Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Komputer / Laptop do pracy zdalnej

2020-08-02

Jaki laptop czy też komputer do pracy zdalnej?

Na to pytanie będzie sporo odpowiedzi w poniższym tekście. Mam nadzieję, że pomogę Wam w wyborze odpowiedniego urządzenia do pracy w domu czy też biurze. Praca zdalna może bowiem odbywać się praktycznie wszędzie nawet na plaży. Więc zawsze warto myśleć przyszłościowo.

Pandemia to nie wszystko, czasami jesteśmy chorzy ot tak i aby nie zarażać innych warto zostać w domu i tam wykonywać swoje obowiązki. Obecna infrastruktura sprawia, że nie ma z tym kłopotu. Internet jest dostępny praktycznie wszędzie, odpowiednie programy można pobrać z sieci, a prąd to również dobro wszechobecne. Jedyne czego może nam brakować to odpowiedni sprzęt. Tutaj z pomocą przychodzą komputery i laptopy poleasingowe. W naszym sklepie wszystkie posiadają legalny system dla poleasingowych sprzętów – Refubished Windows 10 Home lub Pro oraz 12 miesięcy gwarancji podstawowej.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętu?

Przede wszystkim musimy sobie lub sprzedawcy powiedzieć do czego szukamy sprzętu i co będziemy na nim wykonywać. Odpowiedź do „wszystkiego’ niestety jest bardzo mało precyzyjna, gdyż wynika z niej, że będziemy grali w gry nawet te najnowsze lub tworzyli grafikę (wszystko to wszystko). Wtedy to już oczywiście sprzęty nawet poleasingowe stają drogie. Dobry laptop do takich zastosować to koszt 3000-8000 tysięcy złotych( nowy jest jeszcze droższy uwierzcie mi), a komputer stacjonarny to koszt około 2000 zł. Trzeba więc jasno sprecyzować co będziemy robili. Np. Do starszy lub mniej wymagających gier starczy nam komputer za 1000-1300 zł, który będzie posiadał na swoim pokładzie dodatkową grafikę, laptop do 1500-1800 zl również da radę, a jeśli już rezygnujemy z gier i pragniemy tylko oglądać filmy, prowadzić biuro i działać z arkuszach to spektrum robi się wręcz ogromne, gdyż można już nabyć taki sprzęt nawet za 400-500 zł brutto i to zarówno komputer, jak i laptop.Laptopy poleasingowe można znaleźć tutaj

Dlatego to pytanie jest tak ważne. Znając na nie odpowiedzieć kupujący nie na razi się na niepotrzebne koszty, a sprzedający również doradzi odpowiedni sprzęt, aby nie nadszarpnąć zbytnio domowy budżet.

Komputery poleasingowe można znaleźć tutaj

Warto pamiętać, że najczęściej komputery stacjonarne są wydajniejsze niż laptop, gdyż za 700 zł można mieć stacjonarkę za 4 rdzeniowym procesorem, w laptopie próżno tego szukać. Laptopy z takimi sercami to najczęściej wydatek 1800 i w górę. Jednakże do pracy zdalnej typowo biurowej nawet dwa rdzenie są wystarczające, gdyż nie obecne programy nie wykorzystują takiej mocy. Dodatkowo do komputera trzeba pamiętać, że należy dokupić Wi-Fi, gdyż „stacjonarki” nie posiadały takich rzeczy nigdy – jedynie laptopy są wyposażone w tę komunikację od podstaw, do tego trzeba dokupić monitor, klawiaturę i mysz. W przypadku monitorów tutaj również trzeba pomyśleć do czego będzie używało się owego panelu. Jeśli ma to być praca biurowa to matryca TN na pewno wystarczy, w przypadku chęci oglądania filmów lub obróbki zdjęć/grafiki warto pomyśleć nad matrycą IPS, gdyż w niej mamy lepsze kąty widzenia oraz lepsze odwzorowanie barw. Ta pierwsza funkcja przydatna jest podczas wspólnego oglądania wtedy wszyscy widzą obraz poprawnie i nie ma różnicy pod jakim kątem patrzą w ekran. Druga zaś to oddanie kolorów, które przy pracach graficznych są bardzo ważne, niektóre panele z naszej serii potrafią osiągnąć oddanie ich na poziomie 103% sRGB.

Monitory poleasingowe można znaleźć tutaj

Jeśli nadal nie wiecie jaki sprzęt wybrać to poniżej podaje telefony i e-maile do naszych oddziałów. Warto zadzwonić/napisać i uzyskać dodatkowe informacje. Nasi fachowcy na pewno pomogą w dobrze odpowiedniej maszyny.

Kraków: sklep@amso.pl tel. 12 445 54 54

Warszawa: warszawa@amso.pl tel 22 810 32 04 

K
atowice: katowice@amso.pl tel. 32 781 30 79

Ł
ódź: lodz@amso.pl tel. 791 142 043

R
zeszów: rzeszow@amso.pl tel. 17 854 92 38

L
ublin: lublin@amso.pl tel. 81 307 69 00
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel