Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki laptop kupić? Jaki wybrać laptop w 2023 roku - poradnik

2023-08-25

Szukasz laptopa, który będzie wytrzymałym i wydajnym urządzeniem na lata? W 2023 roku na rynku jest dostępnych wiele opcji, które mogą przypaść Ci do gustu. Bez problemu znajdziesz modele, które dopasujesz do swoich oczekiwań i preferencji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, na co warto zwracać uwagę przy ich zakupie, zachęcamy do lektury! 

dzieci nauka laptop

Jaki laptop kupić? Określ swoje potrzeby

Na pytanie, jaki laptop wybrać dla siebie w roku 2023 nie można niestety udzielić prostej i krótkiej odpowiedzi. Ta jest uzależniona od wielu zmiennych, a także od preferencji i oczekiwań osoby, która ma potem korzystać z urządzenia.

Zdefiniowanie tego, do czego ma być wykorzystywany sprzęt, jest kluczowa w tym, jaki laptop kupić. Jeżeli interesuje Cię wyłącznie podstawowa funkcjonalność, taka jak przeglądanie internetu czy tworzenie treści w edytorach tekstowych, to standardowe modele będą w pełni wystarczające. 

Inaczej ma się sprawa, jeżeli szukasz urządzenia, które będzie służyć na przykład do obróbki graficznej czy wideo albo programowania. W takim wypadku prawidłową odpowiedzią w kwestii tego, jaki laptop wybrać, będzie sprzęt o jak najwyższej mocy obliczeniowej. 

Duże znaczenie ma również kultura i specyfika pracy. Czy laptop ma być wykorzystywany głównie w domu lub biurze, czy może ma być urządzeniem mobilnym, które doskonale sprawdzi się podczas podróżowania? Zachęcamy do przeanalizowania tych kwestii przed podjęciem ostatecznej decyzji na temat tego, jaki laptop warto zakupić.

Laptop - jaki wybrać? Najważniejsze parametry sprzętowe

Ciągły rozwój technologiczny sprawia, że możliwości oferowane przez laptopy stale się zwiększają. W 2023 roku standardem są urządzenia, które dysponują procesorami z serii Intel Core i5 lub wyższej, minimalnie 8 GB RAMu i pojemnym dyskiem SSD. To konfiguracja, która z powodzeniem wystarczy do obsługi podstawowych aplikacji i narzędzi pracy.

Jeżeli Twoje oczekiwania są większe i zastanawiasz się jaki laptop kupić w celu wykonywania bardziej zaawansowanych zadań, warto pomyśleć o bardziej wydajnej specyfikacji. 

Odpowiadając na pytanie, jaki wybrać laptop, warto zastanowić się także nad produktami Apple. MacBooki charakteryzują się doskonałą konstrukcją i dobrą wydajnością, dzięki czemu radzą sobie doskonale nawet z bardziej zaawansowanymi procesami. Należy jednak przy tym pamiętać, że są z reguły droższe niż produkty konkurencji. 

Jaki kupić laptop - rozmiar ekranu i typ matrycy

O ile sam rozmiar laptopa można w pełni uzależnić od swoich preferencji, to przy zakupie urządzenia warto poświęcić nieco więcej czasu na analizę zalet i wad matryc wykorzystywanych w poszczególnych modelach. 

Najpopularniejsze rozwiązania wykorzystywane przez laptopy to matryce błyszczące i matowe. Jaki kupić laptop, biorąc pod uwagę ich właściwości?

Te pierwsze zapewniają bardzo intensywne kolory oraz głębokie czernie, co ułatwia pracę nad multimediami oraz polepsza ich odbiór. Charakteryzują się też świetną ostrością obrazu. Ich wadą jest jednak to, że są bardziej podatne na odblaski światła, co utrudnia korzystanie z nich w jasnych pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Matryce matowe mają mniej intensywne czernie i kolory, ale równocześnie zapewniają lepszą czytelność w sytuacjach, gdy na ekran pada światło. Z tego powodu doskonale sprawdzają się na przykład podczas podróży. Są też mniej podatne na zabrudzenia. 

Laptop - jaki kupić przy ograniczonym budżecie?

W 2023 roku jednym z kluczowych kryteriów nabycia laptopa jest także jego cena. Wiele zaawansowanych urządzeń jest bardzo kosztownych, przez co osoby dysponujące mniejszym budżetem są skazane na mniej wydajne rozwiązania. W takim przypadku odpowiedź na pytanie, jaki kupić laptop jest mocno ograniczona. 

Z tego powodu warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty sklepu z używanym sprzętem komputerowym. W asortymencie AMSO znajduje się wiele zaawansowanych laptopów, które są w pełni sprawne technicznie i wydajne. Przez wzgląd na to, że noszą lekkie ślady użytkowania są jednak dostępne w bardzo niskich cenach. Zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź, na jaki laptop możesz sobie pozwolić. Na pewno się nie zawiedziesz.

Spis Treści:
    Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
    pixel