Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krok po kroku: Przykładowa konfiguracja laptopa za pomocą naszego konfiguratora

2023-07-10

Wybór odpowiedniego laptopa na użytek osobisty czy służbowy może być sporym wyzwaniem. Zwłaszcza w naszym sklepie, gdzie asortyment liczy setki różnych modeli urządzeń. Wychodzimy jednak naprzeciw potrzebom naszych klientów i zapewniamy im niezbędną pomoc w postaci konfiguratora. Zapoznaj się z artykułem i sprawdź jak działa!

Wprowadzenie do konfiguratora laptopa

Dlaczego warto korzystać z naszego konfiguratora? To prosty sposób na to, by nie musieć sprawdzać każdego dostępnego modelu i pasujących do niego komponentów. Z jego pomocą wyświetlisz tylko te, które Cię interesują i są ze sobą kompatybilne.

Wszystko to sprawia, że nie musisz posiadać zaawansowanej wiedzy informatycznej i tracić czasu na własny research, by znaleźć laptopa idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb. Nie ponosisz też ryzyka zakupu niepasujących do siebie części.

Przekonaj się sam i przetestuj nasze rozwiązanie. Dołącz do ciągle rosnącego grona naszych zadowolonych klientów i przekonaj się, że konfiguracja laptopa z udostępnionymi przez nas narzędziami będzie dla Ciebie łatwa i w pełni satysfakcjonująca.

Jak korzystać z naszego konfiguratora?

Konfigurator laptopa, który jest dostępny na naszej stronie, cieszy się dużym uznaniem naszych klientów. Wszystko przez wzgląd na intuicyjność z jaką można go obsłużyć. Każda osoba zaznajomiona z zakupami online nie będzie miała z tym żadnego problemu.

Jak dokładnie działa? Składa się z zestawu filtrów, które po zaznaczeniu ograniczają ofertę wyłącznie do produktów, które spełniają wybrane warunki. Dzięki temu wystarczy parę kliknięć, by wyświetlić wszystkie interesujące Cię laptopy.

Filtry konfiguratora laptopa obejmują takie kategorie jak marka, zakres cen, stan techniczny, a także specyfikacja danego urządzenia. Możesz zaznaczyć ich wiele naraz, dzięki czemu otrzymasz jeszcze bardziej precyzyjne wyniki.

Co dalej? Po wstępnym wybraniu interesującego Cię modelu, nic nie stoi na przeszkodzie, by przejść do dalszej konfiguracji. Polega ona na wybraniu kompatybilnych podzespołów, które będą spełniać Twoje wymagania co do wydajności. Dotyczy to między innymi typu i wielkości pamięci RAM czy rodzaju dysku twardego. Na sam koniec zdecyduj się też na preferowany przez Ciebie system operacyjny.

Wybór podstawowych parametrów laptopa

Od czego najlepiej zacząć konfigurowanie laptopa? Znajdź interesujący Cię model na podstawie marki oraz podstawowych podzespołów, takich jak procesor. Najpopularniejsze modele dostępne w naszej ofercie to różne wersje Intel Core i5 oraz i7. Jest to podzespół, który bezpośrednio wpływa na wydajność laptopa i odpowiada za wykonywanie obliczeń oraz przetwarzanie danych. Im będzie nowszy i lepszy, tym szybciej będzie działać Twoje urządzenie.

Gdy znajdziesz interesujący Cię model urządzenia, przejdź do dalszych etapów konfiguracji. Polegają one na wybraniu podzespołów takich jak pamięć RAM i dysk twardy. W przypadku tej pierwszej wybierasz nie tylko jej wielkość, ale także rodzaj. Udostępniamy nie tylko starszą generację DDR3, ale także znacznie wydajniejszą DDR4. To doskonały wybór dla tych, którym zależy na najlepszych osiągach laptopa.

Jeżeli chodzi o dysk twardy, to nasz konfigurator umożliwia wyposażenie laptopa zarówno w dysk HDD, jak i SSD. Dyski HDD charakteryzują się dużą pojemnością i bardzo atrakcyjną ceną, jednakże są wolniejsze niż ich odpowiedniki SSD. Te drugie stają się obecnie standardem, więc jeżeli zależy Ci na długotrwałym korzystaniu z urządzenia, mogą być najlepszym wyborem.

Znaczenie wyboru systemu operacyjnego

Kolejny etap, przez który przeprowadza klientów nasz konfigurator laptopów, to wybór odpowiedniego systemu operacyjnego. Jest to bardzo ważna decyzja, gdyż to od niej zależy komfort przyszłej obsługi urządzenia, a także jego kompatybilność z używanym oprogramowaniem.

Standardowo oferujemy system Windows 10 w wersji Home i Professional. To dobrze znany interfejs, który jest wykorzystywany powszechnie na całym świecie. Zapewnia bardzo przyjazną obsługę, wysokie bezpieczeństwo oraz fachowe wsparcie techniczne. Wersja Professional jest droższa, ale daje dostęp do znacznie większej liczby funkcjonalności, które mogą przydać się szczególnie mocno, jeżeli laptop będzie użytkowany biznesowo.

Możemy również skonfigurować laptopa na alternatywnym systemie operacyjnym wykorzystującym otwartą licencję. W tym przypadku na urządzeniu jest zainstalowany Linux. Jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne, ale również zapewniające klientom dużo więcej możliwości dostosowania systemu pod swoje potrzeby. Równocześnie obsługa systemu Linux może być skomplikowana dla początkujących użytkowników, więc nie będzie to dobra opcja dla każdego.

Wybór rozmiaru i rodzaju ekranu oraz dodatkowych opcji

Konfigurowanie laptopa nie opiera się wyłącznie na dobraniu podstawowych podzespołów. Nasza oferta jest bardzo rozbudowana i pozwala na dostosowanie każdego elementu urządzenia pod własne potrzeby.

Jednym z ważniejszych wyborów jest między innymi zdecydowanie się na rozmiar i konkretny rodzaj ekranu. Nasi klienci najczęściej kupują laptopy 14-calowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć mniejsze lub większe odpowiedniki. Niektóre z modeli mają opcję ekranu dotykowego, dzięki czemu urządzenie może być wykorzystywane także w formie tabletu.

Inne ważne funkcjonalności, o których warto pamiętać podczas konfiguracji to między innymi rodzaj i układ klawiatury, a także wykorzystywana przez laptop karta dźwiękowa i graficzna. Te ostatnie kwestie mają szczególne znaczenie, jeżeli zamierzasz wykorzystywać sprzęt do pracy kreatywnej. Ważne są także liczba i typy złączy, zwłaszcza jeżeli laptop ma współpracować z innymi przewodowymi urządzeniami.

Jeżeli zastosujesz się do przedstawionych wyżej wskazówek i przejdziesz świadomie przez wszystkie etapy konfiguracji laptopa, otrzymasz sprzęt, który będzie w pełni dostosowany do Twoich potrzeb, niezależnie od tego czy będzie to gaming, praca biurowa czy zastosowanie multimedialne.

Ocena budżetu i dostępnych możliwości

Decydując się na korzystanie z naszego konfiguratora laptopów, będziesz mieć pełną kontrolę nad każdym etapem procesu. Dotyczy to nie tylko odpowiednich podzespołów, ale także budżetu, jaki przewidujesz na zakup.

Wszystkie kroki związane z konfiguracją są dokładnie opisane pod kątem kosztów. Możesz na bieżąco sprawdzać cenę danego laptopa i dostosowywać ją do swoich możliwości. Wszystkie wybory takie jak pamięć RAM, rodzaj dysku twardego czy system operacyjny również mają stosowne informacje, które pozwolą Ci na poznanie kwoty związanej z ich zakupem.

Samo korzystanie z konfiguratora, aż do złożenia zamówienia, jest kompletnie nieobowiązujące, więc możesz bez problemu testować różne rozwiązania i sprawdzić, które z nich będzie najbardziej opłacalne. W ten sposób na pewno uda Ci się znaleźć sprzęt, którego zakup będzie dla Ciebie w pełni satysfakcjonujący.

Zapisanie i złożenie zamówienia

Jeżeli wybrałeś już wszystkie interesujące Cię podzespoły i koszt danego laptopa odpowiada Twoim oczekiwaniom, jedyne co musisz zrobić to sfinalizowanie zamówienia. W takim wypadku w koszyku online ląduje interesujące Cię urządzenie oraz wszystkie wybrane przez Ciebie komponenty.

Co istotne, nasz konfigurator laptopów to narzędzie, które oferuje wyłącznie podzespoły, które są kompatybilne z danym urządzeniem. Dzięki temu nie ryzykujesz, że kupisz część, która nie będzie do niego pasowała.

Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas bardzo istotne, dlatego sprzęt z konfiguratora objęty jest dodatkową gwarancją. Dzięki temu otrzymujesz 12 lub więcej miesięcy okresu ochronnego i nie musisz martwić się o żadne nieprzewidziane awarie. Jeżeli z jakiegoś powodu nie byłbyś zadowolony z produktu, możesz go również zwrócić w przeciągu ustawowych 14 dni. Chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej? Zachęcamy do sprawdzenia naszego działu, w którym znajdziesz często zadawane pytania i odpowiedzi.

Skontaktuj się z nami, jeżeli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania. Nasi doradcy bardzo chętnie wyjaśnią wszystkie nieścisłości i doradzą w jaki sposób korzystać z opcji konfiguracji laptopów. Dzięki temu na pewno będziesz w pełni zadowolony z zakupów!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel