Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poradnik: Jak skutecznie i bezpiecznie kupować używane komputery

2023-07-10

Popularność ponownego wykorzystywania używanych wcześniej komputerów stacjonarnych i laptopów stale rośnie. Skąd bierze się to zjawisko, czy jest bezpieczne i czym kierować się podczas kupowania sprzętu dla siebie? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć na ten temat!

Rynek używanych komputerów - co warto wiedzieć?

Popyt na używane urządzenia elektroniczne zawsze był duży. Niestety kupowanie komputerów od prywatnych użytkowników często wiąże się z odkrywaniem ukrytych wad i innymi nieprzyjemnościami. Na szczęście obecnie nie brakuje profesjonalnych i renomowanych sklepów zajmujących się tego typu handlem. Ich oferty łączą w sobie korzyści oferowane przez sprzęt z drugiej ręki i bezpieczeństwo zakupów.

Komputery używane bardzo często zapewniają dużą wydajność i możliwości, nawet dla osób o ograniczonym budżecie, dla których zakup nowego sprzętu o porównywalnych osiągach jest trudne. Należy jednak mieć świadomość tego, że rynek wtórny nie zapewnia z reguły dostępu do najnowszych technologii. Nowe modele urządzeń pojawiają się na nim zazwyczaj z paroletnim opóźnieniem, dlatego niekoniecznie jest to rozwiązanie dla tych, którzy chcą być na bieżąco z każdą nowinką.

Warto wiedzieć także to, że rynek poleasingowych i używanych komputerów jest również przyjazny środowisku. Kupując sprzęt elektroniczny z drugiej ręki, przyczyniasz się w bezpośredni sposób do ograniczenia produkcji odpadów elektronicznych, co wpływa pozytywnie na ekologię. Dlatego to bardzo dobra alternatywa dla wszystkich tych, którzy starają się dbać o dobro naszej planety.

Dlaczego warto rozważyć zakup używanego komputera?

Istnieje wiele powodów, dla których można zdecydować się na używany komputer. Oczywiście, jeżeli jest on zakupiony z odpowiedniego bezpiecznego źródła, takiego jak oficjalnie działający sklep.

Większość osób decydując się na używane komputery, robi to przez wzgląd na opłacalność ich zakupu. Tego rodzaju urządzenia są znacznie tańsze niż ich nowe odpowiedniki i można oszczędzić na całym procederze setki lub nawet tysiące złotych. Równocześnie jakość i wydajność takiego rozwiązania wcale nie musi odbiegać znacząco od tej prezentowanej przez nieużywany sprzęt.

Jeżeli robisz zakupy w profesjonalnym sklepie, nie musisz martwić się specjalnie o wydajność i działanie takiego urządzenia. Komputery używane po leasingu są dokładnie opisane zarówno pod kątem stanu technicznego, jak i wizualnego. Większość nich jest w 100% sprawna, a jeżeli jest inaczej, zostaniesz o tym poinformowany. Dzięki temu wiesz dokładnie na co się decydujesz i nie otrzymasz kota w worku.

Zakup używanego komputera można rozważyć także przez wzgląd na to, że tego typu sprzęt jest dostępny od ręki i sklepy specjalizujące się w jego sprzedaży zapewniają bardzo duży wybór modeli. Dzięki temu łatwo znajdziesz rozwiązanie dopasowane w pełni do wszystkich Twoich wymagań.

Jak skutecznie szukać używanych komputerów?

Decydując się na zakup używanego komputera, postaw na sprawdzone rozwiązania. Korzystaj wyłącznie z ofert renomowanych sklepów specjalizujących się w sprzedaży tego typu sprzętu, takich jak AMSO. W ten sposób będziesz mieć pewność, że urządzenia pochodzą z legalnych źródeł i są w pełni zgodne z opisem.

Jeżeli interesuje Cię konkretny model urządzenia, to sprawa jest nadzwyczaj prosta. Jedyne co musisz zrobić, to sprawdzenie czy jest on aktualnie dostępny. Warto regularnie odwiedzać strony sklepów i obserwować pojawiające się tam nowości. Oferty w tego rodzaju miejscach są bardzo często aktualizowane.

W przypadku gdy chcesz nabyć sprzęt na podstawie jego parametrów, wykorzystaj filtry dostępne w sklepach internetowych. W AMSO możesz zaznaczyć wszystkie interesujące Cię podzespoły, a także marki komputerów i ich przedziały cenowe. W ten sposób zawęzisz ofertę i szybko zlokalizujesz pożądany produkt. Dzięki temu zakupy zajmują zaledwie chwile.

Pamiętaj, by przed sfinalizowaniem transakcji upewnić się nie tylko co do tego, czy dany używany komputer spełnia Twoje wymagania sprzętowe, ale także czy jest w odpowiednim stanie technicznym. W razie wątpliwości nie bój się napisać lub zatelefonować do sklepu w celu uzyskania wyjaśnień.

Sprawdzenie stanu i ocena jakości używanego komputera

W profesjonalnym sklepie oferującym używane komputery, sprawdzenie stanu danego produktu jest bardzo proste. AMSO stosuje klasyfikację sprzętową, która dzieli wszystkie dostępne urządzenia na kategorie opisujące ich stan techniczny oraz wizualny.

Przykładowo komputery używane oznaczone klasą A, A- czy B, są w pełni sprawne i można korzystać z nich bez żadnych obaw od razu po zakupie. Jednakże o ile najwyższa kategoria A odznacza się jedynie drobnymi wizualnymi śladami użytkowania, to produkty ocenione niżej prezentują się już nieco gorzej. Mogą pojawiać się na nich widoczne rysy, plamy czy nawet pęknięcia. Co ważne, gorsze klasy urządzenia wiążą się z jego niższą ceną, dlatego to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy przede wszystkim na wydajności, a nie wyglądzie.

Jeżeli interesujący Cię sprzęt posiada niższą kategorię, oznacza to, że jest w jakiś sposób uszkodzony lub niekompletny. Warto zapoznać się z dokładnym opisem produktu, by ocenić skalę niesprawności i to, czy nadal opłaca się go zakupić w celu dokonania samodzielnej naprawy.

Oferta na używane komputery dostosowana do Twoich potrzeb

Chociaż zakup używanego sprzętu kojarzy się zazwyczaj z nabyciem egzemplarza o konkretnej specyfikacji, to istnieją odstępstwa od tej reguły. Profesjonalne sklepy z poleasingowymi komputerami, takie jak AMSO, bardzo często oferują możliwość indywidualnej konfiguracji urządzeń.

Dzięki temu możesz znaleźć interesujący Cię komputer i wymienić w nim podzespoły na bardziej wydajne lub opłacalne. W wielu przypadkach podlega to indywidualnej ocenie, więc warto skontaktować się bezpośrednio ze sklepem i sprawdzić wszystkie oferowane możliwości.

W ten sposób, podobnie jak w przypadku zakupu nowego sprzętu, jesteś w stanie dopasować używany komputer do swoich potrzeb. Właśnie dlatego urządzenia poleasingowe są chętnie wykorzystywane nie tylko w celach biurowych, ale także do gamingu czy pracy kreatywnej.

Dokumentacja i gwarancje w przypadku używanego sprzętu

Kolejny powód dla którego warto kupować używane komputery w profesjonalnych i renomowanych sklepach, to kwestia bezpieczeństwa transakcji. Duże i znane platformy takie jak AMSO, dbają w tej kwestii o komfort swoich klientów i umożliwiają na przykład wybór różnych powszechnie akceptowanych i odpowiednio zabezpieczonych metod płatności, w tym opcji ratalnych.

Wszystkie produkty oferowane przez takie strony pochodzą z legalnych źródeł i mają stosowną dokumentację. Najczęściej są to urządzenia wykorzystywane w zastosowaniach biurowych, leasingowane w krajach Europy Zachodniej. Korzystając z takiej oferty, masz pewność, że unikniesz zakupu podróbek lub towarów pochodzących z kradzieży.

W AMSO klienci mogą poczuć się dodatkowo chronieni poprzez udzielaną przez sklep gwarancję. Obejmuje ona zakupiony sprzęt dodatkowym okresem ochronnym na długość 12 miesięcy z opcją przedłużenia nawet do 36 miesięcy. Dzięki temu nabywca używanych komputerów jest zabezpieczony na każdą okoliczność.

Na jakie używane komputery postawić i jak o nie dbać?

Rynek komputerów używanych jest zdominowany przez gigantów technologicznych takich jak Dell, HP, Lenovo i nie tylko. To renomowane marki, które gwarantują wysoką jakość swoich komponentów. Decydując się na zakup, nie musisz obawiać się tego, że otrzymasz podrobiony sprzęt bez wsparcia technicznego.

Po zakupie używanego komputera, jeżeli chcesz korzystać z niego przez długi czas, dbaj o niego w zupełnie taki sam sposób, jak o nowy sprzęt. Wykonuj regularnie backupy danych, aktualizuj system operacyjny i sterowniki, podłącz go do bezpiecznego źródła zasilania i używaj sprężonego powietrza, aby oczyszczać go z gromadzącego się kurzu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę AMSO i sprawdź najczęściej zadawane pytania na temat komputerów poleasingowych i używanych. Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie kwestie, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję o zakupie.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel