Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Monitor HP la2306 recenzja

2017-05-15

monitor HP la2306 test

Dzisiaj w programie monitor HP LA2306 , a więc panel, który w dniu swojej premiery kosztował blisko 1000 zł. W AMSO możecie go nabyć za niecałe 330 zł. Poniżej szczegóły, które warto znać przy zakupie tego monitora.

Jak dwie pierwsze liczby w nazwie monitora wskazują wyświetlacz w nim zamontowany ma 23” i charakteryzuje się przekątną o długości 58,4 cm i jak przystało na dobry sprzęt biurowy, tak i ten można regulować w górę i w dół na przestrzeni 130mm. Panel oferuje również obrót o 90° i tym samym uzyskujemy funkcję pivot. Warto jednak pamiętać o tym, że aby obrócić panel należy go wygiąć lekko do tyłu, aby nie porysować podstawki. Tym samym w monitorze nie zabrakło również możliwości pochylania w pionie i poziomie w zakresie 35 stopni. Te wszystkie udogodnienia są stworzone w celu zapewnienia naszemu wzrokowi najlepszego komfortu pracy.

Warto dodać, że panel charakteryzuje się cienką ramką przednią i również jego tylna część nie jest gruba. Tak opływowy wygląd udało się uzyskać dzięki wyposażeniu monitora w technologię LED, co przekłada się na to, że panel pobiera mniej prądu i przy normlanych ustawieniach możemy liczyć na 27 wat. Dodatkowo LED są bardziej długo wieczne względem świetlówek i nawet po wielu latach użytkowania światło białe nadal jest białe.

Panel posiada wyświetlacz Full HD, a więc wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 z kontrastem dynamicznym 1000000:1, kątem widzenia 170° i czasem reakcji 5 ms. Te wszystkie parametry sprawiają, że każda zmiana koloru jest zauważalna na ekranie, co daje dodatkowe doznania podczas pracy ze zdjęciami czy też bardziej kolorowymi elementami.

Warto również zwrócić uwagę na to, że jeśli komputer mamy poniżej to podłączając monitor HP LA2306 do niego za pomocą kabla USB to wtedy w monitorze mamy dwa porty USB, które umożliwiają podłączenie pamięci flash.

Wyjścia graficzne znajdujące się w monitorze to D-SUB, D-VI oraz DisplayPort. Ten ostatni jest odpowiednikiem kabla HDMI, a więc po zakupie kabla DisplayPort do HDMI zarówno obraz jak i dźwięk będzie przesyłany bez problemu.

HP LA2306 to przyjemny monitor biurowy, z porządnymi parametrami i oferujący dużą ilość powierzchni roboczej dzięki rozdzielczości Full HD.

Dawid z Komputery Warszawa

Spis Treści:
    Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
    pixel