Czemu @ to małpa ?
Towarzystwo internetowe w Genewie stworzyło listę Internetowych Galerii Sław i to właśnie na niej znalazł się Raymond Tomlinson, któremu zawdzięczamy znak używany przy korespondencji mailowej - @. To dzięki niemu wspomniany symbol jest obecny do dnia dzisiejszego na klawiaturze.
Blisko 40 lat temu Raymond Tomlinson pracował w swoim biurze dla firmy BBN Technologies (odpowiedzialna za pracę nad ARPANET – pierwsza sieć). Tam właśnie stworzył program do przesyłania wiadomości pomiędzy komputerami znajdującymi się w sieci. Jednak adresy musiały posiadać coś dzielącego nazwę użytkownika od domeny obsługującej. Jego wybór padł na @, która w czasach projektowania aplikacji mailowej był używana jedynie w księgowości. Jednak wspomniany znak w historii przewija się już od VI wieku, gdyż według językoznawców w tamtym okresie używano go, jako znacznika „do”, „przy”.
Zaś w języku angielskim @ oznacza nic innego jak „at” czyli przy, na, w. Co ma symbolizować możliwość wejścia w Internet i jego rzeczywistość. My nazywamy zaś wspomniane oznaczenie jako „małpa”, ale przykładowo w Chinach jest to „myszka”, w Rumunii to po prostu „okrągłe a”, w języku niemieckim mamy „małpi ogon”, tureckim „róża”, a dla osób z USA to po prostu „kotek”. To tylko ciekawsze z nazw przypisanych @. Jednak trzeba zaznaczyć, że określenie „małpa” pojawia się najczęściej na świecie i być może dlatego właśnie i u nas małpa jest małpą.