Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

HP P2055dn recenzja

2017-03-12

HP P2055dn test

Tania i oszczędna? Czy istnieją jeszcze takie drukarki ? Tak, ale warto rozejrzeć się za modelami poleasingowymi, które oferują „siebie” w atrakcyjnej cenie, a tonery również nie są już drogie. Przykładem może być opisywany dzisiaj HP p2055dn.

Wspomniana drukarka to oczywiście monochromatyczna laserówka, która została zaprezentowana światu w 2010 roku. Od tej daty model był produkowany do mniej więcej 2013 roku, a więc jest możliwość trafienia modelu z małym przebiegiem. Ważnej jest jednak to, że tonery, które kosztowały w dniu premiery prawie 200-250 zł obecnie znacznie staniały i można je nabyć za około 50 zł. To dosyć ważna kwestia, gdyż kilka lat temu to właśnie był jedyny minus tego urządzenia. Teraz, gdy ceny poszyły w dół HP P2055dn wydaje się być naprawdę atrakcyjnym sprzętem...

Zaprojektowane w kolorze kremowym białym urządzenie wygląda schludnie i funkcjonalnie. Papier podczas drukowania ładujemy od przodu otwierając specjalną plastikową pokrywę. W podajniku zmieści się 250 kartek (na rynku są dodatkowe podajniki na 500 kartek). Regulowane podajniki papieru umożliwiają łatwe drukowanie wielu rodzajów czarno-białych dokumentów we wszystkich formatach od A6 do A4 (ze wszystkich podajników).

Z przodu ( na górze) znajduje się małych wyświetlacz plus 5 przycisków. Strzałki oraz klawisz OK służą do chodzenia po menu drukarki i akceptowania zadań. Menu jest dosyć proste i ogranicza się do konfiguracji drukarki, raportów i innych podstawowych funkcji. W przypadku jakiegoś uszkodzenia drukarka sygnalizuje nam problem za pomocą LED-owych diodek znajdujący się na przednim panelu.

Fabrycznie drukarka ma już zainstalowany toner. W przypadku chęci wymiany wystarczy otworzyć przedni panel (znajduje się nad podajnikiem papieru ) i wcisnąć biały klips znajdujący się z prawej strony. Następnie wyjmujemy kasetkę i zamieniamy ją na kolejną. W nowych drukarkach fabrycznie dawany był toner typu „Starter”, który starczał na zaledwie 2300 stron. Jeśli jednak zakupicie używany egzemplarz, to raczej otrzymacie normalnej wielkości pojemnik, który umożliwia napełnianie go proszkiem.

Drukarkę można również skonfigurować, jako urządzenie lokalne łącząc się przez kable USB 2.0 lub sieć za pomocą kabla Ethernet 10/100. Warto wspomnieć, że instalacja oprogramowania jest łatwa i bezproblemowa. Na rynku są dostępne dwie wersje. Pierwsza nie posiada karty sieciowej i jest dedykowana dla małych biur, w których pracuje 1-3 osoby oraz druga, która ma już wspominany port i powinna wystarczyć nawet 8 pracownikom.

Sterownik oferuje wszystkie standardowe udogodnienia w tym możliwość wydruku znaków wodnych czy nakładek. Drukarka posiada automatyczne obracanie stron. Maksymalne osiągi urządzenia to 35 stron na minutę w trybie draft. To wszystko jest możliwe dzięki procesorowi 600 MHz zamontowanemu w tym urządzeniu.

Jakoś wydruku tego „małego lasera” jest poprawna pod każdym względem. Teksty drukowane są czyste i czarne (1200 dpi), brak zauważalnych odprysków i odcieni nawet na grafikach. Skala szarości jest również dobrze zdefiniowana. Ważne jest też to, że drukarka nie hałasuje -32 dB - podczas drukowania.

HP P2055dn posiada dwa materiały, które potrafią się wyeksploatować. Pierwszym elementem jest bęben światłoczuły, którego żywotność przewidziano na 30. 000 stron. Ten jednak wymienia się najczęściej od razu przy zmianie tonera (zintegrowany z nim). Drugie, ważniejsze, koszty generuje toner, który w wersji normalnej starcza na 3000 stron. Takowy zamiennik zakupimy na rynku w kwocie 50 zł. Przeliczając to na strony wychodzi, że za jeden wydruk płacimy…0,016 grosza za jedną stronę! Na rynku są też powiększone tonery do tej drukarki, które starczają na nawet 6000 stron

Cena urządzenia waha się od 300 do 400 zł, a więc jest to dobra suma za sprzęt tej klasy. Małe wymiary – 268 mm x 368 mm x 360 mm, dobra praca i wydajność sprawiają, że do małego biura drukarka pasuje w sam raz.

Dawid z AMSO Komputery Warszawa

Spis Treści:
    Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
    pixel