Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Dell OptiPlex 3040 Micro

2021-10-10

Dell OptiPlex 3040 to komputer stacjonarny stworzony z myślą o małych i średnich firmach. Z pozoru przypomina zwykły komputer starszej generacji, ale niech Cię nie zmyli jego niepozorny wygląd. Został wyposażony w procesor Intel Core i5 szóstej generacji, co ma ogromne znaczenie dla jego wydajności. Sprawdź, czym jest Dell OptiPlex 3040 Micro i dlaczego warto po niego sięgnąć.

Konstrukcja

OptiPlex 3040 to mikrokomputer, który doskonale pasuje do większości biurek. Podobnie, jak inne komputery biznesowe w obudowie SFF jest bardzo praktycznym urządzeniem. Specjalne zaprojektowane rozmieszczenie półek oraz szyn montażowych w jego obudowie pozwala na zmniejszenie gabarytów komputera. Nie traci jednak na tym wydajność sprzętu od firmy Dell.   Mimo że stylistyka komputerów serii OptiPlex nie jest ich najmocniejszą stroną, to w modelu 3040 i tak prezentuje się ona znacznie lepiej niż we wcześniejszych. Mało atrakcyjna siatka w kolorze szarym zastąpiona została czarną siatką ze specjalnymi wycięciami. Jedynym szarym elementem, który przebija się jest logo producenta.   Największą zaletą obudowy nie jest jednak jej wygląd. Przemawiają za nią przede wszystkim względy funkcjonalne. Można otworzyć ją bez użycia śrubokręta - wystarczy usunąć dwie śruby odkręcane palcami. Tym prostym sposobem uzyskujesz dostęp do wnętrza komputera. Znacznie ułatwia to realizację napraw lub zmianę konfiguracji samego komputera.

 

Wydajność

Komputer stacjonarny OptiPlex 3040 wyposażony jest w procesor szóstej generacji Intel Core i5, ale znajdziesz również modele z procesorem Intel Core i3 oraz Intel Pentium. Działa on z częstotliwością 3,2 GHz, co gwarantuje sprawne działanie samego systemu. Według testów jest on bardziej wydajny niż propozycja konkurencji: Lenovo ThinCentre M83 Tiny. Dodatkowo komputer Dell jest gotowy również do wykonywania nietrudnych zadań graficznych i multimedialnych.   W AMSO znajdziesz kilka typów konfiguracji stacjonarnego komputera Dell. Różnią się one między sobą przede wszystkim wielkością pamięci RAM. Najpopularniejsze są modele z wbudowaną pamięcią 8 GB RAM, ale oferujemy również Dell OptiPlex 3040 z 4 i 16 GB RAM.   Różnice między poszczególnymi konfiguracjami obejmują również wielkość wbudowanego dysku. Tutaj można wybierać pomiędzy dyskami SSD (120 GB, 240 GB i 480 GB) a dyskiem HDD 500 GB.   Ze względu na wysoką wydajność - jak na komputer tej klasy - Dell OptiPlex 3040 Micro jest doskonałym wyborem dla małych oraz średnich firm. Co ważne, sprzęt tego typu łatwo jest rozbudować o bardziej zaawansowane komponenty, tym samym przyspieszając jego działanie.

Porty i wejścia

Jak na dobry komputer biznesowy przystało, Dell OptiPlex 3040 wyposażony został w przyzwoitą liczbę portów i wejść. Z przodu posiada cztery porty USB (w tym dwa w standardzie 3.0) oraz gniazdo słuchawkowe.   W tylnej części znalazło się miejsce na kolejne cztery gniazda USB, dwa wyjścia HDMI i DisplayPort, gniazdo RJ-45 i gniazdo jack. W niektórych wersjach dostępny jest również Port VGA.

 

Chłodzenie

Mimo stosunkowo ciasnej obudowy, Dell OptiPlex dobrze radzi sobie z chłodzeniem. Zamontowany system chłodzenia doskonale odprowadza ciepło i nie pozwala, aby procesor uległ przegrzaniu. Co ważne, system dobrze funkcjonuje zarówno przy niskim obciążeniu, jak i w okresach intensywnej pracy.

Windows Home i Windows Professional

W AMSO oferujemy komputery stacjonarne DEll OptiPlex 3040 z systemem operacyjnym Windows Home lub Windows Professional. Jak same nazwy wskazują, oba systemy dedykowane są do innego typu klientów.   Windows Home przeznaczony jest dla standardowych użytkowników. Zapewnia podstawowe zabezpieczenia, jak na przykład kontrolę rodzicielską, Windows Hello, czy szyfrowanie urządzenia. Gwarantuje także dostęp do standardowych funkcji systemu - na przykład Microsoft Edge lub tryb oszczędzania baterii. Windows Home w zupełności wystarczy osobom, które szukają komputera do celów prywatnych lub związanych z nauką.   Windows Professional dedykowany jest klientom biznesowym. Oprócz funkcji, które posiada wersja Home, rozbudowana wersja zapewnia większe bezpieczeństwo (funkcje BitLocker oraz WIP), a także oferuje cały zestaw narzędzi do zarządzania biznesem. Są to między innymi: przypisywanie dostępów, Microsoft Store dla firm oraz Usługa Windows Update.

 

Ocena Dell OptiPlex 3040 Micro

Dell OptiPlex 3040 to dobrej klasy komputer dla firm. Łączy w sobie wysoką wydajność i stosunkową niską cenę. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw z sektora MŚP.   Połączenie procesora Intel Core i5 6500 i sporej ilości pamięci operacyjnej pozwala na komfortową pracę, nawet podczas korzystania z nieco bardziej zaawansowanych programów lub aplikacji. Co ważne, specjalnie zaprojektowane wnętrze komputera pozwala na stosunkowo prostą konfigurację jego możliwości. Dzięki temu można szybciej podkręcić jego osiągi.   Co ważne, w modelu Dell OptiPlex 3040 poprawiona została również estetyka samego komputera. Dzięki temu nie tylko działa on doskonale, ale również coraz lepiej wygląda.   Sprawdź ofertę komputerów biznesowych Dell OptiPlex 3040.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixel