Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fujitsu LifeBook S760 recenzja

2016-03-14

Fujitsu LifeBook S760

Fujitsu zagościło w naszych sklepach na dobre. Po kilku udanych modelach, które Państwo docenili postanowiliśmy zaufać tej marce i przedstawiamy kolejne laptopy z serii LifeBook.

Delle, HP, Lenovo to producenci, którzy tworzą urządzenia również dla biznesu. Zainteresowanie tego typu produktami jest duże, a więc i Fujitsu postanowił stworzyć oddzielną linie segmentu firmowego. LifeBook to właśnie ta seria. S760 to laptop, który ma pogodzić lekko z wytrzymałością i chociaż zastosowano w jego konstrukcji plastik to jest on lepiej wykonany niż ten używany przy produktach z supermarketu. Dzięki temu obudowa jest bardziej odporna na wstrząsy, które towarzyszą nam podczas codziennego przemieszczania się. Również zawiasy trzymają twardo i sztywno matrycę laptopa. Do tego wszystkiego warto dodać również, że wieko zostało wykończone stopem magnezowym podobnym do tego, które można ujrzeć w serii ThinkPad.

LifeBook s760 ma bardzo dużo wywieczników, które mają za zadanie wentylować wnętrze laptopa. Nawet pod spodem jest dużo odprowadzaczy ciepła w tym klapki pozwalające wejść do jego środka. Wielkim plusem jest to, że jedna z nich umożliwia dostanie się do wiatraczka. Dzięki temu w szybki i prosty sposób możemy go przeczyścić z kurzu lub też posmarować łożysko. Dostęp do pozostałych podzespołów takich jak dysk, ram również jest łatwy.

Klawiatura w LifeBook S760 jest biała z czarnymi literami, co sprawia, że są one bardzo wyraźne i widoczne. Dzięki temu osoby, które często zerkają na klawisze podczas pisania szybko mogą odnaleźć poszukiwany znaczek nawet przy gorszym świetle. Praca poszczególnych klawiszy jest poprawna ? spory skok po naciśnięciu i mimo leasingu nadal czuć opór, co potwierdza tezę, że do laptopów klasy biznes stosuje się lepsze materiały.

Pod klawiaturą znajduje się jeszcze gładzik, który jest lekko chropowaty , ale przyjemny w dotyku. Dzięki takiej powierzchni touchpada możemy działać precyzyjnie bez potrzeby podłączania myszki. Płytka dotykowa oraz dwa klawisze funkcyjne są spore i z łatwością trafia się w nie podczas pracy. Na dodatek pomiędzy lewym i prawym przyciskiem myszy udało się jeszcze zmieścić czytnik linii papilarnych. Na uwagę zasługuje również miejsce na nadgarstki. Te zostało bowiem wykonane z powłoki, która posiada lekkie wypukłe kwadraciki. Dzięki temu nasze dłonie trzymają się stabilniej.

Matryca w LifeBook S760 ma podświetlanie LED-owe i jest matowa. Dzięki temu laptop pozwala na pracę nawet na świeżym powietrzy w słoneczne dni. Rozdzielczość maksymalna tego panelu to 1366x768 pikseli i tak naprawdę daje wystarczająco powierzchni do pracy.

Produkty Fujitsu mają prawie zawsze sporą zaletę, a jest nią duża ilość złączy i ciekawych rozwiązań. LifeBook S760 również nie został ?wykastrowany? pod tym względem. Dwa wbudowane mikrofony do lepszego wyłapywania dźwięku, głośniki stereo, kamera 1,3 Mpx, UMTS, WLAN, nagrywarka DVD, gniazdo audio, czytnik kart, port VGA, 3 x USB (jedno posiada funkcje przesyłania napięcia ? ładowarka telefonu), HDMI, modem V.92, LAN, przełącznik włączania/wyłączenia wifi. Mało? Nie ma problemu pod spodem jest bowiem złącze na stacje dokującą, a zamiast napędu możemy włożyć dodatkową baterię lub drugi dysk.

Widać, że przy tworzeniu Lifebooka S760 Fujitsu starało się przyciągnąć jak największą ilość firm do swoich rozwiązań. Efekt jest taki, że prezentowany dzisiaj produkt posiada ogromną ilość oprogramowania dodatkowego. Niestety nie wszystko jest dostępne na stronie Fujitsu, ale być może prosząc wsparcie techniczne otrzymamy wszystkie rozwiązania. Przykładowo do LifeBooka S760 można znaleźć oprogramowanie, które w połączeniu z odpowiednim czujnikiem pozwala badać wstrząsy dysku twardego, a zarazem diagnozuje życie ?twardziela?. Mamy też możliwość zarządzania poborem energii, możemy stworzyć profile ustawień matrycy, pobrać program, który będzie sam uaktualniał sterowniki czy też konfigurować gładzik oraz jego funkcje. Taki smaczków jest więcej i większość z nich jak już wspomniałem znajdziecie na stronie Fujitsu suport.

LifeBook S760 posiada procesor i5-650M wykonany w technologii 45 nm i wraz z dyskiem HDD pozwala na pracę w okolicach 4-5 godzin na baterii (oczywiście nowej). W przypadku włożenia do środku nośnika SSD żywotność z lekko się wydłuża, ale nie jest to wielka różnica. Zaś poziom hałasu to około 32-45 dB.

Jeśli chodzi o układ graficzny to w LifeBook S760 została zastosowana standardowa karta Intel Graphics Media Accelerator HD. Po podłączeniu do monitora obsługiwana jest oczywiście rozdzielczość Full HD. Oglądanie filmów, praca biurowa, przeglądanie witryn na tym laptopie odbywa się dzięki temu płynie. W gry jakieś podstawowe również pogramy, ale to nie jest urządzenie do tego typu rzeczy.

LifeBook S760 to ciekawy sprzęt, który można dobrze rozbudować i cieszyć się owocną pracą. Niezbyt drogi, a z wnętrzem, które jest na chwilę obecną ponad wymagania obecnych programów.

Spis Treści:
    Pokaż więcej wpisów z Marzec 2016
    pixel