Dobraliśmy w pary najlepsze produkty! Wybierz swoją parę i oszczędzaj 🔥 Przejdź do promocji
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy warto kupić komputer poleasingowy?

2021-02-02

Odpowiedź na to pytanie można umieścić już na wstępie: oczywiście, ze WARTO! Komputery po leasingu są świetną alternatywą dla nowego, niejednokrotnie drogiego sprzętu. Ostatni rok dobitnie pokazał, że bez laptopa czy komputera nie ma możliwości wykonywania pracy lub nauki. W czasach, kiedy niemal wszystko można załatwić zdalnie, tym bardziej trzeba pomyśleć o sprzęcie, który nie tylko spełnia określone parametry techniczne, ale także jest trwały i z materiałów wysokiej jakości. Ma to ogromne znaczenie w przypadków uczniów, którzy nie mają litości dla swoich laptopów.

 

Zalety komputerów po leasingu

Dla wielu najważniejszym kryterium wyboru będzie cena i tutaj komputery poleasingowe są bardzo atrakcyjne. Dobrej jakości sprzęt można kupić już za 1/3 jego wartości. Oczywiście, nie brakuje głosów, że komputer poleasingowy nie jest pierwszej nowości, wszak ma „aż” maks trzy lata, ale prawda jest taka, że coraz bardziej zaawansowana technologia pozwala w pełni korzystać z takiego komputera, który nadal będzie wydajny. Kolejnym pozytywnym aspektem jest to, że praktycznie każdy może sobie pozwolić na markowy sprzęt z wysokiej półki. Takie marki jak Dell, Lenovo, czy HP nie należą do tanich, więc warto  wziąć je pod uwagę. Co ważne, ten sprzęt nie jest komercyjny,  lecz ma zastosowania biznesowe. Oznacza to, że jakość wykonania będzie lepsza niż każdego komputera komercyjnego. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w elektromarkecie nie kupimy biznesowej wersji wspomnianych marek. Wymieniając zalety poleasingowych komputerów należy podkreślić, że są objęte gwarancją, a zanim trafią do sprzedaży są gruntownie sprawdzane.


Na co zwracać uwagę przy kupnie

Kupując używany komputer może się tak stać, że trafimy sprzęt z wieloma wadami, zużyty, albo będzie kiepsko skonfigurowany. Dlatego należy zwróć uwagę na kilka rzeczy:

  • specyfikacja,
  • gwarancja - minimum trzy miesiące - w AMSO 12 miesięcy na starcie
  • system operacyjny – czy posiada licencję i w jakiej wersji językowej, ponieważ często sprzęt jest sprowadzany zza granicy,
  • możliwość odbioru osobistego.
  • Klasę sprzętu. 

 

Ostatni punkt jest szczególnie ważny. Odbierając komputer osobiście mamy możliwość dokładnego obejrzenia go i sprawdzenia, co pozwoli podjąć ostateczną decyzję.

Dla kogo komputer po leasingu

Oferta sklepów ze sprzętem poleasingowym jest skierowana do każdego, kto chce kupić wydajny komputer za rozsądną cenę. Bez większego trudu można znaleźć taki, który sprosta naszym oczekiwaniom, czy to do nauki czy pracy zdalnej. Często będzie on lepszym wyborem niż niejeden nowy, ale o bardzo słabych parametrach. W każdym razie, dokonując przemyślanego zakupu używanego laptopa możemy zyskać dobrej jakości komputer o zadowalających parametrach technicznych.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixel