Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Laptop dla ucznia - szkolny niezbędnik ?

2019-07-15
Wakacje w pełni, jednak dla wielu to czas pierwszych planów szkolnej wyprawki. Piórnik, kolorowe przybory do pisania i książki to standard. Czy jednak to wystarczy? Obecnie edukacja to coraz częściej multimedialne pomoce: e-podręczniki, wirtualne zeszyty zadań z matematyki czy też interaktywne tablice do nauki przyrody. Program nauczania języków obcych również wymaga stałego dostępu do internetowych słowników. Pozwalają one nie tylko zrozumieć nowe słowa ale również ćwiczyć ich wymowę. W szkolnej wyprawce kluczowe staje się więc urządzenia, które pozwoli na pracę z takimi pomocami dydaktycznymi. Laptop to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie. Dlaczego…?


Po pierwsze bo jest poręczny:

Obowiązkom szkolnym ucznia podstawówki w zupełności wystarczy laptop z mniejszym ekranem. Dobrym wyborem są urządzenia z matrycą 10 lub 12 cala. Mają dwie główne zalety: są małe i lekkie. Zwykle ważą niespełna kilogram. Dziecko może zabrać laptop do szkoły lub na wycieczkę bez obawy o przeciążenie tornistra. Z łatwością zmieści się do plecaka razem z pozostałym wyposażeniem: książkami, przyborami strojem na WF. Podczas przerwy może zostać w szafce gdzie zajmie naprawdę niewiele miejsca. Zaletą mniejszych laptopów jest również zdecydowanie niższe zużycie energii. Ekran potrzebuje jej najwięcej podczas pracy laptopa więc im mniejszy tym zużycie baterii maleje.

Po drugie bo jest uniwersalny:

Wystarczy do napisania wypracowania, wypełnienia ćwiczeń on - line czy przygotowania projektu klasowego. Dodatkowo przyda się dla rodziców, do stałego monitorowania wirtualnego dziennika, który jest obecnie dość powszechnie stosowany przez szkoły. W czasie wolnym od nauki może pełnić rolę kina domowego, komunikatora czy czytnika e-book. Jeżeli użytkownicy będą potrzebować większego ekranu wystarczy kabel HDMI lub DisplayPort, które pozwolą wyświetlić obraz z laptopa na domowym telewizorze. Ciekawym rozwiązaniem jest również tzw. stacja dokująca (koszt od 10 zł, stacja poleasingowa), która podczas pracy w domu pozwoli podłączyć laptop do monitora komputerowego (cena od 50 zł monitor poleasingowy).

Po trzecie może być naprawdę tani: już od 500 zł /laptopy poleasingowe/.

Oczywiście idąc do sieciówki czy kupując nowy sprzęt w sklepie internetowym trzeba liczyć się z wydatkiem min. 1200 zł. Jest jednak alternatywa, o której nadal mało osób wie: laptopy poleasingowe. Co to znaczy właściwie? To laptopy używane, o często bardzo dobrych parametrach technicznych i jakości wykończenia przewyższającej jakość nowych laptopów dedykowanych klientom indywidualnym. Laptopy poleasingowe to urządzenia klasy biznes, dedykowane bardzo wysokim wymaganiom firm. Zwykle po 2 latach wymieniane na nowe w przedsiębiorstwach, ponownie trafiają do sprzedaży. Wygląd, parametry techniczne i wizualne często nie odbiegają od nowych laptopów.
Wyróżnia je jednak jedno: do 70 % niższa cena. Są w pełni sprawne technicznie i przez wiele lat posłużą dziecku. Przykładem może być Fujitsu LifeBook S751, który nie należy do grupy najnowszych modeli jednak w działaniu rzadko jest zawodny. Wytrzymały i gwarantujący parametry techniczne wystarczające dla potrzeb ucznia szkoły podstawowej (12 calowy monitor, i5-2520 4GB 320GB, Klasa A, Windows 10 Home - to wersja poleasingowa). Dostępny już od 500 zł.


Wybór laptopa dla ucznia to pytania: “co wybrać” i “ile będzie to kosztowało”. Rozwiązaniem może być zakup sprzętu poleasingowego technicznie w niczym nie ustępującego nowym komputerom na rynku. Pozwalającego jednak znacznie zredukować wydatki na wyprawkę szkolną. Co więcej to korzystny wybór również dla środowiska. Zakup poleasingowego laptopa to recykling w czystej formie. Wybierając używaną wersję w praktyce działasz zgodnie z globalną zasadą 3U, która mówi: unikaj niepotrzebnych zakupów, używaj wielokrotnie jeżeli to możliwe i utylizuj. Nie tylko oszczędzasz wydatki, których zwykle jest sporo na początku nowego roku szkolnego ale uczysz dziecko mądrego gospodarowania. Wybieraj więc mądrze :-)


Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel