Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wyposażyć szkołę w sprzęt komputerowy? Program wsparcia placówek edukacyjnych Szkoła 2.0

2022-08-05

Z roku na rok rośnie liczba komputerów używanych w szkołach. Dawniej PC-ety obecne były jedynie salach informatycznych, lecz z czasem zaczęły być coraz bardziej niezbędnym narzędziem do pracy w pokoju nauczycielskim, bibliotece czy salach lekcyjnych.

 

 

AMSO wyposaża placówki edukacyjne w sprzęt komputerowy praktycznie od zawsze. Wraz z przygotowaniami do inauguracji roku szkolnego spływa do nas wiele zapytań od szkół z całego kraju, a nasze realizacje na przestrzeni lat można liczyć w dziesiątkach tysięcy sztuk.  

 

Komputery dla szkół - wyzwania

Największą bolączką sektora edukacji w tym obszarze są oczywiście pieniądze. Przez to realne potrzeby uczniów i nauczycieli nie są adekwatnie zaspokajane - nowego sprzętu jest za mało lub jego jakość nie pozwala na komfortową pracę przez wiele lat. Komputery poleasingowe bardzo dobrze wpasowują się w wymagania szkół, zarówno ze względu na konkurencyjną cenę, jak i ich zastosowanie do celów edukacyjnych i biurowych.  

W 2020 roku dobitnie okazało się, że w szkołach często nie ma wystarczającej liczby komputerów, których nauczyciele mogliby użyć jako sprzętu do prowadzenia nauki zdalnej. Rozumieliśmy, że mamy możliwości, aby coś z tym zrobić i zadziałaliśmy z pełną determinacją. Dzięki temu w dwóch edycjach programu do prawie 700 placówek dostarczyliśmy ponad 10 tys. urządzeń cyfrowych. Zdając sobie sprawę z tych rzeczy, postanowiliśmy dwa lata temu powołać do życia projekt Szkoła 2.0, w ramach którego chcemy pomóc placówkom edukacyjnym dołączyć do cyfrowej rewolucji. 

Komputery poleasingowe dla szkół

W ramach projektu powołaliśmy w firmie zespół ekspertów, którzy od lat współpracowali z placówkami oświatowymi, zdefiniowaliśmy najczęstsze problemy, z jakimi się one borykają i zaproponowaliśmy ich rozwiązania: 

 

 1. Cena

  W ramach projektu tworzymy ofertę dopasowaną zarówno do wysokości budżetu, jak i ilości potrzebnych komputerów. Oferta jest zawsze indywidualna, dlatego często proponujemy sprzęt bazowo bardzo tani, ale odpowiednio skonfigurowany.  Dzięki temu uzyskujemy urządzenia pozwalające na komfortową pracę za cenę niemożliwą do uzyskania w innym wariancie. Dodatkowo obniżamy cenę dzięki preferencyjnym dla szkół rozwiązaniom podatkowym.   

 2. Gwarancja

  Tylko w ramach projektu proponujemy w standardzie 24 miesiące gwarancji. Komputery w szkołach nie są przeznaczone dla jednej osoby, a ich eksploatacja jest często ponadstandardowa. W związku z tym istnieje większe prawdopodobieństwo ich awarii, niż w przypadku urządzeń pracujących w biurze często przez kilkanaście lat. Postanowiliśmy, że całe ryzyko z tym związane bierzemy na siebie na okres aż dwóch lat – dzięki temu, dana placówka może być pewna zakupionego sprzętu. 

 3. Opieka

  Często w szkołach nauczyciele informatyki są głównymi serwisantami i administratorami sprzętu - dokonują ich przeglądu, wymiany, naprawy czy instalacji oprogramowania.. Aby zwolnić ich z części obowiązków, każda szkoła w ramach projektu otrzymuje swojego opiekuna, który pomaga w procesie modernizacji. Na podstawie przesłanych informacji przeprowadzamy audyt sprzętu, a opiekun pomaga w załatwieniu formalności i doradza w wyborze odpowiedniej konfiguracji urządzeń.  

 4. Pierwszeństwo w realizacji

  3 i 4 kwartał w naszej branży to okres wzmożonej liczby zamówień. Postanowiliśmy, że placówki, obsługiwane w ramach projektu, dostają priorytet realizacji. Dzięki temu sprzęt często możemy dostarczyć nawet w 48 godzin od momentu zlecenia realizacji. 

 5. Vouchery rabatowe

  Chcemy pomóc nie tylko szkole, ale także jej uczniom i nauczycielom. Dlatego w ramach zakupu wysyłamy także vouchery rabatowe, które osoby indywidualne mogą wykorzystać na zakupy w naszym sklepie.  

 

Zgłoszenie konkretnej szkoły do projektu jest bezpłatne Wystarczy napisać do nas wiadomość na szkola2.0@amso.pl z informacją, że chcą Państwo wziąć udział w projekcie – nasz opiekun skontaktuje się z Państwem i ustali wszystkie szczegóły. Zgłoszenia trwają do 30 września b.r. Ilość miejsc jest ograniczona.  

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel