Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Brother MFC-8520dn

2018-07-12
Brother MFC-8520dn to urządzenie, które przeznaczone jest dla małych i średnich firm. Jego niebywałą zaletą jest niski koszt eksploatacji.

Nasz dzisiejszy bohater, jak pewnie zdążyliście zauważyć, to urządzenie wielofunkcyjne, które składa się z monochromatycznej drukarki do tego dochodzi jeszcze kopiarka, skaner i rzadziej już używany faks. Wymiary tego urządzenia to 405 x 415 x 423 mm, a waga 16 kg.

Sprzęt oferuje również bardzo dobrą szybkość przeprowadzania operacji. Na uwagę zasługują takie cechy jak wydruk 36 stron na minutę w trybie jednostronnym, a 18 stron na minutę w dupleksie. Warto również wspomnieć, że wydruk dwustronny jest automatyczny. Drukarka charakteryzuje się rozdzielczością 1200 x 1200 dpi.

Na tle drukarki nie gorzej wypada skanowanie dokumentów. Skaner bowiem umożliwia kopiowanie dokumentów dwustronnie i oczywiście sprzęt robi to automatycznie. Dodatkowo mamy możliwość eksportowania plików do poczty e-mail, obrazu plików OCR czy też serwera FTP. W przypadku kiedy kopiujemy dokument rozdzielczość wynosi 1200 x 600 dpi, a natomiast przy samy skanowaniu osiągniemy 1200 x 1200 dpi. Skaner zamontowany w skanerze obsługuje sterowniki TWAIN, WIA, ICA, SANE oraz ISIS.Urządzenie wyposażono w podajnik papieru, który mieści 250 arkuszy. Powyżej jest również ręczny podajnik na 50 kartek, który obsługuje między innymi format kopert czy recept. Na rynku jest też dostępny podajnik na 500 arkuszy.

Miło również, że sprzęt posiada wyświetla 5 liniowy. Dzięki temu wszystkie jego funkcje można przeglądać z tego poziomu. Klawisze obok niego odpowiadają między innymi za szybkie odpalenie funkcji skanowania, kopiowania, czy też nadania faksu.Podłączenie sprzętu jest możliwe na dwa sposoby. Pierwszy to port USB, a drugi to Ethernet. Jak przystało na drukarkę do firmy nie zaimplementowano do niej Wifi, ale za pomocą wspomnianego złącza sieciowego bez problemu można ją wpiąć w router. Dzięki temu sprzęt działa stabilnie.

Na zakończenie warto wspomnieć jeszcze o wrażeniach z jakości wydruku. Trzeba przyznać, że materiały są wyraziste, a sama drukarka dostosowuje odcień czerni do tego, co otrzymała do przetworzenia. Czcionki nie są poszarpane, a obrazy mają odpowiednie odcienie koloru czarnego.Najważniejszym jest jednak fakt, że koszt tonera do tego sprzętu to obecnie na znanym serwisie aukcyjnym oscyluje w granicach 30 zł i starcza na 8000 stron! Dzieląc tę kwotę przez możliwość wydrukowania arkuszy wychodzi nam koszt na poziomie 0,00375 grosza. Wydruk poniżej 1 grosza ! Oczywiście nie wliczyłem w to ryzy papieru, ale nawet z nią wynik również będzie oscylował w tych granicach.

Brother MFC-8520dn to przede wszystkim tanie, wydajne urządzenie wielofunkcyjne. Do małych i średnich firm sprawdzi się znakomicie. Niestety na chwilę obecną mam ich tylko 100 sztuk, a więc trzeba się śpieszyć.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel