Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Monitor DELL U2413 recenzja

2017-05-26

Monitor Dell u2413 test

Legendarny, wspaniały monitor Dell U2413 trafił pod nasze strzechy. Czym charakteryzuje się ten panel? Od razu zdradzę, że jakością, którą inni mogą tylko pozazdrościć.

Znakomita rozdzielczość i realistyczny obraz to w skrócie największe plusy tego monitora. Panel wykorzystuje szeroką gamę podświetlenia WCG-CCFL i GB-LED, które obejmują gamę na poziomie 102-103% barw NTSC. Warto również dodać, że wszystkie te parametry sięgają aż do Adobe RGB i wychodzi tym samym poza przestrzeń odniesienia sRGB. Co to oznacza w praktyce? sRGB nie zawiera części kolorów. Główny problem takich matryc to brak zawierania odcienia zielonego oraz czerwonego, które często pojawiają się na zdjęciach. AdobeRGB w monitorach graficznych dlatego jest tak pożądane, gdyż nie ma tego typu problemów. Warto więc zwrócić uwagę, że Dell U2413 jest bardzo użyteczny dla miłośników kolorów czyli osób zajmujących się fotografią lub projektami.

Panel został wyposażony w matryce 8-bitowe, które są w stanie zaoferować 1,07 miliarda kolorów. Jednak jeśli mamy odpowiednie podłączenie to wydobędziemy z niego nawet 10-bitów, gdyż monitor posiada takie wsparcie. Dell u2413 dodatkowo może pochwalić się jeszcze 14 bitowym programowalnym przetwarzaniem, którego zadaniem jest poprawienie gradientów i sygnału. Warto dodać, że czerń na monitorze u2413 można osiągnąć na poziomie 0,16.

W pracy, gdzie wymagane jest wierne odwzorowanie kolorów potrzebna jest doskonała rozdzielczość. Nasz dzisiejszy bohater wyświetla grafikę 1920 x 1200 w proporcjach 16:10.

Również statyczny współczynnik kontrastu jest lepszy w Dellu u2413 niż w poprzednich modelach. Ten współczynnik to stosunek jasności przy porównaniu najjaśniejszego i najciemniejszego koloru ukazanego jednocześnie na matrycy i wynosi on 783:1. Warto również wspomnieć, że Dell U2413 posiada cienką powłokę AG i to przekłada się na lepszy obraz, gdyż ograniczone są odblaski i też mniej widać na ekranie ziaren.

Monitor jest fabrycznie skalibrowany i tym samy daje dokładne odwzorowanie kolorów. Jednak jeśli chcemy we własnym zakresie dopasować odcienie i nasycanie barw do naszych potrzeb to z pomocą przychodzi funkcja Dell Custom Colur, gdzie za pomocą licznych parametrów dostosujemy panel do naszych potrzeb. Na dodatek poza obrazem panel potrafi się do nas dostosować zewnętrznie za pomocą regulacji wysokości, miany orientacji ekranu (pivot) a także jego pochylenie i obrót w poziomie. Dzięi temu pozwala nam to dostosowanie wyświetlacza do stanowiska pracy.

Zaproponowany przez nas monitor DELL U2413 o przekątnej 24” dostarczy, dzięki opisanym powyżej parametrom, Państwu precyzyjne odwzorowanie barw i głębię kolorów, zapewni niezwykłą szczegółowość obrazu, co usprawni precyzyjną obróbkę kolorów. Monitor ten idealnie nadaje się zarówno do rozrywki, gier, wyświetlenia aplikacji o bogatej grafice, jak również do korzystania ze stron internetowych zapewniając gradację barw i ostre szczegóły. Można bezproblemowo podłączyć go do komputera i akcesoriów dzięki złączom USB 3.0, DisplayPort 1.2, mini DisplayPort, DVI-D (HDCP) oraz HDMI. Istnieje możliwość przechylania, obracania w poziomie i w pionie oraz regulacji wysokości.

Specyfikacja: Przekątna ekranu: 24” Rozdzielczość: 1920 x 1200 (WUXGA) Powłoka matrycy: Matowa Rodzaj matrycy: LED, IPS Wyświetlacz: 4-calowy o rozdzielczości 1920x1200 Liczba wyświetlanych kolorów: 16,7 mln Kontrast dynamiczny: 2 000 000:1 Format ekranu: 16:10 Ekran obrotowy (PIVOT): Tak Czas reakcji: 6 ms Rozmiar plamki: 0,27 mm Szerokość: 555 mm Wysokość (z podstawą): 415 mm Głębokość (z podstawą): 205 mm Waga: 5,2 kg

Dawid z AMSO Komputery Warszawa

Spis Treści:
    Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
    pixel