Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym jest Laptop poleasingowy? Co to jest laptop poleasingowy?

2017-09-10

Laptop poleasingowy to sprzęt, który był przeznaczony dla wielkich firm. Korporacje biorą sprzęt klasy biznes na leasing i po mniej więcej trzech latach oddają go i lisingują nowsze odsłony topowych produktów. Wtedy taki laptop może wrócić do ponownej sprzedaży jako poleasingowy, gdyż był używany przez jakiś czas.Sprzęt z serii biznes jest jednak tak skonstruowany, że nawet po trzech latach używania może wyglądać jakby dopiero wyszedł z fabryki. Wszystko dlatego, że w dniu premiery są to sprzęty bardzo drogie, ale z ceną idzie też ich jakość wykonania. Laptopy poleasingowe w większości przypadków są skonstruowane tak, że przetrwają zalanie, upadek czy też nadmierny kurz. Sprzęt tego typu jest testowany na wielu płaszczyznach, często w ciężkich warunkach, a nawet przez liczne armie w tym Armię Stanów Zjednoczonych. W laptopach poleasingowych można zauważyć obudowy wykonane z metalu lub innych stopów magnezowo-tytanowych. Na zawisach nie stosuje się za to plastiku, a również tworzywa cechujące się większą wytrzymałością.
 Laptopy poleasingowe są również łatwiejsze w serwisowaniu, gdyż jak przystało na sprzęt klasy biznes urządzenia tego typu jeśli nawet ulegną awarii muszą być przez serwisanta szybko naprawione. Nic więc dziwnego, że często w naszych materiałach z cyklu „prezentujemy” większość urządzeń można rozkręcić za pomocą jednej śrubki lub za pomocą jednego zawiasu. W seriach biznesowych chodzi o to, aby przestój był jak najkrótszy i praca serwisu również była jak najszybsza.

Laptopy klasy biznes to również brak błyszczącej matrycy. Chociaż ta w laptopach konsumenckich występuje prawie zawsze to jednak nie jest dobra. Niestety na błyszczącej matrycy w dni słoneczne nic nie będziemy widzieli, a na dodatek kąty widzenia są znacznie gorsze. Dlatego w sprzętach poleasingowych raczej nie spotkacie tego typu matrycy.

Laptopy poleasingowe są również wyposażone w lepsze klawiatury oraz urządzenia wskazujące. Te pierwsze często są podświetlane, odpowiednio dopasowane i jak obudowy zrobione ze znacznie lepszego materiału. W drugiej zaś kwestii często poza gładzikiem obsługującym gesty nawet trzema palcami otrzymuje jeszcze bardzo precyzyjny  „track point”, który przy obróbce grafiki lub drobnych małych elementów jest lepszy niż gładzik.

Te kilka powyższych akapitów to tylko przykłady tego czym charakteryzują się laptopy poleasingowe. Praktycznie w każdym elemencie są one lepiej wykonane od wersji konsumenckich. Nawet takie drobnostki jak bateria, która w biznesowym sprzęcie jest wymienna, a w konsumenckim często już nie wskazują na to, że po prostu ten sprzęt musi być niezawodny i działać w każdym momencie. Każdy więc szczegół, parametr i nawet najmniejszy element są wykonane z najlepszych materiałów i takiej klasy sprzęt znajdziecie w naszych sklepach.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel