Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezentujemy: Apple iPhone 6 A1586

2019-10-25
Strefa poleasingowa Apple w AMSO rośnie w siłę. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować jeden z najpopularniejszych modeli telefonów tego producenta, który niedawno obchodził aż piąte urodziny! Mowa oczywiście o iPhone 6. Tym artykułem chcemy też odpowiedzieć na pytanie, czy smartfon mający aż pięć lat może być dobry?

Zacznijmy od przyjrzenia się powierzchowności konstrukcji producenta z Cupertino. Wygląd zewnętrzny, mimo że można już zauważyć, że nie jest to najnowszy model, wciąż starzeje się z godnością. Wiek telefonu z jabłkiem w logo zdradzają głównie dość szerokie ramki wyświetlacza, w czasach gdy już praktycznie każdy smartfon, niekoniecznie flagowy, może pochwalić się ekranem Edge to Edge jest to wyraźna oznaka czasu, który upłynął od premiery. Jednak, poza tą jedną skazą, jego wizerunek i wygląd zewnętrzny jest zdecydowanie nienaganny. Jeden z poręczniejszych rozmiarów sprawią, że wygodnie obsługuje się go jedną ręką a optymalna waga, powoduje, że mało które urządzenie jest tak wygodne w użytkowaniu. Obudowa unibody wciąż wygląda estetycznie, a matowe aluminium dopełnione przyciskami z idealnym skokiem nadal dają odczucie obcowania z produktem premium- mimo że poleasingowym.Wyświetlacz w iPhone 6 rozmiarem zdecydowanie nie wpisuje się już w obecne trendy, jednak nie jest już tak mały, jak ten w iPhone 5 czy 5s. Przekątna 4,7 cala sprawia, że w oglądaniu video lub przeglądaniu Internetu nie zastąpi nam tabletu, jednak pozostaje bardzo poręczny. Matryca IPS wyróżnia się wysoką maksymalną jasnością oraz bardzo dobrym odwzorowaniem barw (100% sRGB). Rozdzielczość, czyli 1334 x 750 nie zapewni kinowych wrażeń, jest jednak zdecydowanie wystarczająca.

Aparat iPhone 6 pozytywnie zaskakuje tylnym aparatem, 8 Mpix z przysłoną f/2.2 doposażone w diodę doświetlającą w dwóch tonacjach. Jakość i estetyka zdjęć zdecydowanie przewyższa obecną konkurencję cenową, jest po prostu przyjemnym telefonem do robienia zdjęć. Sytuacja ma się gorzej w przypadku przedniej kamery, gdyż 1,9 Mpix to na obecne standardy zdecydowanie za mało. Co więcej, to jak przydatnym do zdjęć telefonem jest iPhone 6, definiuje to, na jaki wariant pojemnościowy się zdecydujemy, ale o tym później.Pod względem wydajności systemowej ten układ plasuje się zdecydowanie powyżej świeżej konkurencji cenowej. Procesor A8 wciąż jest wydajny i sprawnie radzi sobie z obsługą większości, nawet wymagających aplikacji i nie ma zauważalnych braków mocy. Jedynym zawodem w tej kwestii może być jedyne 1 GB pamięci RAM. Jednak z racji, że jest to sprzęt pracujący w środowisku iOS, to ta ilość pamięci jest w praktyce wystarczająca. W grach wciąż daje sobie radę bardzo dobrze, nawet najnowsze tytuły potrafią zaskoczyć płynnością działania. Ten fakt dowodzi, że systemy scalone Apple starzeją się dużo wolniej od konkurencji. Jeśli chodzi o resztę wnętrzności telefonu, to jedynie pojemność pamięci w podstawowej wersji, czyli 16 GB może rozczarować. Mimo że system iOS zajmuje wyjątkowo mało z tego miejsca w porównaniu z Androidem, to jest to po prostu na obecne czasy za mała pojemność i spełni oczekiwania raczej mniej wymagających użytkowników, a tych przechowujących dużo na smartfonach zmusi do użycia chmury. .

Jaka jest więc odpowiedź na zadane na początku pytanie? Według nas zdecydowanie pozytywna, porównując oferowane przez AMSO iPhone poleasingowe z cenową konkurencją, poleasingowy sprzęt Apple oferuje zdecydowanie więcej niż inne telefony poleasingowe.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

pixel