Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Dell e6220

2017-06-25
To model, który pojawił się na rynku w 2012 roku i  jest wyposażony w drugą generacje procesorów z serii i5 oraz dyski SSD. Dzisiaj postaramy się o nim trochę opowiedzieć.

12,5 cala, takiej wielkości jest nasz dzisiejszy bohater. Firma Dell zastosowała do tego modelu konstrukcję typu Tri-metal. Tym samum obudowa została wykonana ze stopów metali, w których prym wiodą magnez i aluminium. Taka kombinacja sprawia, że jest ona sztywna i odporna na wgniecenia. Jednocześnie laptop jest dosyć lekki i cienki. Grubości to zaledwie 2,54 cm, a masa 1,6 kg zapewniają najwyższą mobilność.Warto zwrócić uwagę również na zawiasy, które w przypadku Della Latitude e6220 są metalowe, co sprawia, że ekran jest sztywny nawet kiedy narażony jest na drgania podczas jazdy pociągiem, samochodem lub innym środkiem komunikacji. Maksymalnie możemy odchylić go o 135 stopni. Dodatkową wytrzymałość na potrzeby codziennego użytku zapewnia klawiatura odporna na rozlanie cieczy. Warto również wspomnieć, że firma Dell chwali się, że ten produkt  posiada ochronę przed ekstremalnymi temperaturami, wibracjami, zapyleniem i dużymi wysokościami nad poziomem morza ze względu na zgodność wybranych modeli z rygorystycznymi testami MIL-STD 810G.

Na wielki plus warto również zaliczyć dostęp do wnętrza tego malucha, który jest bardzo prosty. Pod spodem znajduje się bowiem jedna śrubka, którą wystarczy odkręcić, aby zdjąć obudowę. Po jej ściągnięciu mamy dostęp do wszystkiego, a więc pamięci RAM (obsługiwana wartość 16 GB), dysku twardego, złącza na modem WWAN, czy wentylatora. Warto dodać, że ten ostatni został umieszczony po lewej stronie, co jest ukłonem dla osób praworęcznych.  Urządzenie zostało wyposażone w dwa porty USB 2.0, złącze eSATA połączone jednocześnie z USB 2.0, gniazdo sieciowe, VGA oraz  HDMI. Dell w tym modelu nie zaimplementował wyjścia DisplayPort co jest rzadkością w przypadku sprzętu klasy biznes. Jednak aby temu zaradzić na rynku dostępne są kable HDMI -> Displayport lub specjalne karty, które można włożyć do złącza ExpressCard. Zawsze również zostaje możliwość podpięcia stacji dokującej. Dell e6220 posiada bowiem pod spodem odpowiednie złącze na replikator portów z serii E.

Po otworzeniu klapy laptopa na samym środku można zobaczyć matowy touchpada o wielkości 80 x 40 mm wykonanego w oparciu o rozwiązanie Alps Electric czyli możliwość dotyku wielopunkowego. Tego typu rozwiązanie sprawia, że cały panel dotykowy można skonfigurować za pomocą oprogramowania.Wyżej znajduje się klawiatura, która jak na urządzenie o przekątnej 12,5 cala jest naprawdę spora i wygodna. Warto dodać, że klawisze w niej są jakby pokryte guma dzięki temu nie wycierają się i są przyjemne dla opuszków palców. Na rynku występują klawiatury podświetlane jak i nie, a wymiana jej trwa niecałe 5 minut.

Dell e6220 ma ekran o rozdzielczości 1366 x 768 i tylko taką oferował producent. Oczywiście karta graficzna po podłączeniu laptopa do monitora obsługuje rozdzielczość full HD i wyższą, a więc przy dłuższej pracy biurowej możemy bez problemu pracować na większym ekranie.

Oczywiście, jak przystało na klasę biznesową Dell e6220 posiada matrycę matową, co sprawia, że praca w letnie dni na świeżym powietrzu jest nadal komfortowa.Opisywany dzisiaj model został wyposażony w procesor i5-2520M o maksymalnym taktowaniu 3.2 GHz. Na rynku były wypuszczane również egzemplarze z i5-2540M i Intel Core i7 (2640M). Procesory wykonane w technologii 32 nm. Ten współczynnik jest ważny, gdyż dzięki wydzielaniu malej ilości ciepła oraz mniejszym poborze mocy można dłużej cieszyć się pracą na opisywanym urządzeniu. Dodatkowe procesory są 2 rdzeniowe i czterowątkowe.

Na dokładkę warto również dodać, że z procesorem został zintegrowany układ graficzny HD Graphics 3000. Laptop jest raczej przystosowany do pracy biurowej, ale dzięki temu układowi graficznemu w przerwach można sobie odpocząć przy starszych produkcjach. W moim przypadku są to najczęściej RTS-y.

W Dellu e6220 najczęściej montowany jest dysk ssd o wielkości 128 lub 256 gb. Dzięki temu laptop jest cichy i przy normalnej pracy poziom hałasu oscyluje w granicach 28-32 dB. Przy bardziej obciążającej pracy parametr skacze do koło 42 dB.Dell e6220 dobrze zachowuje się również przy odtwarzaniu muzyki, gdyż głośniki umieszczone są na górnej krawędzi laptopa. Dzięki temu dźwięk rozchodzi się płynnie, a głośniki nawet ustawione na maksymalną wartość nie trzeszczą.

Użytkownicy posiadający model e6220 mogą również cieszyć się długą  pracą na baterii, gdyż w trybie czytelnika na nowym akumulatorze  producent gwarantuje nawet 6 h, a w przypadku korzystania z internetu możemy cieszyć się pracą przez około 3 godzin. Na szczęście ładowanie akumulatora trwa znacznie krócej niż jego wyładowanie. Przykładowo ładowanie od 5% do pełnego 100% może być osiągnięte w ciągu zaledwie 30 minut.

Dell e 6220 to po prostu starszy brat Della e6230 jeśli czytaliście mój opis o nim to ten wyda się Wam podobny, a to dlatego, że różnice są minimalne pomiędzy tymi modelami. Waga, wielkość, wykonanie pozostały bez zmian. Jedynie procesor, porty usb i oczywiście wydajność w Dell e6230 są lepsze jednakże dzisiejszy bohater to nadal dobra i bardzo dobrze działająca maszyna, którą można mieć za 649 zł w tej kategorii cenowej trudno znaleźć coś lepszego na rynku.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel