Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Laptop dla studenta - uczelniany niezbędnik?

2019-10-10
Październik, poza pogodowymi dołkami, zawsze przywodzi na myśl początek roku akademickiego. Wbrew pozorom studenckie życie nie oznacza samej zabawy i rozrywki – tak, studenci również mają obowiązki. Te zadania bywają zróżnicowane, właśnie dlatego mamy dla Was drobny poradnik, dzięki któremu dowiecie się, na co zwrócić uwagę przy wyborze typowo studenckiego komputera. Dodatkowo mamy dla Was super studencką promocję, w której zestawiliśmy najlepsze maszyny w zestawy na studencką kieszeń.


Zadanie pierwsze: mobilność!

Wielu studentów używa swojego komputera do notowania podczas zajęć uczelnianych. W tych przypadkach można wyłonić dwie przydatne cechy takiego sprzętu, pierwszą z nich na pewno jest mobilność – nikt przecież nie chce na co dzień nosić dużych bagaży. Naszym zdaniem 13” to maksymalny rozmiar urządzenia, które możemy nazwać mobilnym. Ważne jednak by nie popadać w przesadę, bo kolejną charakterystyką takiego komputera jest czytelna i wygodna klawiatura, która umożliwi sprawne notowanie i pisanie, a najmniejsze urządzenia mobilne, takie jak netbooki czy tablety nie pozwalają na wygodne redagowanie tekstów. W tym aspekcie wygodnym dodatkiem bywa również dotykowy ekran, dzięki któremu szybkie edycje tekstów stają łatwiejsze. Idealną propozycją urządzenia bardzo mobilnego będzie HP X360 310 G2 o rozmiarze 11,6” dodatkowo wyposażony w dwie baterie, które sprawiają, że potrafi wytrzymać nawet 10 godzin bez podpięcia do źródła prądu. Więcej o modelu przeczytacie - tutaj. Znajdziecie go również w supercenie w Studenckim zestawie idealnym dla humanisty!


Zadanie drugie: wydajność!

Ta cecha komputera jest szczególnie poszukiwana przede wszystkim poprzez osoby studiujące kierunki informatyczne. Komputer dla takiego studenta powinien charakteryzować się świetną wydajnością. Jednak do wykonywania skomplikowanych obliczeń logicznych czy też podstawowego programowania nie jest konieczną dedykowana karta graficzna i mobilność, często natomiast ważna bywa atrakcyjna cena – na studencki budżet. Dla studenta, który odnajduje swoje potrzeby w tej kategorii, można postawić na komputer stacjonarny. My proponujemy Dell Optiplex 3020 SFF wyposażony w procesor i5 czwartej generacji który, dodatkowo wsparty 16 GB pamięci RAM, zdecydowanie poradzi sobie nawet ze skomplikowanymi obliczeniami, a dysk SSD o pojemności 240 GB pozwoli na szybki zapis i przechowywanie nawet większych plików. W superatrakcyjnej cenie, w połączeniu z bezprzewodowymi klawiaturą i myszką znajdziecie go w zestawie idealnym dla informatyka naszej studenckiej promocji!


Zadanie trzecie: uniwersalność!

Są też studenci, dla których komputer nie może być tylko mobilny lub tylko wydajny- często potrzebują dużej wydajności w takim wydaniu, aby dało się ją zabrać ze sobą wszędzie, czy to do laboratorium, czy na prezentację podczas ważnego wydarzenia. Tak wymagającym studentom proponujemy cieszący się uznaniem i niezawodny Dell Latitude 12 E7250. Wyposażony w procesor i5 piątej generacji i 8 GB RAMu zapewni płynną pracę z wszystkimi programami analitycznymi, szybki dysk SSD o pojemności 120 GB pozwoli na ekspresowy import oraz eksport danych. Więcej o modelu przeczytacie - tutaj. Dla wszystkich łowców promocji proponujemy zakup studenckiego zestawu w studenckiej cenie, w którym tego laptopa z torbą, myszką bezprzewodową oraz dyskiem zewnętrznym 1 TB kupicie aż 400 zł taniej. Szczegóły znajdziecie tutaj!


Zadanie czwarte: grafika!

Studenci kierunków zarówno artystycznych, jak i inżynierowie architektury czy budownictwa, najbardziej cenić będą dedykowaną kartę graficzną – oczywiście nie bez towarzystwa wydajnych podzespołów. Dla tak wymagających użytkowników polecamy, uwielbiany przez biura projektowe, Dell Precision T3610 z dedykowaną kartą graficzną QUADRO K2000, która pociągnie najbardziej wymagające rendery, dysk SSD o pojemności 240 GB pozwoli magazynować spore projekty, a 16 GB RAMu oraz procesor Xeon E5-1607 V2 poradzą sobie ze skomplikowanymi obliczeniami. Podczas obróbki graficznej równie ważny jest monitor, koniecznie w technologii IPS. W takim zestawie i z dodatkowymi myszką i klawiaturą bezprzewodową znajdziecie w zestawie idealnym dla inżyniera w naszej studenckiej promocji!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel