponadprzeciętny monitor LCD IPS z rozdzielczością 1920x1200. A więcej o nim w naszym tekście.

Dell u2415 to  szeroki kąt widzenia, wyższy współczynnik proporcji (16:10) i wysoce ergonomiczna podstawa sprawiają, że doskonale nadaje się do pomieszczeń biurowych, a niskie opóźnienie sprawia, że ​​jest to również przyzwoity wybór do gier. Jednak niektóre aspekty jakości obrazu pozostawiają trochę do życzenia i nie obsługują nowoczesnych funkcji, takich jak HDR lub zmienne częstotliwości odświeżania.Konstrukcja tego Dell Ultrasharp U2415 jest naprawdę przyzwoita. Ekran posiada małą, solidną nogę (Szerokość 24,4cm a głębokość 20,6 cm) i wygląda profesjonalnie. Na blacie stoi bardzo stabilnie, a jakość wykonania jest dobra. Noga dodatkowo jest ruchoma i oferuje szeroki zakres regulacji, a prezentują się one następująco: Regulacja wysokości w zakresie 11,5cm, zakres obrotu: -45 ° do 45 °, zakres pochyłu: -22,5 ° do 5 °.

Na uwagę zasługuje jeszcze możliwość zamontowania panelu na uchwytach VESA 100 x 100 oraz bezramkowość tego ekranu. Ramka wewnętrzna to zaledwie 0,5 cm. Dzięki temu jeśli jest używany w konfiguracji z wieloma monitorami, cienkie krawędzie nie są zbyt rozpraszające. Również patrząc na niego z boku ma się wrażenie, że urządzenie jest smukłe i aby nie być gołosłownym zmierzyliśmy również tę wartość i tak: Grubość (z podstawą) to 14,7 cm zaś bez podstawy to 4,3 cm.Dell U2415 to jak wspomniałem matryca IPS i oferuje swojemu nabywcy bardzo przyzwoitą jakość obrazu. Jednak musimy sobie powiedzieć, że pasywny współczynnik kontrastu i średnia jednorodność czerni sprawia, że panel słabo użytkuje się w ciemni. Zdecydowanie panel lubi jasne pomieszczenia (biurowe/domowe) i tam jest perfekcyjny. Kąty widzenia są naprawdę dobre nawet jak mamy trzy takie same panele obok siebie. Dodatkowo monitor świetnie radzi sobie z odbiciami. Warto również zwrócić uwagę, że szara jednorodność jest wyśmienita, zasięg przestrzeni kolorów sRGB jest doskonały dzięki czemu każda zawartość SDR wygląda tak, jak powinna.  Współczynnik kontrastu monitora Dell Ultrasharp U2415 nie jest zły. Dzięki współczynnikowi kontrastu oscylującemu wokół 1000: 1, znajduje się on w czołówce paneli typu IPS.
Warto napomnieć, że nawet bez kalibracji dokładność jest bardzo dobra. Profesjonaliści mogą jednak zauważyć, że kolor jest nieco przesycony, a temperatura kolorów jest nieco cieplejsza niż zwykle, ale ogólny kolor dE jest wciąż poniżej 3, co jest bardzo akceptowalne. Jeśli chodzi o balans bieli, nadal widzimy trend w kierunku ciepłej strony (nieco bardziej czerwony niż jest to konieczne), ale tutaj ponownie, przy dE poniżej 3, nadal ten parametr jest bardzo dobry. Po kalibracji dokładność Dell U2415 jest doskonała. Zarówno balans bieli dE, jak i kolor dE wynoszą teraz poniżej 1, co przy tym poziomie dokładności niedoskonałości są prawie niewidoczne. Jeśli chodzi o temperaturę barwową, to jest ona po kalibracji bliska  pożądanego celu - 6500K.Panel oferuje szybki czas reakcji – 6ms i podświetlenie bez migotania, co jest dobre, ale jego zwykła częstotliwość odświeżania 60 Hz i brak technologii zmiennej częstotliwości odświeżania, takiej jak FreeSync, może ograniczać ten monitor jeśli zastosujemy go do gier. Jednakże przy niskim opóźnieniu wejściowym wynoszącym 9,1 ms, znaczna większość użytkowników nie zauważy żadnego opóźnienia po ich ruchach myszą.

Dell u2415 to już całkowite wyeliminowanie złącz analogowych. Otrzymujemy więc DisplayPort: 1 (DP 1.2),  Mini DisplayPort: 1 (DP 1.2),  HDMI: 2 (HDMI 1.4),  DVI: Nie, VGA: Nie,  DisplayPort Out: 1 (DP 1.2), USB: 5 (USB 3.0),  USB C: Nie, Analogowe wyjście audio 3,5 mm: 1. Oba porty HDMI obsługują standard MHL 2.0 do podłączania urządzeń mobilnych, takich jak smartfony. Samotny port USB prostopadły do ​​tylnej części monitora obsługuje standard ładowania akumulatora i zapewnia do 2A prądu ładowania.

Dell Ultrasharp U2415 to przyzwoity monitor do różnych zastosowań. Szeroki kąt widzenia i doskonała ergonomia sprawiają, że jest on szczególnie przydatny w zastosowaniach biurowych, a niskie opóźnienie wejściowe sprawia, że ​​jest to przyzwoity wybór gier. Również w innych pracach znajdzie on swoje miejsce. Jeśli więc potrzebujecie uniwersalnego panelu to ten monitor jest na pewno dla Was.
 
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel