Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto rozważyć zakup używanego sprzętu serwerowego dla Twojej firmy?

2023-07-06

Serwery

W bardzo dynamicznie rozwijającym się i konkurencyjnym świecie biznesu coraz więcej firm zaczyna rozważać zakup używanego sprzętu serwerowego . Czy jest to jednak słuszna decyzja, biorąc pod uwagę, że to urządzenia, które mają obsługiwać kluczowe operacje firmy? Jak najbardziej! Zapoznaj się z niniejszym artykułem i sprawdź, dlaczego to doskonała alternatywa, którą warto rozważyć!

Używany sprzęt serwerowy - na co zwrócić uwagę?

Zakup używanego sprzętu może wiązać się z wieloma zaletami. To niższe koszty, porównywalna wydajność, wysoka dostępność do części zamiennych i przyczynianie się do ochrony środowiska. Należy jednak pamiętać o paru czynnikach, na które trzeba zwrócić uwagę, zanim podejmie się ostateczną decyzję o nabyciu takich urządzeń.

W pierwszej kolejności przed zakupem używanego sprzętu serwerowego warto dokładnie sprawdzić jego stan. Upewnij się, że jest w pełni sprawny i nie ma żadnych uszkodzeń, które wpływałyby negatywnie na jego działanie. Możesz poprosić sprzedawcę o dostarczenie dodatkowych informacji o historii serwisowej i upewnienie się, że sprzęt działa tak, jak należy.

Serwer Dell

Upewnij się również, że używany sprzęt serwerowy działa na aktualnym oprogramowaniu i jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Dzięki temu dowiesz się czy spełnia obowiązujące obecnie standardy, a także czy jest kompatybilny z innym urządzeniami i oprogramowaniem w Twojej infrastrukturze.

Zwróć uwagę na to, czy sprzedawca oferuje jakąś formę gwarancji lub wsparcia technicznego. Chociaż używany sprzęt nie będzie miał pełnej gwarancji producenta, nie oznacza to, że musisz decydować się na zakup bez dodatkowych zabezpieczeń.

Używany sprzęt serwerowy i związane z nim koszty

Główny powód dla których większość firm decyduje się na zakup używanego sprzętu serwerowego, to oszczędności. Z czym dokładnie się wiążą i czy naprawdę mogą być duże?

Najbardziej w oczy rzucają się obniżone koszty początkowe. Używany sprzęt jest zazwyczaj znacznie tańszy niż nowe odpowiedniki, dzięki czemu już na starcie można zatrzymać w portfelu dużą ilość pieniędzy. W przypadku dużych firm inwestujących w serwery naprawdę duże kwoty, może oznaczać to tysiące złotych, które będzie można zainwestować w inne sektory działalności.

Używany sprzęt serwerowy charakteryzuje się też wyższą wartością w stosunku do swojej ceny. Poleasingowe urządzenia, które są w dobrym stanie, kosztują tysiące złotych mniej, a wciąż charakteryzują się bardzo dużą wydajnością i mogą bez problemu poradzić sobie z wieloma zadaniami.

Serwer r730 dell

Używane serwery są również często sprzedawane bez oprogramowania, co oznacza znaczne oszczędności na licencjach. Dzięki temu możesz dobrać odpowiedni software samemu i dopasować go lepiej do swojego budżetu oraz potrzeb.

Nie bez znaczenia pozostają też możliwości łatwej rozbudowy. Używany sprzęt serwerowy można zaktualizować i dostosować do nowszej infrastruktury. Jest to rozwiązanie, które często wiążę się z mniejszymi kosztami niż zakup zupełnie nowego sprzętu.

Używane serwery a wydajność - poznaj szczegóły

Oszczędności to ważny, ale nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na zakup używanego sprzętu serwerowego. Osoby oczekujące przede wszystkim wydajnych urządzeń, które poradzą sobie z obsługą wszystkich bieżących firmowych zadań, również powinny rozważyć tę opcję.

Używane serwery to zazwyczaj technologia starsza o parę lat niż obecnie dostępne rozwiązania. Nie oznacza to jednak tego, że jest przestarzała. Tego rodzaju urządzenia są już dobrze znane i przetestowane, dzięki czemu charakteryzują się znakomitą stabilnością, której może zabraknąć we wciąż rozwijanych i sprawdzanych nowych modelach.

Kupując używany lub poleasingowy sprzęt serwerowy, często można znaleźć urządzenia z bardziej zaawansowanymi i wydajnymi konfiguracjami, które byłyby droższe, gdyby były nowe. To daje możliwość skonfigurowania serwera z większą ilością pamięci RAM, mocniejszym procesorem lub większą pojemnością dysków, co przekłada się na wyższą wydajność. Wszystko to nawet przy ograniczonym budżecie.

Jak widać, używany sprzęt serwerowy wcale nie musi być gorszym wyborem niż nowe odpowiedniki. Pamiętaj jednak, żeby przed zakupem zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi konfiguracji i oprogramowania nabywanych urządzeń. Upewnij się, że są kompatybilne z resztą stosowanej przez Ciebie infrastruktury, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że będą obsługiwać ją w najwydajniejszy sposób.

Ochrona środowiska z używanym sprzętem serwerowym

Ekologia jest istotnym aspektem, który można uwzględnić, decydując się na używany sprzęt serwerowy. Oto kilka sposobów, w jakie kupno i wykorzystanie używanego sprzętu serwerowego może przyczynić się do ochrony środowiska:

Wydłużenie cyklu życia urządzeń - Kupując używane serwery, pomagasz wydłużyć ich cykl życia. Wielu użytkowników zastępuje swoje urządzenia serwerowe, nawet jeśli nadal są one w dobrym stanie technicznym. Wykorzystując używane sprzęty, pomagasz zmniejszyć ilość elektroniki trafiającej na składowiska odpadów lub tej poddawanej procesom recyklingu, co przyczynia się do zmniejszenia ich negatywnego wpływu na środowisko.Redukcja produkcji nowego sprzętu - Kupno używanego sprzętu serwerowego pomaga zmniejszyć popyt na nowe urządzenia. Produkcja nowego sprzętu serwerowego wymaga zużycia surowców, energii i wywołuje emisję gazów cieplarnianych. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju - Kupno używanego sprzętu serwerowego wpisuje się w podejście zrównoważonego rozwoju, które dąży do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Korzystanie z używanego sprzętu serwerowego jest jednym z wielu kroków, które można podjąć w celu zmniejszenia śladu ekologicznego i dbania o przyszłe pokolenia. Używane serwery a dostępność części zamiennych Jedną z największych zalet używanego sprzętu serwerowego, jest także duża dostępność części zamiennych na rynku wtórnym. Dzięki temu rozbudowa i ewentualne naprawy tego rodzaju urządzeń są stosunkowo łatwe i mało kosztowne.

Redukcja produkcji nowego sprzętu - Kupno używanego sprzętu serwerowego pomaga zmniejszyć popyt na nowe urządzenia. Produkcja nowego sprzętu serwerowego wymaga zużycia surowców, energii i wywołuje emisję gazów cieplarnianych. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju - Kupno używanego sprzętu serwerowego wpisuje się w podejście zrównoważonego rozwoju, które dąży do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Korzystanie z używanego sprzętu serwerowego jest jednym z wielu kroków, które można podjąć w celu zmniejszenia śladu ekologicznego i dbania o przyszłe pokolenia. Używane serwery a dostępność części zamiennych Jedną z największych zalet używanego sprzętu serwerowego, jest także duża dostępność części zamiennych na rynku wtórnym. Dzięki temu rozbudowa i ewentualne naprawy tego rodzaju urządzeń są stosunkowo łatwe i mało kosztowne.

Posiadanie pewnego źródła części zamiennych dla używanego sprzętu serwerowego oznacza, że w razie potrzeby można szybko dokonać niezbędnych napraw. Nie trzeba czekać bardzo długo na zamówione części od producenta, dzięki czemu można w chwilę pozbyć się awarii, minimalizując przestój w działaniu serwera.

Co istotne, części zamiennych do używanych serwerów są często tańsze niż te do nowych modeli. Rynek wtórny oferuje konkurencyjne ceny, ponieważ podzespoły są dostępne z różnych źródeł, takich jak firmy zajmujące się recyklingiem, sprzedawcy specjalizujący się w sprzedaży używanego sprzętu lub nawet inni użytkownicy, którzy sprzedają części ze swoich starszych serwerów. To pozwala zaoszczędzić na kosztach naprawy i utrzymania serwerów.

Gdzie kupić dobry używany sprzęt serwerowy?

Jak widać, zakup używanych lub poleasingowych serwerów ma bardzo wiele zalet. To krok, który pozwala na znaczne oszczędności i równocześnie nie odbija się mocno na wydajności sprzętu.

Ważne jest jednak to, by kupować używany sprzęt serwerowy z odpowiednich źródeł, tak by ograniczyć ryzyko związane z nabyciem urządzeń, które nie spełniają odpowiednich standardów. W sklepie AMSO traktujemy bezpieczeństwo naszych klientów priorytetowo. Wszystkie urządzenia serwerowe są dokładnie sprawdzone i przetestowane, a także oznaczone odpowiednim symbolem klasyfikacyjnym. Dzięki temu każdy klient może dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym danego sprzętu i upewnić się, że zakupi serwer, który będzie w pełni odpowiadał jego oczekiwaniom. Oferujemy także gwarancje na sprzedawane produkty, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się aż 12-miesięcznym okresem ochronnym aktywnym od chwili zakupu. W ten sposób nawet korzystając z używanego sprzętu serwerowego, można otrzymać pełne wsparcie techniczne i pomoc na wypadek nieprzewidzianych awarii.

Spis Treści:
    Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
    pixel