Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy - Dell Latitude E7240

2022-07-19
Dotykowy dell

Wiele osób przed sięgnięciem po komputer typu ultrabook powstrzymuje pozorny brak możliwości samodzielnej konfiguracji laptopa. Jeżeli zależy Ci na ultrabooku, który pozwala na łatwy dostęp do wszystkich podzespołów to Dell Latitude E7240 z ekranem 12,5 cala może spełnić twoje oczekiwania. 

Dell Latitude e7240 - wygląd 

Komputer ma spód czarny pokryty metodą proszkową, wieko aluminiowe koloru srebrnego, a środek został wykończony przyjemnym dla palców materiałem o nazwie Softouch. Wizualnie sprzęt wygląda dość zachowawczo, jednak minimalistyczna estetyka sprawia, że komputer wygląda profesjonalnie na biurku. Korzystanie z ekranu dotykowego nie powoduje zaburzeń na matrycy. Solidne zawiasy trzymają się bardzo sztywno i tym samym komputer nie otwiera się czy też zamyka nawet przy mocnych wstrząsach. Osoba użytkująca e7240 nie uświadczy też trzaskania plastików w miejscu oparcia dłoni. Cała więc bryła jest solidnie wykonana, a przy tym estetyczna. Masa całkowita laptopa to zaledwie 1,34 kg. Mimo tak małej wagi nie zabrakło w nim miejsca na stacje dokującą, gniazda na kartę sim, czy też możliwości odpięcia akumulatora.

Złącza w laptopie Dell

Masa całkowita laptopa to zaledwie 1,34 kg. Mimo tak małej wagi nie zabrakło w nim miejsca na stacje dokującą, gniazda na kartę sim, czy też możliwości odpięcia akumulatora. Dell e7240 to jak na tak małą konstrukcję całkiem bogata ilość złącz. Normalnie ultrabooki pod tym względem ustępują zwykłym laptopom, a tymczasem tutaj jest się czym pochwalić. Trzy porty USB 3.0 w tym jedno ma opcję ładowania. Do tego dochodzi wyjście HDMI i mini DisplayPort oraz gniazdo LAN.

Odkręcenie zaledwie kilku śrubek pozwala dostać się do środka naszej maszyny, w tym do wentylatora, który dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo wyczyścić. Tutaj też w prosty sposób możemy dołożyć dodatkową pamięć RAM, modem WWAN. Każdy element jest łatwo stosunkowo łatwo dla serwisanta, ale również i osoba mniej znająca się na sprzęcie raczej nie popsuje niczego.

 

 

Dotykowy Dell Latitude e7240

Klawiatura, touchpad, ekran

Klawiatura w opisywanym dzisiaj modelu nie jest podświetlana, ale na rynku dostępne są dostępne i takie. W tym drugim przypadku regulacja jasności jest czterostopniowa. 19 mm klawisze są lekko wklęsłe dzięki temu palce odpowiednio wpadają w nie i nie ma mowy o pomyłce podczas pisania. Faktura klawiszy jest przyjemna w dotyku, a funkcje klawiszy specjalnych są koloru niebieskiego i tym samym łatwo je odróżnić od pozostałych.

Wartym zauważenia elementem jest touchpad. Płytka ma rozmiary 90 x 50 mm i jest przyjemna w dotyku, a palec ślizga się po niej szybko. Nie zabrakło w niej funkcji dotyku wielopunktowego, a prawy i lewy przycisk myszy mają przyjemną gumową fakturę. Co ciekawe, firma Dell zrezygnowała w tym wypadku z charakterystycznego "grzybka na środku" – trackpointa.

Opisywana dzisiaj sztuka ma matrycę o rozdzielczości 1366 x 768 i jest ona matowa. Poziom jej jasności można regulować na 10 poziomów. Minimalna luminacja to 8 cd/m2, a maksymalna 237 cd/m2. Dzięki takiemu rozwiązaniu poziom w okolicach 7 doskonale sprawdza się przy pracy biurowej zaś najwyższy daje komfort użytkowania sprzętu w słoneczne dni.

Parametry laptopa Dell Latitude E7240

Laptop został wyposażony w procesor niskonapięciowy i5-4200U, który zaczyna swoją pracę od 1,6 GHz, a potrafi się rozpędzić do 2,6 GHz na rdzeniu. Wydawać by się mogło, że nie jest to demon prędkości, gdyż bierze prąd na poziomie 15W. Jednak według cpuboss.com procesor ma porównywalną wydajność na jednym rdzeniu, co procesor i5-3320M. Jego wydajność jest więc naprawdę wysoka, a na dodatek dzięki niskiemu poborowi prądu można na nim długo pracować. Dlatego w połączeniu z dyskiem SSD i 8 GB RAM można na nim działać na nowej baterii około 8 godzin (tryb pisania). W przypadku korzystania z Internetu wartość ta spada do poziomu 5 godzin. Wspomniane dzisiaj serce zostało również wyposażone w technologię Intel vPro co umożliwia zdalne zarządzanie systemem BIOS i usuwania danych z dysków twardych. Technologia ta umożliwia przeprowadzanie kompleksowych aktualizacji, nawet gdy komputer jest wyłączony.

W omawianym laptopie dzięki zintegrowanej karcie Intela HD 4400 można wykorzystać do celów rozrywkowych. Na niskich ustawieniach udało się z sukcesami spędzić chwilę czasu podczas grania w Diablo 3. 

Podczas normalnego działania laptop praktycznie cały czas wydaje szum z wiatraczka na poziomie 30 dB, a więc jest prawie niesłyszalny dla ucha. Jeśli jednak go mocno obciążymy to stopniowo szum będzie się zwiększał, ale tylko do około 40 dB. Warte docenienia są także wbudowane głośniki. Zdarza się, że w przypadku sprzętu biznesowego jakość głośników nie jest szczególnie wysoka. W tym wypadku dźwięk wydobywający się z ultrabooka wyraźnie akcentuje tony wysokie, średnie i niskie, a na dodatek maksymalne siła dźwięku nie powoduje pogorszenia jakości.

Dell e7240 to naprawdę udane przejście firmy Dell z tradycyjnych laptopów do świata ultrabooków. Sprzęt został odchudzony wagowo, a jego sylwetka jest smuklejsza, ale pozostawiono wszystko, co było zaletą poprzedniej serii, a więc dużą ilość złącz, możliwość podpięcia stacji

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel