Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Komputer poleasingowy na prezent dla mamy

2022-05-25

W życiu każdego dziecka pojawia się moment, kiedy rodzice mówią “sprawdzam!”, chcąc zweryfikować, czy opis tego czym dorosłe dziecko zajmuje się zawodowo pokrywa się z rzeczywistą. “Weź zamów mi jakiś komputer, wy się tam na tym znacie”. Nie mogło być inaczej - postanowiłem zatem wybrać komputer poleasingowy. Jaki zatem kupiłem laptop na prezent dla mojej mamy i czym kierowałem się w tym wyborze?

 

Laptopy poleasingowe dla pracującego rodzica

Od momentu rozpoczęcia przeze mnie pracy w AMSO wielokrotnie słyszałem, ze strony swojej mamy, prośby o wymianę komputera. Dzień Matki to znakomita okazja, aby rozliczyć się z niespełnionych obietnic i wybrać dla swojego rodzica odpowiedni sprzęt na lata

Przed wyborem laptopa poleasingowego dla konkretnej osoby warto na początku zebrać wszystkie kryteria i istotne parametry.

Moja mama jest osobą pracującą przy komputerze, której zdarza się zabierać ze sobą część pracy do domu. Jako księgowa korzysta z programów wspomagających oraz z pakietu biurowego Microsoft Office. Większość jednak jej aktywności sprowadza się do korzystania z przeglądarki, która musi obsługiwać często kilkanaście otwartych kart. Chciałem także, aby komputer, który otrzyma mój rodzic zapewniał wsparcie dla Windowsa 11. Moja mama zaczęła niedawno pracę na tym systemie i nie chciałem, aby zderzyła się z koniecznością przesiadki na inaczej wyglądające oprogramowanie. Ważnym elementem jest także gwarancja udzielana na sprzęt. 

 

Laptop poleasingowy do 2000 zł

Oczywiście jednym z głównych kryteriów, które bierzemy pod uwagę w takiej sytuacji jest cena. W tym wypadku założony budżet wynosił między 2000, a 3000 zł. Przyjąłem jednak, że skoro wybieramy sprzęt poleasingowy, to będę w stanie znaleźć konfigurację w kwocie bliższej dwóch tysięcy złotych.

To, czym kierowałem się na samym początku to wyselekcjonowanie odpowiedniego procesora. Wybór padł na sprawdzoną w bojach serię Core i5 marki Intel, idealną do uniwersalnych zastosowań komputera, który bez problemu poradzi sobie z wymaganiami pakietów biurowych i zewnętrznych programów.

Z uwagi na chęć pracy na Windowsie 11 wybrałem ze strony producenta wersję procesora 8 generacji i5-8350U. Bez problemu mogłem zdecydować się na inną serię - chociażby Intel Core i5-8250U czy Intel Core i5-8365U.

 

Tanie laptopy poleasingowe HP EliteBook czy HP ProBook? - charakterystyka produktówLaptop poleasingowy HP EliteBook 850 G6 w sklepie AMSO

Po podjęciu najtrudniejszej decyzji czas przejść do wyboru tego, co korzystający będzie widział na co dzień, czyli konkretnego modelu laptopa. Co istotne, w przypadku mojej mamy nie miał znaczenia fakt posiadania ekranu dotykowego. Wiem, że są osoby, które nie potrafią bez niego pracować, jednak rozwiązanie to ma swoich tak wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jeżeli poszukujesz sprzętu z ekranem dotykowym możesz zapoznać się z naszą ofertą w tym miejscu.

Osobiście jestem wielkim fanem marki Dell i korzystam już od wielu lat z produktów z serii Latitude. Jednak wiem, że komputery z tej serii mają swoich zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Podobnie z komputerami marki Lenovo. Dla niektórych nieco toporne, a dla mnie są symbolem wytrzymałości i niezawodności.

Mój wybór padł tym razem na HP i serię Probook. Komputery wyróżniają się bardzo dobrym wykonaniem i przeznaczeniem typowo biznesowym. ProBooki są wyposażone w solidne matryce. Do pomieszczenia w którym pracuje moja mama wpada dużo światła słonecznego, dlatego przyda się w tym wypadku matowa matryca, która zapewni komfort korzystania z urządzenia.

W założonym budżecie mogłem zdecydować się na wybór laptopa HP EliteBook 850 z serii G6. Mimo wszystko, wszystkie oczekiwania udało się spełnić wybierając znacznie tańszy komputer - HP ProBook 650 G4.

 

Laptop poleasingowy HP ProBook 650 G4 - specyfikacja sprzętu

Laptop poleasingowy HP Probook 650 G4 w sklepie AMSO

Laptop HP Probook 650 G4 jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5-8350U w pełni wspierając Windowsa 11. Ekran Full HD w zupełności spełnia wymagania osoby korzystającej z komputera. W standardzie komputerów z AMSO znajdują się też dyski SSD. W tym przypadku 240 GB będzie w pełni satysfakcjonujące. Komputer jest w klasie A, co daje poczucie pracy na praktycznie nie używanym sprzęcie.

W standardowej ofercie AMSO komputer posiada 8 GB pamięci RAM. Z uwagi na tendencję do częstego korzystania z wielu kart i okien przeglądarki postanowiłem zwiększyć ten zakres do 16 GB, mając w ten sposób pewność, że komputer bez problemu będzie radził sobie z wieloma otwartymi wątkami.

Dla komfortu i poczucia bezpieczeństwa postanowiłem także skorzystać z możliwości rozszerzenia gwarancji na laptop poleasingowy do 24 miesięcy.

W ten sposób udało się uzyskać sprzęt w kwocie 2 375,55 zł.

Warto przy tym pamiętać, że można skorzystać przy tej okazji z możliwości zapisania się do naszej listy subskrybentów. Oprócz informacji o najnowszych promocjach i ofertach można skorzystać z rabatu powitalnego w wysokości 50 zł. W ten sposób cena ostateczna za zamówiony sprzęt spada do 2 325,55 zł.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel