Tylko do niedzieli trwa promocja na laptopy i komputery z procesorem i3! Zostało - nie czekaj! Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

NEC EA223WM recenzja

2017-04-25

NEC EA223WM test

Od kilku dni na naszych stronach wyróżniamy monitor NEC EA223WM. Zastanawiacie się, co poza ceną wyróżnia ten panel? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na te pytanie.

Nasz dzisiejszy bohater to monitor 22 ”, który został wyposażony w podświetlanie typu LED. Dzięki temu panel jest cienki i smukły, co daje mu profesjonalny charakter i zawsze będzie ozdobą naszego biurka, zarówno w domu jak i pracy. Wspominając o matrycy nie należy również zapomnieć o tym, że ma ona rozdzielczość natywną 1680 x 1050, a to przekłada się na proporcje obrazu 16:10. Kontrast statyczny to 1000:1 zaś dynamiczny 25 000:1. Panel charakteryzuje się również 5 ms czasem reakcji jasnością 250 cm/m2 i kątami widzenia 170/160 odpowiednio w poziomie i pionie. Warto również dodać, że monitor ma regulacje wysokości w zakresie 130 mm.

NEC EA223WM to nie tylko świetne parametry opisane powyżej, ale również wiele ciekawy rozwiązań wewnętrznych. Nie każdy bowiem panel posiada czujnik natężenia oświetlenia otoczenia, który automatycznie ustawia poziom jasności w zależności od oświetlenia otoczenia oraz tego, co obecnie jest wyświetlane na matrycy. Również nie każdy monitor posiada od razu zintegrowane głośniki, które nota bene dają przyzwoity i czysty dźwięk wystarczający do wyświetlenia prezentacji. Dodatkowo znajdziemy w nim również gniazdo słuchawkowe oraz hub USB. Skoro już o złączach mowa to warto dodać, że monitor połączymy z komputerem za pomocą złącza DisplayPort (odpowiednik HDMI można nawet zakupić kabel HDMI do DP i zarówno obraz, jak i dźwięk jest przesyłany), DVI-D i D-SUB (VGA).

Kolejnymi udogodnieniami zastosowanymi w tym panelu są między innymi takie bajery jak czujnik obecności człowieka, który wykrywa obecność użytkownika i potrafi samemu wyłączyć oraz włączyć panel. Dodatkowo jeśli chcemy, aby nasz panel był telewizorem lub po prostu wysiał na ścianie wystarczy go zdjąć z klipsa i zawiesić za pomocą standardu Vesa (100mm) na ścianie.

Na zakończenie dodam jeszcze, że monitor można konfigurować pod siebie za pomocą oprogramowania NaViSet Aministrator 2, który jest dostępny na oficjalnej stornie firmy NEC. To oprogramowanie jest przydane zwłaszcza jeśli chcemy zarządzać wszystkim panelami z centralnej lokalizacji.

Spis Treści:
    Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
    pixel